Про Вовчанськ Галерея Звернення до головиКонтакти

Вовчанська міська рада

Офіційний сайт Вовчанської міської ради

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Шановні мешканці!

 

КП "Вовчанськ" доводить до Вашого відома наступний порядок дій, щодо поховання померлих на території Вовчанської міської ради.

 

             Відповідно до ст. 9, 12 Закону України «Про поховання та похоронну справу» організацію поховання померлих, надання передбачених необхідним мінімальним переліком окремих видів ритуальних послуг, та ритуальних послуг не передбачених таким переліком, а також реалізацію предметів ритуальної належності у місті здійснює відповідна ритуальна служба  створена міської радою при КП «Вовчанськ», та суб'єкти господарювання, які уклали договори про надання ритуальних послуг з ритуальною службою.

Статтею 11 Закону України "Про поховання та похоронну справу" передбачено, що поховання померлого покладається на виконавця волевиявлення померлого. Якщо у волевиявленні померлого немає вказівки на виконання волевиявлення, чи в разі відмови виконавця від виконання
волевиявлення померлого, поховання померлого здійснюється чоловіком
(дружиною), батьками (усиновителями), дітьми, сестрою, братом,
дідом або бабою, онуком (правнуком), іншою особою, яка
зобов'язалася поховати померлого.

Виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов'язалася поховати померлого, у встановленому законодавством порядку в день звернення видаються:

            -   лікарське свідоцтво про смерть - закладом охорони здоров'я;

    - свідоцтво про смерть, та довідка про смерть - відділом
державної реєстрації актів цивільного стану, виконавчим органом
сільських, селищних, міських (крім міст обласного значення) рад,
консульською установою чи дипломатичним представництвом України.

Особа, яка  зобов'язалася  поховати померлого, має право вибирати виконавців послуг серед суб'єктів господарської діяльності, які уклали договори із Ритуальною службою про надання цих послуг, або відділом ритуальних послуг КП «Вовчанськ», який також уповноважений на організацію поховання померлих, надання передбачених необхідним мінімальним переліком окремих видів ритуальних послуг, та ритуальних послуг не передбачених таким переліком, а також реалізацію предметів ритуальної належності.

На  підставі свідоцтва  про смерть, особа, яка  зобов'язалася  поховати померлого, після обрання виконавців послуг та оформлення замовлення на організацію та проведення поховання померлого, не пізніше ніж за 24 години до їх проведення, зобов’язана звернутися  до КП "Вовчанськ" для здійснення реєстрації поховань померлих та перепоховань померлих, яке проводить Ритуальна служба відповідно до  покладених на неї зобов’язань.

У відповідності до чинного законодавства України, ритуальна служба безоплатно виділяє місця для поховання померлого, чи урни з прахом померлого на кладовищі (у колумбарії) на підставі свідоцтва про смерть.

Шановні громадяни, переконайтесь при підписанні договору-замовлення з виконавцем послуг, що ця особа має відповідні повноваження здійснювати поховання.

 

Відповідно до необхідного Мінімального переліку вимог щодо порядку організації поховання і ритуального обслуговування населення, затвердженого Наказом N 193 Держжитлокомунгоспу України від 19.11.2003 року, поховання проводиться не раніше ніж через 24 години після настання  смерті. У разі наявності відповідних підстав поховання, як виняток, може бути проведено в день оформлення.

Після здійснення  поховання померлого, виконавцю волевиявлення померлого або особі,  яка  взяла  на  себе  зобов'язання  поховати померлого,  як  користувачу  місця  поховання (користувачу  місця родинного поховання) КП "Вовчанськ" видає Свідоцтво про поховання. Це свідоцтво  дає  право  його  пред'явнику  на  встановлення намогильних споруд у межах могили (родинного поховання), вирішення питання  про  проведення підпоховання, здійснювати   інші   дії, пов'язані  з використанням місця поховання,  якщо це не суперечить законодавству.

Крім того нагадуємо, у відповідності до ст. 14 Закону України "Про поховання та похоронну справу" безоплатно для виконавця волевиявлення померлого  або  особи, яка зобов'язалася поховати померлого, здійснюється поховання:

     а) з військовими почестями померлих осіб,  які мають особливі
заслуги перед Батьківщиною:

     - Героїв Радянського Союзу;

     - повних кавалерів ордена Слави;

     - осіб, нагороджених чотирма і більше медалями "За відвагу";

     - Героїв Соціалістичної Праці, удостоєних цього звання за працю в період  Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років;

    б) осіб,   які   мають   особливі   трудові   заслуги   перед
Батьківщиною:

   -  Героїв Соціалістичної Праці;

   -  Героїв України;

   -   повних кавалерів ордена Трудової Слави;

     в)  учасників  бойових дій;

     г)  інвалідів  війни.   

Витрати на  поховання  вищезазначених померлих, здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України, або місцевих бюджетів відповідно до законодавства України.

Для отримання додаткової інформації, а також у разі якщо у Вас виникли питання щодо організації та проведення поховання, для отримання відповідей звертайтесь до комунального підприємства "Вовчанськ" за адресою м.Вовчанськ, вул.Шевченка №28  або за телефоном 097-207-94-23.

 

З повагою, адміністрація КП Вовчанськ.