Про Вовчанськ Галерея Звернення до головиКонтакти

Вовчанська міська рада

Офіційний сайт Вовчанської міської ради

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Ніколи не пізно: фактори, які можуть вплинути на ваше майбутнє

 

 «Світ, у якому ми живемо, настільки гнучкий та плинний, що здатність у будь-якому віці навчитися чомусь з нуля – запорука виживання».
 «Матеріальні блага – це не погано, вони потрібні, але це не ціль. Головне мірило – любов, внутрішня свобода та щастя». (Роман Блажан 40 років, продюсер та режисер, керівний партнер MinimalMovie.com)

«Світ якось так все розташовує, що якщо це ваше, все складеться» (Андрій Турканик 35 років, керівник компанії з виготовлення меблів Module Pro)

Чи буває «запізно» змінювати професію та здійснювати мрії дитинства? За якими критеріями вимірювати кар’єрний успіх: грошима та посадою чи відчуттям власної значимості та щастя? Бажання раптом різко змінити своє життя — досить часте явище у людей після 40 років. І справа не в «кризу середнього віку» і далеко не в змозі «біс у ребро», — все пояснюється цілком логічною для дорослої людини переоцінкою цінностей. Багато хто після 30-40 років приходять до висновку, що пора вже щось міняти, що все життя пішло не на свою справу, що не вдалося багато досягти.
 Які фактори необхідно врахувати при зміні професії: Тверезо і без емоцій проаналізуйте всі мотиви свого бажання. Чому ви вирішили змінити професію (проблеми зі здоров’ям, негідна оплата праці, втома, недооціненість тощо)? Звичайно, якщо ваша робота передбачає підйом вантажів і діяльність на вулиці в будь-яку погоду, а вам по здоров’ю заборонено піднімати більше 1 кг і застужаться, то роботу міняти точно доведеться. Але в інших випадках можливий такий момент, як підміна мотивів. Тобто, відсутність розуміння справжніх причин незадоволеності роботою. У цій ситуації є сенс поспілкуватися з фахівцем.

 • Візьмітьвідпустку. Якісноі повноцінно відпочиньте. Можливо, ви просто втомилися. Після відпочинку, на свіжу і «тверезу» голову, оцінити свої можливості, бажання і факти буде набагато простіше.
 • Якщовивпевнені у своєму рішенні — змінити сферу діяльності, але не знаєте, з чого почати і куди податися, вам пряма дорога на тренінги з профорієнтації. Там вам допоможуть усвідомити — в який бік рухатися, що вам ближче, що ви зможете подужати, де будуть складності з-за високої конкуренції, і від чого триматися подалі.
 • Знайшлипрофесію, яку ззадоволенням «зануритесь з головою»? Зважте всі за і проти, розпишіть в блокноті плюси і мінуси. Включаючи зарплату (особливо, якщо ви — головний годувальник у сім’ї), можливість розвитку, конкуренцію, складність навчання, здоров’я та інші фактори.
 • Виваженойуважно придивляйтеся до нової професії. Не рубайте з плеча, кидаючись у нове життя з запалом молодика. Пам’ятайте, що вам доведеться абсолютно все починати з чистого аркуша — заново підніматися кар’єрними сходами, заново набувати досвід, шукати — куди б вас узяли без цього досвіду. Може, є сенс підвищити кваліфікацію або отримати додаткову в професії, суміжній з вашою? І вже там максимально використовувати весь ваш досвід і знання.
 • Враховуючи, що перший час доведетьсянесолодко, подумайте — чипідтримають вас ваші близькі? Настільки стабільно фінансове становище вашої сім’ї, щоб ви якийсь час не могли переживати про нього? Чи є фінансова «подушка», рахунок у банку або «заначка під матрацом»?
 • Якіможливості для розвиткувашої кар’єри принесе нова професія? Якщо перспективи нової роботи — питання ясний, як день, а на старій — просуватися нікуди, це ще один плюс на користь зміни сфери діяльності.
 • Не йдітьзістарої роботи, грюкнувши дверима. Ні до чого псувати відносини з начальством і колегами — а раптом вам доведеться повернутися? Йдіть так, щоб вас там чекали з розкритими обіймами в будь-який час доби.
 • Пам’ятайте, що до працівників, щозмінив роботу після 30-40 років, роботодавціставляться дуже насторожено. Але ви, як новачок, маєте безперечні переваги перед молоддю — ви маєте досвід дорослої людини, ви не кидаетесь в крайнощі, не спираєтесь на емоції у прийнятті рішень, у вас є підтримка сім’ї.
 • Змінити роботу ізмінити сферу діяльності — різніречі. У першому випадку ви здатні досягти дуже багато чого, завдяки досвіду і навичкам, у другому — ви почнете з нуля, як випускник Вузу. Це може стати серйозним психологічним випробуванням. Якщо ваші нерви — сталеві канати, то ніхто не завадить вам здійснити задумане.
 • Багаточого буде залежативід вашого сильного бажання вчитися і розвиватися, а також від конкретного віку, від активності, від характеру і потенціалу. Якщо ви звикли керувати, працювати підлеглим буде психологічно складно.
 • Визначтеся, до чоговиближче: шукаєте ви гідної старості і стабільності або ж хочете здійснити місцем усього життя, всупереч усьому (включаючи маленьку зарплату та інші труднощі).
 • Якщовитверді у своєму рішенні — не відкладайте його на антресолі. Професійні метання в підсумку можуть завести вас у глухий кут і неабияк розхитати нерви.
 • Якщовисумніваєтеся, то почніть з освоєння нової професії в якості хобі. Поступово отримуйте навички і знання, промацуйте перспективи, отримуйте задоволення. Настане момент, коли ви зрозумієте — пора! Або — «ну його…».

Звичайно, кардинально змінити своє життя — це складний процес, що потребує неабияких сил, наполегливості, рішучості. До певного віку ми обростаємо не тільки досвідом і мудрістю, але і зобов’язаннями, страхом перед невідомістю і «непідйомністю». Але якщо ваша мрія позбавляє вас сну ночами — дерзайте! Просто ставте мету і рухайтеся до неї, всупереч всьому. Прикладів успішної зміни кар’єри у віці «за 40» — безліч.

Головне — вірити в себе!

Якщо у Вас э запитання або Вам потрібна допомога, звертатеся до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м.Вовчсанськ, вул.1-го Травня, 15,  ☎ (05741) 44996