Про Вовчанськ Галерея Звернення до головиКонтакти

Вовчанська міська рада

Офіційний сайт Вовчанської міської ради

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

«Працюємо разом заради кращого завтра»

 

ПРОЕКТНА ЗАЯВКА

на участь в обласному конкурсі міні-проектів розвитку

територіальних громад «РАЗОМ В МАЙБУТНЄ»

Харківської обласної ради

 

 

Номінація

«Благоустрій та охорона довкілля»

 

НАЗВА ПРОЕКТУ:

«Працюємо разом заради

кращого завтра»

(благоустрій території поліклініки

КНП«Вовчанська центральна районна лікарня»)

 

 

Виконавець:

Вовчанськаміська рада

адреса: 62504,

вул. Соборна, 92

м. Вовчанськ

Вовчанський район

Харківська область

Благоустрій території поліклініки КП "Вовчанська центральна районна лікарня"

 

І. П Р О Е К Т

 

 1. Анотація проекту

Назва проекту:«Працюємо разом заради кращого завтра»(благоустрій території поліклініки КНП «Вовчанська центральна районна лікарня»).

Однією з основних проблем міста Вовчанськ є відсутність благоустрою достатньо великої території за адресою: вул 1-го Травня, 1А, яка знаходиться в занедбаному стані і не відповідає санітарним вимогам та сучасному естетичному вигляду: немає можливості безпечно пройти, почекати або відпочити, присівши на лавочку, подихати свіжим повітрям серед зелених насаджень. Однак, ця територія дуже затребувана і відвідувана не тільки населенням міста, а й усього району, бо на цій території розташовані районна поліклініка і лікарня.

З 2017 року Вовчанська міська рада почала роботи з благоустрою цієї зони поступово перетворюючи її в острівці сучасного ландшафтного дизайну. Біля дитячого спортивно-ігрового майданчику (встановлений за кошти німецької компанії GIZ) викладені доріжки з тротуарної плитки, висаджені алеї з липи та вічнозеленого самшиту, встановлені лавочки, урни для сміття.

На 2019-2022 роки заплановане подальшевпорядкування лікарняно-паркового комплексу: прилеглої території поліклініки та парку «Здоров’я».

Проект є частиною заходів по галузі «Благоустрій міста», які передбачені основними завданнями щодо реалізації заходів Програми економічного і соціального розвитку міста Вовчанська на 2016-2022 роки, що стосується розділу 1.5 «Благоустрій міста» - відкриття сучасних парків для відпочинку.

Але завдяки консолідації зусиль місцевих рад району та участі в обласному конкурсі «Разом в майбутнє» впорядкування паркового комплексу відбудеться в більш короткі терміни. Проектом передбачається акумулювати в бюджеті Вовчанської міської ради ресурси міської, селищної і сільських рад (в рамках укладеного договору про співробітництво територіальних громад), обласної і районної рад та благодійної організації «Благодійний фонд «За рідне місто» для виконання робіт з благоустрою прилеглої території поліклініки Вовчанської центральної районної лікарні.

- перелік заходів проекту:

- підготовка міні-проекту;

- укладання договорів з організаціями на проведення робіт по впорядкуванню прилеглої території ЦРЛ;

- отримання пропозицій від Вовчанської районної громадської організації «Союз інвалідів візочників» щодо розташування автостоянки для людей з обмеженими можливостями та під’їздів до пандусів;

- проведення земляних робіт (вирівнювання місцевостітехнічними засобами,завезення піску, гравію, а такожземлі під облаштування клумб);

- придбання будівельних матеріалів та малих архітектурних форм;

- проведення трасування автостоянки, пішохідних доріжок, клумб;

- установка бордюрногокаменю навколо автостоянки, та дороги, пішохідного бордюру вздовж пішохідних доріжок, та навколо клумб;

- укладка тротуарної плитки на пішохідних доріжках та асфальтобетону на автостоянці, та частково на дорозі;

- завезення гранвідсіву на дорогу, його вирівнювання, та ущільнення;

- встановлення євро-паркана таогорожі витої зі стовпами;

- облаштуваннявелопарковки;

- влаштування освітлення (10 паркових ліхтарів вздовж тротуарних доріжок);

- встановлення паркових лав (8 шт.), та урн для сміття (9 шт.);

- озеленення території (висадка багаторічних насаджень та квітів);

- організація, та проведення суботників по благоустрою території ЦРЛ;

- висвітлення результатів реалізації проекту через ЗМІ;

- урочисте відкриття паркового комплексу ЦРЛ.

Даний проектє основою договору про співробітництво 13-ти територіальних громад Вовчанського району. Це – перший дієвий крок для реалізації спільного проекту, який дозволить отримати реальний результат, та сприяти добровільному об`єднанню громад з центром у м. Вовчанську задля покращення умов мешканців і розвитку інфраструктури.

В результаті реалізації проекту в м .Вовчанськ з’явиться ще одинпарковий комплекс. Новостворене, естетично привабливе місце стане куточком культури, та відпочинку не тільки для медичного персоналу закладу та мешканців міста, а також для всіх верст населення району, що звертаються за медичною допомогою до поліклініки.

Сучасний парковий комплекс зможуть відвідувати не тільки мешканці громади міста, а це понад 18 тис. осіб, а і всі жителі селищних та сільських громад Вовчанського району, а це ще близько 27 тис. чоловік.

Даний проект розповсюджується на 100 відсотків громадян, які проживають на території Вовчанського району, а також частину громадян Великобурлуцького району.

На реалізацію проекту необхідно 1 499 344 гривень, в тому числі:

 • обласний бюджет 749 672 грн.;
 • районний бюджет299 672 грн.;
 • міський бюджет 180 000 грн.;
 • селищний та сільські бюджети 120 000 грн.;
 • БО «Благодійний фонд «За рідне місто»- 150 000 грн.

Організації партнери, співвиконавці проекту:Харківська обласна рада, Вовчанська районна рада, Вовчанська міська рада, Білоколодязька селищна рада, Бугаївська, Волохівська, Землянська, Іванівська, Нестернянська, Новоолександрівська, Охрімівська, Петропавлівська, Пільнянська, Різниківська, Симинівська сільські ради та БО «Благодійний фонд «За рідне місто».

 

 1. Детальний опис проекту

2.1. Опис проблеми, на вирішення якої спрямовано проект

Однією з основних проблем міста Вовчанськ є відсутність благоустрою достатньої території за адресою: вул. 1-го Травня, 1А, яка знаходиться в занедбаному стані і не відповідає санітарним вимогам та сучасному естетичному вигляду: немає можливості безпечно пройти, почекати або відпочити, присівши на лавочку, подихати свіжим повітрям серед зелених насаджень. Однак, ця територія дуже затребувана і відвідувана не тільки населенням міста, а й усього району, бо на цій території розташовані районна поліклініка і лікарня.

Населення Вовчанського району, та частина мешканців Великобурлуцького району проходить лікарняне обстеження в поліклініці КНП «Вовчанська центральна районна лікарня», будівля якої знаходяться в спільній комунальній власності територіальних громад району.

У 2017 році на кошти німецького фонду розвитку GIZ, обласного та районного бюджетів розпочата реконструкція та капітальний ремонт будівель КНП «Вовчанська центральна районна лікарня» у тому числі і будівлі поліклініки, яка знаходиться за адресою: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня, 1А.

Після закінчення ремонтних робіт будівля поліклініки стане ще краще, ще привабливіше. Разом з тим прилегла територія знаходиться в дуже занедбаному стані, не відповідає санітарним, екологічним та естетичним нормам (асфальт на пішохідних доріжках розбитий і після дощу або сходу снігу стають не прохідними, бордюри розсипалися, огорожа має жалюгідний вигляд, зелені насадження хаотичні, відсутнє освітлення і т.п.) Тому, виникла гостра необхідність відновити сучасний парковий комплекс.

З 2017 року Вовчанська міська рада почала роботи з благоустрою цієї зони поступово перетворюючи її в острівці сучасного ландшафтного дизайну. Біля дитячого спортивно-ігрового майданчику, який встановлений за кошти німецької компанії GIZ, викладені доріжки з тротуарної плитки, висаджені алеї з липи та вічнозеленого самшиту, встановлені лавочки та урни для сміття.

На 2019-22 роки запланований подальшевпорядкування лікарняного паркового комплексу: прилеглої території поліклініки та парку «Здоров’я».

На території паркової зони планується висадити декоративні дерева та кущі хвойних порід, які виділяють фітонциди, корисні для здоров’я людини. Крім лікарських властивостей декоративних насаджень ми отримаємо оригінальний, незвичайний зовнішній вигляд парку.

Проект є частиною заходів по галузі «Благоустрій міста», які передбачені основними завданнями щодо реалізації заходів Програми економічного і соціального розвитку міста Вовчанська на 2016-2022 роки, що стосується розділу 1.5 «Благоустрій міста» - відкриття сучасних парків для відпочинку.

Але завдяки консолідації зусиль місцевих рад району та участі в обласному конкурсі «Разом в майбутнє» впорядкування паркового комплексу відбудеться в більш короткі терміни. Проектом передбачається акумулювати в бюджеті Вовчанської міської ради ресурси міської, селищної і сільських рад (в рамках укладеного договору про співробітництво територіальних громад), обласної і районної рад та благодійної організації «Благодійний фонд «За рідне місто» для виконання робіт з благоустрою прилеглої території поліклініки Вовчанської центральної районної лікарні.

Ігнорування вказаної проблеми може привести до травмування відвідувачів районної лікарні, не кажучи вже про незадовільний естетичний стан прилеглої території.

Протягом останніх років Вовчанська територіальна громада бере активну участь в обласному конкурсі міні-проектів територіальних громад, «Разом в майбутнє».

Так, завдяки участі ініціативних груп мешканців міста Вовчанськта перемозі в трьох міні-проектах у 2017 році: «Дитсадок мій дім - буде затишно у нім», «Здорова нація – здорова країна» та «На благо дітям», було придбано і встановлено нова меблі, м’який інвентар в ДНЗ (ясла-садок) № 1, медичне обладнання в ДНЗ (ясла-садок) № 7 та в центральному парку для дітей був встановлений ігровий комплекс «Фортеця Нормандії».

Реалізація проекту підвищить рівень благоустрою, поліпшить естетичний вигляд прилеглої території поліклініки, а це в свою чергу, висвітлить діяльність органів влади та відповідальних структур, підвищить рівень їх авторитету та довіри в громаді. 

Успішна реалізація цього проекту дозволить вирішити одне з найголовніших завдань нашого сучасного суспільства – створення умов для покращення здоров’я, культурного розвитку і відпочинку. 

Зелені насадження в місті завжди виконували рекреаційні функції тобто надихали людей на відпочинок,відновлення сил, використаних у процесі праці. В парку відокремленого від міського шуму, людина звільнюється від стресових навантажень напруженого темпу життя, одержує від спілкування з природою запас позитивних емоцій та естетичну насолоду.

Втілення цього проекту в життя доцільне, як для кожного жителя, так і для перспективи розвитку нашого району. Територіальна громада міста,завдяки об’єднанню зусиль громад району, набуває практичних навичок вирішувати нагальні питання розвитку міста проектним способом та в тісній співпраці з іншими громадами.

Проект виконаний з урахуванням екологічних, санітарно-гігієнічних, пожежнихвимог, та інших діючих норм і правил, забезпечує безпечну для здоров’я людей експлуатацію об’єкта при дотриманні заходів, передбачених робочим проектом.

Результати проекту спрямовані на все населення Вовчанського району, починаючи від немовлят закінчуючи людьми похилого віку.

Прямі вигоди від успішної реалізації міні-проекту отримає 100 відсотків населення Вовчанського району та частина Великобурлуцького району, саме:

 • мешканці міста – 18 тис. чол.;
 • мешканці селищ та сіл Вовчанського району – 27 тис. чол.;
 • мешканці селищ та сіл Великобурлуцького району – біля 150 чол. на рік.

Міні-проектом буде охоплено всю територію Вовчанського району та частину території Великобурлуцького району.

Міні-проект належить до номінації Конкурсу: «Благоустрій та охорона довкілля».

 

2.2. Мета і завдання проекту:

Мета проекту:

Озеленення та благоустрій території, покращення стану атмосферного повітря, покращення здоров'я та самопочуття пацієнтів, забезпечення безпечних умов пересування відвідувачів поліклініки, створення своєрідного паркового комплексу для відпочинку мешканців району.

Отримання реального результату та сприяння добровільному об`єднанню громад з центром у м. Вовчанську задля покращення умов мешканців району і розвитку інфраструктури шляхом першого дієвого кроку для реалізації спільного проекту – консолідація зусиль всіх громад району, в рамках співробітництва територіальних громад, для вирішення спільної проблеми.

Завдання проекту:

 • створення належних комфортних умов доступу до медичних послуг всіх верств населення району;
 • покращення естетично-санітарних умов, та експлуатаційного стану прилеглої території поліклініки;
 • покращення екологічної ситуації в місті шляхом реконструкції зелених територій, що збільшить територію зелених насаджень та позитивно впливатиме на здоров’я людей;
 • формування сприятливого середовища для територіальної громади, підвищення рівня довіри серед населення до місцевої влади.

 

2.3. Основні заходи проекту:

- підготовка міні-проекту;

- укладання договорів з організаціями на проведення робіт по устаткуванню парку;

- отримання пропозицій від  Вовчанської районної громадської організації «Союз інвалідів візочників» щодо розташування автостоянки для людей з обмеженими можливостями та під’їздів до пандусів;

- проведення земляних робіт (вирівнювання місцевостітехнічними засобами,завезення піску, гравію, а такожземлі під устаткування клумб);

- проведення трасування автостоянки, пішохідних доріжок, клумб;

- придбання малих архітектурних форм та їх доставка;

- придбання будівельних матеріалівта їх доставка;

- придбання та встановлення євро паркана, огорожі витої зі стовпами;

- укладка тротуарної плитки та поребрикана пішохідних доріжках;

- придбання та укладка асфальтобетону на автостоянці, частково на дорозі і установка бордюрного каменю навколо автостоянки та дороги;

- завезення гранвідсіву на дорогу, його вирівнювання та ущільнення;

- облаштуваннявелопарковки;

- влаштування освітлення (10 паркових ліхтарів вздовж тротуарних доріжок);

- встановлення паркових лав (8 шт.) та урн для сміття (9 шт.);

- встановлення шлагбауму;

- установка дорожніх знаків, нанесення дорожньої розмітки на авто- і велопарковках;

- придбання матеріалу для озеленення;

- озеленення території(висадка багаторічних дерев, кущів та квітів);

- організація та проведення суботників по благоустрою території;

- урочисте відкриття паркового комплексу;

- висвітлення результатів реалізації проекту через ЗМІ;

- організація та проведення заходів студентами медичного коледжу стосовно інформування відвідувачів лікарняної установи та мешканців міста з запобігання та профілактики різних видів захворюваності, проведення пропаганди щодо здорового способу життя та висвітлення відповідної інформації на стендах.

Розподіл функцій партнерів для виконання заходів проекту :

Вовчанська міська радаакумулює на своєму рахунку кошти, які надійдуть від місцевих бюджетів суб’єктів співробітництва громад, благодійної організації «Благодійнийфонд «За рідне місце», обласної та районної рад; проводить безпосереднє виконання робіт з благоустрою території.

13 місцевих рад (Вовчанська міська рада, Білоколодязька селищна рада, Бугаївська, Волохівська, Землянська, Іванівська, Нестернянська, Новоолександрівська, Охрімівська, Петропавлівська, Пільнянська, Різниківська, Симинівська сільські ради), в рамках реалізації договору співробитництва громад таХарківська обласна, Вовчанська районна рада, БО «Благодійний фонд «За рідне місто»здійснюють співфінансування міні-проекту.

Завезення гранвідсіву на дорогу, його вирівнювання та ущільнення, облаштування велопарковки, влаштування освітлення, встановлення паркових лав та урн для сміття, установка дорожніх знаків, нанесення дорожньої розмітки на авто- і велопарковкахбуде виконано за рахунок міського бюджету згідно Програм розвитку Вовчанської територіальної громади силами КП «Вовчанськ».

 

2.4. Тривалість і план реалізації заходів проекту

Тривалість реалізації проекту становитиме 8 місяців.

 

Тривалість

завдання

Заходи проекту (п.2.3.)

 

 

 

 

Місяць-

 І-II

підготовка міні-проекту;

- укладання договорів з організаціями на проведення робіт по устаткуванню парку;

- отримання пропозицій від  Вовчанської районної громадської організації «Союз інвалідів візочників» щодо розташування автостоянки для людей з обмеженими можливостями та під’їздів до пандусів;

- проведення земляних робіт (вирівнювання місцевостітехнічними засобами,завезення піску, гравію, а такожземлі під облаштування клумб);

 

- проведення трасування автостоянки, пішохідних доріжок, клумб;

 

Місяць-

 ІІI-IV

- придбання малих архітектурних форм та їх доставка;

 

- придбання будівельних матеріалів

 

- придбання та встановлення євро-паркана, огорожі витої зі стовпами;

 

 

 

Місяць-

V-VІ

 

- укладка тротуарної плитки та поребрикуна пішохідних доріжках;

 

- придбання та укладка асфальтобетону на автостоянці, частково на дорозі і установка бордюрного каменю навколо автостоянки та дороги;

 

- завезення гранвідсіву на дорогу, його вирівнювання та ущільнення;

 

 

 

Місяць VIІ

- облаштування велопарковки;

 

- влаштування освітлення (10 паркових ліхтарів вздовж тротуарних доріжок);

 

- встановлення паркових лав (8 шт.) та урн для сміття (9 шт.);

 

- встановлення шлагбауму;

 

 

 

 

 

 

Місяць VIIІ

- установка дорожніх знаків, нанесення дорожньої розмітки на авто- і велопарковках;

 

- придбання матеріалу для озеленення;

 

- озеленення території (висадка багаторічних дерев, кущів та квітів) шляхом проведення суботників;

 

- урочисте відкриття паркового комплексу;

 

- висвітлення результатів реалізації проекту через ЗМІ;

 

- організація та проведення заходів студентами медичного коледжу стосовно інформування відвідувачів лікарняної установи та мешканців міста з запобігання та профілактики різних видів захворюваності, проведення пропаганди щодо здорового способу життя та висвітлення відповідної інформації на стендах.

     

 

2.5. Подальший розвиток (сталість) та креативність проекту:

а) розвитковість

В результаті реалізації проекту в м. Вовчанськ з’явиться ще один парковий комплекс. Новостворене естетично привабливе місце стане куточком інформаційної культури та відпочинку не тільки для медичного персоналу закладу та мешканців міста, а також для всіх жителів району, що звертаються за медичною допомогою до поліклініки.

В новоствореній зеленій зоні, відокремленій від міського шуму, людина звільнюється від стресових навантажень напруженого темпу життя, одержує від спілкування з природою запас позитивних емоцій та естетичну насолоду.

б) креативність

В ході роботи над проектом, з’явився задум висадити на території паркової зони декоративні дерева та кущі хвойних порід, які виділяють фітонциди,  корисні для здоров’я людини. Крім лікарських властивостей декоративних насаджень ми отримаємо оригінальний, незвичайний зовнішній вигляд парку.

Одним із елементів території буде облаштована автостоянка для людей з обмеженими можливостями, яка буде розташовуватись поряд з пандусом, що полегшить доступ до будівлі поліклініки.

в) сталість

Проект є сталим, оскільки його результати будуть корисними для всіх мешканців міста та району довготривалий час після закінчення.

Усі матеріальні продукти, створені та придбані за час реалізації Проекту, стануть спільною комунальною власністю територіальної громади та прийняти на баланс міського комунального підприємства – КП «Вовчанськ». Утримання прилеглої території будівлі поліклініки в подальшому здійснюватиметься за рахунок місцевого бюджету.

Після облаштування території та впровадження проекту будуть створені найбільш сприятливі умови для отримання медичних послуг населенням району, внутрішнього психологічного комфорту громадян, гармонії стану людини і навколишнього середовища та відпочинку широких верств населення.

Сталість проекту досягається за рахунок відкритості процесу, що забезпечується висвітленням інформації на пленарних засіданнях місцевих рад та в засобах масової інформації.

Реалізація проекту матиме суттєвий вплив на формування нових суспільних відносин у межах територіальних громад району.

 

2.6. Очікувані кількісні та якісні результати від реалізації проекту.

Короткотривалі результати:

Завдяки реалізації цього проекту:

- суттєво покращяться умови доступу до медичних послуг всіх верств населення району:

 • мешканців міста – 18 тис. чол.;
 • мешканців селищ та сіл Вовчанського району – 27 тис. чол.
 • та мешканців селищ та сіл Великобурлуцького району – біля 150 чол. на рік

- прилегла територія поліклініки буде приведена в належний санітарний стан;

- підвищиться естетична цінність території, що забезпечить оптимальні умови для соціальних функцій;

- покращиться екологічна ситуація в місті шляхом реконструкції зелених територій, що збільшить територію зелених насаджень та позитивно впливатиме на здоров’я людей.

Довгострокові результати:

Перспективними наслідками реалізації міні-проекту є консолідація зусиль місцевих громад для вирішення проблем районного значення та прийняття спільних управлінських рішень щодо розвитку територій району.

Проект матиме вплив на формування нового естетичного смаку населення про сучасний парк. За дбайливого відношення до устаткування, насаджень відвідувачами та постійного догляду з боку робітників комунального закладу ця паркова зона прослужить багато роківі буде радувати око не одне покоління.


 

ІІ.   БЮДЖЕТ ПРОЕКТУ

Найменування заходів проекту

(згідно пункту 2.4.)

Вартість витрат,

грн.

1.

Придбання малих архітектурних форм та їх доставка

237 316

2.

Придбання будівельних матеріалів та їх доставка:

449 960

 

тротуарна плитка та матеріали для укладки

253400

 

бордюрний камінь

108600

 

поребрик

21000

 

гранвідсів

48750

 

фарба для розмітки

210

 

доставка

18000

3.

Придбання та встановлення євро паркана, огорожі витої зі стовпами

86 050

4.

Укладка тротуарної плитки та поребрика на пішохідних доріжках

126 700

5.

Придбання та укладка асфальтобетону на автостоянці, частково на дорозі і установка бордюрного каменю навколо автостоянки та дороги

467 250

6.

Придбання матеріалу для озеленення та його доставка

132 068

 

РАЗОМ:

1 499 344

 


 

Додаток №1 до проектної заявки

загальна інформація про партнерів,

які берУть участь у СПІВФІНАНСУВАННІ міні-проекту

з/п

Повна назва

організації-партнера

Керівник

(посада, прізвище, ім'я, по-батькові)

Сума внеску,

грн

Частка внеску,

%

1

2

3

4

5

1.

Харківська обласна рада

Голова обласної ради

Чернов С.І.

749 672

50 %

2.

Вовчанськарайонна рада

Голова районноїради

Степанець А.В.

299 672

 

20 %

3.

Вовчанськаміська рада

Голова міськоїрадиШевченко В.С.

180 000

12 %

4.

Білоколодязька селищна рада

Голова селищної ради СердечнийВ.В.

10 000

 

0,67%

5.

Бугаївська сільська рада

Голова сільської ради Гончаров С.В.

10 000

 

0,67%

6.

Волохівська сільська рада

Голова сільської ради Чугун І.О.

10 000

 

0,67%

7.

Землянська сільська рада

Голова сільської ради Лавров В.А.

10 000

 

0,67%

8.

Іванівська сільська рада

Голова сільської ради Барилко Н.В.

10 000

 

0,67%

9.

Нестернянська сільська рада

Голова сільської ради Резніченко З.М.

10 000

 

0,67%

10.

Новоолексадрівськасільська рада

Голова сільської ради Здор Г.Г.

10 000

 

0,67%

11.

Охрімівськасільська рада

Голова сільської ради Ляшенко П.М.

10 000

 

0,67%

12.

Петропавлівська сільська рада

Голова сільської ради Чайка Н.В.

10 000

 

0,67%

13.

Пільнянська сільська рада

Голова сільської ради Комих О.Б.

10 000

 

0,67%

14.

Різниківськасільська рада

Голова сільської ради Гринько Т.О.

10 000

 

0,67%

15.

Симинівськасільська рада

Голова сільської радиГоловятинськаО.О.

10 000

 

0,67%

16.

Благодійна організація «Благодійний фонд «За рідне місто»

Голова правління фонду

Куценко С.В.

150 000

10%

 

РАЗОМ:

 

1 499 344

100%

 

КОНКУРСАНТ: Вовчанська міська рада