Про Вовчанськ Галерея Звернення до головиКонтакти

Вовчанська міська рада

Офіційний сайт Вовчанської міської ради

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

ПРОГРАМА економічного і соціального розвитку міста Вовчанськ на 2016 – 2022 роки

ЗАТВЕРДЖЕНО:

рішенням  Вовчанської міської  ради                                                                від  29.01.2016 року № -       VІІ

V сесії VІІ скликання

 

 

 • ПРОГРАМА

 

економічного і соціального розвитку

 міста  Вовчанська

на 20162022 роки

 

Вовчанськ

2016р.

 

ВСТУП

Програма соціально-економічного розвитку міста Вовчанська на 2016-2022 роки (далі – Програма) розроблена на виконання вимог Закону України “Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України, постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2003 р. № 621 “Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету”, з урахуванням пропозицій мешканців міста, узагальнених депутатами міської ради  VII скликання, та з метою забезпечення створення гідних умов життя і праці територіальної громади, підвищення якості життя мешканців міста, розвиток виробничого потенціалу, забезпечення пріоритету прав і безпечної життєдіяльності людини, розвиток соціальної сфери, культури і духовності.

 

Цілі і пріоритети економічного і соціального розвитку  міста  Вовчанська, та шляхи розв'язання головних  проблем

Головною метою Програми економічного і соціального розвитку міста Вовчанська у 2016-2022 роках є забезпечення комфортних умов для життя громадян та ведення бізнесу. Місто може повноцінно розвиватися за двох умов: за наявності фінансових ресурсів та за наявності бажання і якісних можливостей управлінського менеджменту.

Для забезпечення подальшого економічного і соціального розвитку міста, на основі аналізу результатів розвитку за попередній період, нагальних потреб територіальної громади  і можливостей міського бюджету визначено основні цілі та пріоритети, на основі яких будуть розроблені Програмні завдання та заходи щодо їх реалізації у 2016-2022 роках.

Для забезпечення функціонування на належному рівні підвідомчих бюджетних установ, фінансування робіт по благоустрою міста, покращення його санітарного стану, забезпечення екологічної безпеки, виконання планів капітального ремонту наявного житлового фонду, теплопостачання, водозабезпечення, водовідведення, освітлення вулиць, капітального ремонту вуличного покриття,   проведення культурно-масових заходів на підвідомчій території, створення передумов для надання допомоги мало захищеним верствам населення та виконання інших заходів.

            Одним із основних  питань є наповнення міського бюджету, а також скорочення видаткової частини за рахунок втілення програм енергозбереження  та ефективного , раціонального та економного використання бюджетних коштів

                             

БЮДЖЕТ  МІСТА

У структурі надходжень загального фонду міського бюджету  попередніх років найбільшу питому вагу мали податок та збір на доходи фізичних осіб і плата за землю.

Виконання доходної частини міського бюджету  протягом 2012-2015 років наведено у таблиці.

 

Відсоток виконання доходів загального фонду міського бюджету

2012 рік

2013 рік

2014 рік

2015 рік

103,6

105,3

101,6

105,5

Наведені дані свідчать про належний рівень виконання  міського  бюджету.

У 2015 році бюджет міста по доходах в порівнянні з 2012 роком значно зріс , а саме  -  з 9963.0 тис. грн. до  11846.0 тис. грн., або на 18,9 відсотків.

Власні  доходи міського бюджету у 2015 році в порівнянні з 2012 роком збільшились з  9828,7 тис. грн. до  11883,0тис. грн., або на 20,9  відсотків.

Основу ресурсного забезпечення міського бюджету, близько 54%, складають місцеві податки та збори. Протягом 3-х попередніх років  спостерігається значне зростання цих надходжень в абсолютній сумі.

Надходження від плати за землю в бюджеті міста складають близько 50,2  відсотків від загальної суми надходжень.

Залишається проблемним питання оформлення договорів оренди всіма суб’єктами господарювання, що дало б змогу збільшити надходження до бюджету. Для його успішного вирішення проводиться наступна робота:

 • інвентаризуються договори оренди;
 • при виконкомі міської ради діє комісія, на яку запрошуються суб'єкти підприємницької діяльності, які не уклали договори оренди на землю;
 • виконком міської ради в даному напрямку співпрацює з районною робочою групою з питань ефективного та раціонального використання землі при  Вовчанській районній державній адміністрації.

 

 

 1. 2016 РІК

 

 • БУДІВНИЦТВО

Головним завданням в галузі будівництва та реконструкції є першочергове забезпечення потреб населення в послугах сфери житлово-комунального господарства, підтриманні в наявному стані житлового фонду, збереження і розвитку дорожньої мережі міста. З цією метою необхідно у 2016 -2017р. завершити роботу щодо прийняття Генерального плану Вовчанська - основного  документа, за яким можливо проводити заходи щодо розвитку міста. В міському бюджеті на 2013-2015 роки передбачалися кошти на його виготовлення, але станом на 01.01.2016 року цей документ не затверджений у встановленому порядку, та потребує доопрацювання, а саме: завершення (після повного уточнення власників земельних ділянок, а також отримання у комунальну власність всього безхазяйного майна), та його прийняття, що дозволить місту успішно втілювати раніше заплановані заходи з утримання існуючих та будівництва нових об`єктів, в тому числі соціальних.

Передбачити  у  міському бюджеті на 2016 рік  кошти в сумі 1500,0 тис.грн. на спів фінансування будівництва, та 40,0 тис.грн. на коригування проекту «Будівництво напірної та самопливної каналізаційної мережі з будівництвом КНС-1, КНС-2, та влаштуванням мережі електропостачання по вул.Рубіжанське шосе та вул.Пролетарське поле  м.Вовчанська», що дасть змогу вирішити питання, яке постійно підіймається мешканцями міста, стосовно забезпечення  водовідведення  у двох житлових мікрорайонах  м. Вовчанська (вул. Рубіжанське шосе та Пролетарське поле).

У зв`язку з тим, що всі існуючі цвинтарі міста Вовчанська вичерпали свою можливість на 100% і більше, в 2016 році, спільно з районною державною адміністрацією, вирішити питання щодо відведення земельної ділянки, яка знаходиться  поза межами міста - в районі перехрестя вулиць Рубіжанське шосе та Ігнаттєва, під будівництво нового цвинтаря.

Напротязі 2016 року  виконати роботу стосовно виготовлення проекту будівництва  нового цвинтаря. Для цього у міському бюджеті на 2016 рік  передбачити кошти у сумі 52,5 тис.грн. на проектування, та оформлення акту постійного користування  земельною ділянкою.

На прилеглій до майбутнього міського цвинтаря території, в тому числі і для перспективного його розвитку, передбачається проектування у 2016р. центру по вирощуванню зелених насаджень, що дозволить місту самостійно вирощувати для подальшого використання, або реалізації, необхідні культури. В міському бюджеті на 2016 рік на виготовлення  проекту та оформлення  акту постійного користування земельною ділянкою передбачити кошти в сумі 62,5 тис.грн..

Протягом 2016-2017 років необхідно провести роботу, щодо прийняття  у комунальну власність, для подальшого використання (добудови та введення до експлуатації) або демонтажу, всі недобудовані об’єкти, розташовані на території міста та які загрожують безпечному перебуванню громадян.

Для вирішення питання, яке постійно підіймається мешканцями міста стосовно закриття міського сміттєзвалища, яке розташоване в районі перехрестя вул. Леніна, та вул. Папаніна необхідно в 2016 році виконати проектування сміттєпереробного заводу за межами Вовчанська в районі колишнього с. Цегельне. З цією метою, передбачити у міському бюджеті  на 2016 рік кошти в сумі 1152,7 тис.грн.. Після виготовлення необхідної документації, спільно з районною радою та райдержадміністрацією надати її до обласної  ради для отримання фінансування на будівництво.

Завершити роботу, щодо отримання  із спільної комунальної власності сіл селищ, міста Вовчанського району Харківської області у  комунальну власність міста будівлі колишньої дитячої консультації, яка розташована за адресою: м.Вовчанськ, вул.Короленка 21, та протягом 2016 року виготовити проект по її реконструкції, з метою відкриття «Палацу одруження»,  міського музею і виставкової зали.

З метою підвищення енергонезалежності міста, розвитку інфраструктури, створення  нових робочих місць, зниження  тарифів на теплопостачання для мешканців Вовчанська та установ бюджетної сфери, за рахунок інвесторів передбачається проектування та будівництво міні-ТЕЦ загальною потужністю до 10МВт. Очікуваний термін введення об’єкту до експлуатації – 2018 рік.

Для покращення умов пересування мешканців міста та подальшого розвитку інфраструктури, на період 2016-2022 роки передбачити виділення земельних ділянок та будівництво на них, в тому числі за рахунок інвесторів, сучасних зупинок  громадського  транспорту. Цей проект дозволить побудувати  також аптечні пункти у віддалених мікрорайонах міста, дасть додаткові надходження до бюджету за рахунок орендної плати та податків, створить як мінімум одне робоче місце на зупинку, а договірні умови утримання нових будівель передбачатимуть цілодобове освітлення, збір та вивезення сміття на прилеглій території.

В 2016 році на підставі виготовленої проектно-кошторисної документації за рахунок фінансування Європейського банку реконструкції та розвитку виконати реконструкцію будівлі дитячого садка №1 по вул.Пролетарське поле з відкриттям додаткових груп.

Для забезпечення потреб населення у відпочинку, в період 2016-2022р. передбачається, за рахунок інвесторів, будівництво на території Вовчанська розважального комплексу, який би мав у своєму складі критий басейн, кінотеатр, дитячі майданчики та інше. Попереднє місце розташування – територія поблизу центрального пляжу міста.

В 2016 році планується закінчення будівництва, та прийняття в експлуатацію фізкультурно-оздоровчого комплексу.                                                             

 

1.2 ЗЕМЛЕУСТРІЙ

В 2016 році передбачити кошти в сумі 50,0 тис.грн. на виготовлення експертної оцінки землі для продажу земель несільськогосподарського призначення.

 

         1.3 ЖИТЛОВО – КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Житлово-комунальне господарство – це важлива соціальна галузь, яка забезпечує населення, підприємства, установи та організації необхідними житлово-комунальними послугами. Стан розвитку житлово-комунального господарства безпосередньо впливає на рівень життя населення.

В  підпорядкуванні  міської  ради знаходяться комунальні підприємства: КП «Вовчанські очисні споруди», КП «Вовчанська водопровідна дільниця»,

         Основні напрямки діяльності в галузі житлово-комунального господарства  будуть направлені на покращення якості послуг, реформування житлово-комунального господарства, впровадження заходів, щодо економії паливно-енергетичних ресурсів. Для цього планується виконання таких робіт:

 

1.3.1 КП «Вовчанські очисні споруди»

         З метою забезпечення стабільної роботи комунального підприємства провести часткове переозброєння матеріально-технічної бази комунального підприємства на енергозберігаюче обладнання, а саме:

- виготовити у 2016 році проектну документацію, щодо оптимізації перетікань реактивної електроенергії. На її підставі придбати та встановити пристрій для компенсації реактивної потужності, що дозволить знизити витрати на її    оплату. Для цього в бюджеті на 2016 рік передбачити кошти в сумі 100,0 тис.грн.;

- виготовити у 2016 році проектну документацію, щодо заміни головних насосів на КНС вул. Фрунзе. На її підставі придбати та встановити нове обладнання меншої потужності, що дозволить знизити витрати на оплату електроенергії (у разі наявності коштів – не пізніше 01.01.2017р.).

 

З 01.03.2013 року комунальне підприємство надає  послуги з збирання та вивезення твердих побутових відходів. В першому півріччі 2016 року до підприємства додатково передати існуючий полігон по зберіганню та переробці ТПВ, техніку та обслуговуючий персонал. Для організації даної роботи в міському бюджеті передбачити кошти в сумі 200,00 тис.грн. на надання фінансової підтримки підприємству. У разі будівництва на території Вовчанського району сміттєпереробного заводу, розробити заходи, щодо перегляду системи збору та транспортування ТПВ взагалі, переглянути існуючі тарифи на даний вид послуг.

З 01.07.2016 року розпочати втілення в дію систему роздільного збору твердих побутових відходів, а також їх сортування, що дозволить підприємству отримувати додаткові кошти від реалізації частини сміття на повторну переробку.

В 2016-2017 роках планується провести капітальний ремонт даху блоку доочистки нечистот, а також, при наявності фінансування з державного, або обласного бюджетів, виконати реконструкцію очисних споруд в с.Гатище.

В обласному бюджеті передбачені кошти у розмірі 256,758 тис.грн. на капітальний ремонт покрівлі очисних споруд адміністративно-виробничого корпусу за адресою: Шебекінський шлях, 2 в с. Гатище Вовчанського району.

Для покращення умов роботи підприємства, у 2016 році вирішити питання по об`єднанню КП «Вовчанські очисні споруди» та КП «Вільчанський КЖКП».

Передбачити у міському бюджеті на 2016-2018 роки кошти на придбання, та передачу у власність КП «Вовчанські очисні споруди» лінії по виробництву тротуарної плитки, будівельних блоків та інших матеріалів. Введення в експлуатацію цього обладнання (не пізніше 01.06.2019р.) дасть змогу підприємству не втратити робочі місця, отримувати додаткові прибутки від реалізації виробленої продукції, а сама продукція дозволить Вовчанську отримати сучасний і яскравий вигляд.

В першому півріччі 2016 року, спільно з громадою, розробити схему стаціонарного розташування контейнерів ТПВ на території Вовчанська, та  протягом 2016-2018 років облаштувати ці місця, у відповідності до вимог сучасного вигляду і функціонування.

У 2016 році планується провести реконструкцію системи очисних споруд в с. Гатище Вовчанського району в обласному бюджеті передбачені кошти у розмірі 70000 тис. грн..

В міському бюджеті передбачити кошти на надання фінансової підтримки підприємству, зокрема на 2016 рік на ці цілі передбачити у сумі  200,00 тис.грн.

        

1.3.2 КП «Вовчанська водопровідна дільниця»

Для зниження собівартості видобутку та транспортування води, покращення її якості, та якості надання послуг для мешканців міста протягом 2016-2022р. на підприємстві КП «Вовчанська водопровідна дільниця» заплановане наступне:

- для контролю за видобутком питної води встановити лічильники, та ввести в дію систему обліку – перше півріччя 2016 року;

- для покращення роботи зі споживачами та автоматизації нарахувань за надані послуги повністю перейти на автоматизовану систему розрахунків з використанням спеціалізованого програмного забезпечення, а саме  – послуги водопостачання термін до 01.06.2016 року, послуги водовідведення та збору твердих побутових відходів – до 01.01.2017 року у разі відкриття єдиного розрахункового центру на базі КП «Вовчанська водопровідна дільниця»;

- протягом  2016-2022р. забезпечити 100% встановлення лічильників питної води всім споживачам. Нові лічильники повинні передбачати автоматичне зняття показань та бути встановлені на межі розподілу;

- у 2016 році розробити схему розташування та відновити вуличні колонки для водопостачання мешканців міста;

- спільно з представниками служби з надзвичайних ситуацій розробити схему розташування пожежних гідрантів та провести їх ревізію, або відновити роботу – до кінця 2016 року;

- у першому півріччі 2016 року передати на обслуговування та утримання до КП «Вовчанські очисні споруди» міське сміттєзвалище разом з технікою та персоналом.

         В міському бюджеті на 2016-2022 роки, при можливості передбачати кошти на надання фінансової підтримки підприємству, а саме на:

- на утримання, та відновлення шахтних колодязів, в 2016 році передбачити кошти в сумі 65,0 тис.грн.;

- на розробку проекту по будівництву мережі централізованого водопостачання мікрорайону Кисляківка, а також всіх вулиць від Пролетарської до Папаніна, в бюджеті на 2016 рік передбачити кошти в сумі 200,0 тис.грн.;

- на заміну, в тому числі за рахунок спів фінансування, існуючих вікон на енергозберігаючі по будівлям підприємства у 2016-2017 роках;

- на підставі розробленої програми у 2016 році в тому числі, за допомоги спів фінансування, повністю замінити існуючу систему водогону на пластикову, а також винести лічильники води на межу розподілу. При цьому передбачити можливість автоматичного зчитування показань та передачу даних до серверів підприємства. Для цього передбачити в бюджеті на 2016 рік кошти в сумі 200,0 тис.грн. на спів фінансування по міні-проектам, та в сумі 300,0 тис. грн. на проведення робіт по реконструкції діючої водопровідної мережі;

- на виготовлення у 2016 році проектної документації щодо оптимізації перетікань реактивної електроенергії. На її підставі придбати та встановити пристрій для компенсації реактивної потужності, що дозволить знизити витрати на її оплату (у разі наявності коштів – не пізніше 01.01.2018р.);

- на проведення у 2016 році енергоаудиту підприємства, та на його підставі заміни існуючих насосних агрегатів на більш ефективні, що дасть змогу зменшити витрати на оплату електроенергії. З цією метою передбачити у міському бюджеті на 2016 рік кошти в сумі 130 тис.грн..

 

1.4 ЖИТЛОВИЙ ФОНД

В міському бюджеті  протягом  2016-2022 років передбачати кошти на надання фінансової підтримки ОСББ на проведення капітального ремонту покрівель багатоповерхових житлових будинків. Перевагу надавати проектам будівництва скатного даху.

Здійснювати заходи, щодо сприяння в отриманні  з Державного та обласного бюджетів коштів на проведення капітального ремонту покрівель багатоповерхових житлових будинків, а також на реалізацію програм по енергозбереженню, а саме: заміна склопакетів, вхідних дверей, утеплення, встановлення енергоефективного обладнання ліфтових установок, світлодіодного освітлення та інше.

 Організувати та провести серед мешканців багатоквартирних та багатоповерхових будинків, а також керівництва ОСББ роз’яснювальну  роботу, щодо втілення програми «Розумний під’їзд», що дозволить значно покращити якість надання послуг.

У 2016 році планується провести капітальний ремонт покрівель  житлових будинків, а саме: будинку 68 по вул. Гоголя в обласному бюджеті передбачені кошти у розмірі 274,532 тис. грн. та будинку 60 по вул. Гоголя в обласному бюджеті передбачені кошти у розмірі 541,663 тис. грн.

В бюджеті на 2016 рік передбачити кошти для надання фінансової допомоги  мешканцям багатоквартирного будинку по вул. Шевченко на придбання теплолічільника в разі створення ними ОСББ в сумі 25,0 тис.грн..

 

1.5 БЛАГОУСТРІЙ  МІСТА

Основними завданнями, щодо реалізації заходів Програми по благоустрою міста на 2016-2022р. є забезпечення утримання в належному санітарному стані території міста та покращення її естетичного вигляду, і в першу чергу, це:

 • забезпечення систематичного збору та вивезення твердих побутових відходів від фізичних та юридичних осіб, утримання в  належному санітарному стані міського сміттєзвалища по зберіганню твердих побутових відходів, ліквідація стихійних сміттєзвалищ. Передбачити на ці цілі у  природоохоронній програмі на 2016 рік кошти в сумі 75,7 тис. грн.;
 • забезпечення утримання в належному санітарному стані прибудинкових територій житлового масиву «Центральний» в тому числі ремонт асфальтного покриття та відновлення квартального освітлення;
 • забезпечення утримання в належному стані території міських цвинтарів, своєчасного підвозу піску, видалення аварійних дерев, прибирання та вивезення сміття;
 • розчищення, або відновлення існуючих канав для водовідведення;
 • облаштування, протягом 2016–2022 років, нових дитячих ігрових майданчиків та доукомплектування існуючих;
 • озеленення території міста, висадка молодих дерев, зрізання аварійних, підрізка дерев та кущів, висадження клумб та квітників. Передбачити на ці цілі у 2016 році кошти у сумі  50,00 тис.грн.;
 • на 2016 рік передбачити кошти на будівництво мережі вуличного освітлення по вулицям  міста у сумі  316,8  тис.грн.;
 • реконструкція у 2016-2022р. існуючого вуличного освітлення міста з метою заміни систем управління та автоматики, а також повної заміни існуючих світильників на світодіодні. В першу чергу реконструкцію проводити  на вулицях та площах з інтенсивним рухом та поблизу і на території дитячих закладів. На 2016 рік передбачити на ці цілі кошти у сумі  211,2 тис. грн.;
 • На 2016 рік передбачити кошти на коригування проектів з капітального ремонту доріг по  вул. Свердлова та Хлібороба та виготовлення  проектів на капітальний ремонт дорожнього полотна  по вул.Чкалова та Н.Волкової  в сумі 148,0 тис. грн.;
 • проведення поточного ремонту вулично-шляхової мережі міста Вовчанська, в тому числі ямкового ремонту асфальтного покриття по вулицях: Ганни, 17-Партзїзду, К.Лібкнехта та інших. На ці цілі передбачити у 2016 році кошти у сумі 300,0 тис.грн. Також здійснювати  постійно  грейдерування доріг без твердого покриття  по вулицях міста;
 • утримання доріг міста (нанесення розмітки, розчищення від снігу, обробка сіллю та піском);
 • відкриття сучасних парків для відпочинку;
 • встановлення огорожі по вулиці Леніна від перехрестя з вул.Фрунзе до перехрестя з вул.Кірова з облаштуванням пішохідних переходів – для підвищення рівня безпеки пішоходів. Для цього передбачити у 2016 році кошти у сумі 50,0 тис.грн.;
 • встановлення рекламних та агітаційних плакатів та щитів, що дозволять наголосити увагу населення на проблеми міста;
 • заміна, оновлення інформаційних табличок з назвами вулиць, та номерами будинків (в тому числі й на виконання Закону України «Про декомунізацію…») . Передбачити на ці цілі у 2016 році кошти у сумі 10,0 тис.грн.;
 • придбання трактора з навісним обладнанням, причепу та роторної коси;
 • придбання у 2016 році мотопомпи, мотокос, бензопил та іншого обладнання для обслуговування території міста, в тому числі для боротьби з бур`янами, для чого передбачити кошти в сумі 100,0 тис.грн.;
 • придбання фрези для виконання ремонтів асфальтного покриття;
 • придбання спеціального автомобіля з телескопічно-локтьовою вишкою.
  • Здійснити заходи щодо сприяння фінансування з Державного та обласного фондів охорони навколишнього природного середовища в 2016-2018р. проекту «Розчистка русла річки Вовча в межах міста Вовчанська з подальшою можливістю  облаштуванням зон рекреації». Після успішної реалізації даного проекту облаштувати пляжі та місця відпочинку вздовж річки Вовча.

В міському бюджеті 2016-2022р. передбачати кошти на фінансування заходів щодо розвитку та благоустрою міста Вовчанськ. Зокрема, на  2016 рік  на ці цілі у міському бюджеті передбачено кошти в сумі 3138,4 тис.грн..

 

1.6 ОСВІТА

Освітня система міста задовольняє потреби населення у здобутті дошкільної, повної загальної середньої та позашкільної освіти.

Станом на 01.01.2016р. у місті функціонує:

 • 2 вищих навчальних закладу І-ІІ рівня акредитації – Вовчанський медичний коледж, Вовчанський технікум Харківського національного технічного університету сільського господарства імені П.Василенка;
 • 5 загальноосвітніх шкіл, в тому числі: 1 – гімназія, 1 – ліцей, загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів – 2 та загальноосвітніх шкіл  I – II ступенів – 1;
 • 4 дошкільних навчальних закладів;
 • 1 позашкільна установа (КУ «Вовчанський районний будинок дитячої та юнацької творчості»).

На сьогодні в місті діє 2 заклади для обдарованої учнівської молоді: Вовчанська гімназія №1 та Вовчанський ліцей №2.

За рахунок коштів міського бюджету утримуються 4 дошкільних заклади, в яких при наявній кількості  427 місць,  спискова чисельність дітей становить – 634. Відкриття додаткових груп у дитячому садку №1, у разі завершення його реконструкції, не зможе повністю задовольнити потреби мешканців міста, тому пріоритетним у 2016 році для міської ради є повернення до експлуатації будівлі колишнього дошкільного закладу №6 у центральному мікрорайоні міста.

У міському бюджеті на 2016 рік передбачено фінансування дошкільних навчальних закладів  у тому числі :

 • за рахунок трансфертів з районного бюджету в сумі 6773,1 тис.грн.;
 • за рахунок коштів з міського бюджету в сумі 728,3 тис. грн..

При цьому  незабезпеченість по дошкільним навчальним закладам  у 2016 році складає 1176,7 тис.грн..

Для подальшого розвитку дошкільної освіти та створення комфортних  умов для дітей протягом 2016-2022р. в міському бюджеті передбачати кошти:

- на виготовлення проектно-кошторисної документації по реконструкції приміщення дитячого садка №6 в м.Вовчанську;

- на виготовлення проектно-кошторисної документації, та виконання робіт по встановленню електроопалювання дитячого садка №7;

- на виготовлення проектно-кошторисної документації, та виконання робіт по утепленню будівель ясла-садка №2, а також дитячих садків №2 та №7;

- на проекти по утепленню та реконструкції опалювальних систем в ДНЗ № 2, ясла – садку №2, ДНЗ № 2 у 2016 році передбачити кошти в сумі 200,0 тис.грн. (при можливості на спів фінансування міні – проектів  по обласній програмі «Разом у майбутнє»);

- на виконання заходів з енергозбереження – заміна, або встановлення світлодіодних ламп та інше;

- на виконання заходів по поповненню матеріально – технічної бази, а саме на  придбання постільної білизни та матеріалів для поточного ремонту даху приміщення дитячого садка №2,  передбачити  кошти в сумі 100,0 тис.грн.;

- на встановлення у 2016 році у ДНЗ міста багатофункціональних лічильників активної та реактивної енергії передбачити кошти в сумі 6,0 тис.грн.;

- на виготовлення проектно-кошторисної документації, та виконання робіт по заміні котла опалення дитячого садка №2.

         У 2016 році сприяти здійсненню заходів щодо фінансування  робіт по реконструкції приміщення ясла-садка №1 у міському бюджеті передбачені кошти в сумі 1350 тис.грн. та завершенню капітального ремонту покрівлі дитячого садка №7 в обласному бюджеті передбачені кошти в сумі 1138,20 тис. грн.

Виконкому продовжити роботу по вдосконаленню матеріальної бази закладів дошкільної освіти, створенню умов для розвитку розумових, творчих і спортивних здібностей дітей. З цією метою планується:

 • провести оновлення матеріально – технічної бази за рахунок всіх джерел фінансування ДНЗ;
 • ініціювати та сприяти створенню сучасних груп розвитку дітей в Будинку дитячої  та юнацької творчості;
 • підтримувати в належному стані ігрові майданчики в ДНЗ та у разі потреби, встановити додаткові;
 • забезпечити належний рівень харчування дітей у ДНЗ міста, згідно встановлених санітарних норм.

 

1.7 ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

Мережа лікувальних закладів м. Вовчанська включає в себе комунальний заклад охорони здоров’я «Вовчанська центральна районна лікарня» (далі – КЗОЗ)

У складі КЗОЗ функціонують:

 1. Стаціонарні відділення на 148 ліжок:
 • Терапевтичне – 43 ліжка ( терапевтичних – 30, неврологічних – 13);
 • Хірургічне – 40 ліжок ( хірургічних – 30, травматологічних – 10);
 • Акушерсько – гінекологічне – 30 ліжок (пологове – 20, гінекологічних – 10);
 • Інфекційне – дитяче – 35 ліжок ( дитяче – 20 ліжок, інфекційне дитяче – 7 ліжок, інфекційне – доросле – 8 ліжок);
 • 2 відділення швидкої та невідкладної медичної допомоги
 1. Поліклінічне відділення:

- прийом ведуть 34 фахівця, з яких 15 здійснюють обов’язковий прийом пацієнтів. Прийом здійснюється у 2 зміни, за зміну 420 відвідувань. Діють 55 ліжок денного стаціонару, 13 дільниць загальної практики – сімейної медицини ( сімейні лікарі 100% обслуговують міське населення).

У поліклінічному відділенні функціонують кабінети спеціального прийому: дитяча поліклініка, жіноча консультація, кабінет планування сім’ї, кабінети сімейних лікарів, хірургічний, отоларингологічний, офтальмологічний, неврологічний, психіатричний, наркологічний, урологічний, кардіологічний, онкологічний, стоматологічні, дерматовенерологічний, інфекційний.

Для надання якісної медичної допомоги використовуються можливості допоміжних служб: клініко – діагностичної лабораторії, функціональної та ультразвукової діагностики, рентген та флюорографічного кабінетів.

У 2016 році планується провести капітальний ремонт відділення інтенсивної терапії та відділення екстреної допомоги із застосуванням енергозберігаючих технологій КЗРЗ «Вовчанської центральної районної лікарні» для цього у обласному бюджеті передбачені кошти у сумі 1800 тис. грн..

Існуюча мережа аптек міста не охоплює всі мікрорайони, тому передбачається відкриття  додаткових аптек  або аптечних  пунктів по  вулицях Артема, Чкалова та Свердлова та вирішення питання  стосовно наявності в них соціального набору медичних препаратів по знижених цінах.

 

1.8 ТОРГІВЕЛЬНЕ, ПОБУТОВЕ ТА ТРАНСПОРТНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ

Основними напрямками розвитку торгівельного, побутового та транспортного обслуговування населення є:

 • Продовження роботи по   розширенню мережі  підприємств  торгівлі  та  громадського харчування; організувати роботу, стосовно приведення  у  відповідність  до  вимог  сучасного  дизайну  підприємств торгівлі  та  побуту;
 • Продовження роботи по облаштуванню приміщень торгівельного та побутового обслуговування населення елементами безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та інших громадян з особливими потребами;
 • Встановлення зручного  режиму   роботи   підприємств  торгівлі  та  побуту, розробленого з  урахуванням  побажань покупців;
 • Сприяння розвитку  мережі  закладів,  що  надають  соціально-необхідні  побутові  послуги, такі як: виготовлення  та  ремонт одягу, взуття,  ремонт  побутової  техніки;
 • Сприяння надання консультаційної допомоги суб’єктам господарювання  всіх  форм  власності;
 • Проведення, протягом 2016 року, впорядкування умов та місць для ярмаркової та вуличної торгівлі, з подальшим їх облаштуванням;
 • Проведення роботи по благоустрою місць для паркування автотранспорту на території міста з залученням коштів підприємств. При облаштуванні місць для паркування автотранспорту, передбачити місця для безоплатного паркування та зберігання автотранспорту інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату;
 • Проведення роботи,  у першому півріччі 2016 року, щодо розробки  нових, або внесення змін до вже існуючих соціальних маршрутів з  урахуванням побажань мешканців міста, та їх потреб;
 • Виконання роботи  щодо отримання, у 2016 році, від районної ради окремого шкільного автобусу, для перевезення  учнів загальноосвітніх шкіл міста;
 • Організація постійного контролю  за ціноутворенням,  та  забезпеченням послугами пільгового  контингенту громадян  на міських маршрутах;
 • Забезпечення впорядкування діяльності служб таксі, та облаштування цивілізованих місць їх базування – до 01.01.2017 року;
 • Встановлення, та відновлення засобів регулювання дорожнього руху (в період 2016-2022р. за програмою «Безпечне місто» передбачається 100% заміна (відновлення) існуючих знаків, та встановлення додаткових. В першу чергу – на центральних вулицях, поблизу дитячих закладів та особливо-небезпечних місцях). Передбачити у 2016 році на ці цілі кошти в сумі 46,2 тис.грн..

1.9 КУЛЬТУРА

Мережа закладів культури міста Вовчанська  нараховує 6 об’єктів, з них: будинок культури, 3 бібліотеки, музей та дитяча музична школа.

Аматорський хореографічний колектив «Радість» КУ «Вовчанський районний будинок культури» має звання «народний».

Культурними закладами міста проводяться концертні програми художньої самодіяльності з нагоди державних свят та знаменних дат, тематичні вечори, концерти професійних майстрів. Міська рада не лише активний учасник культурно-масових заходів, але й здебільшого їх ініціатор.

В 2016 році особлива увага буде приділятися відзначенню 30-ї річниці  Чорнобильської аварії. З цією метою буде передбачено кошти на поточний ремонт пам’ятного знаку, присвяченого Чорнобильській трагедії, у сумі 5,0 тис.грн..

Фінансування мистецьких заходів з міського бюджету, щорічно, виконується, згідно розробленого плану. Відповідно до нього, на 2016 рік, на ці цілі буде передбачено кошти у сумі 50 тис.грн., а також, додатково, з метою   покращення та підвищення рівня їх проведення, на 2016 рік передбачено  кошти у сумі 170 тис.грн. на придбання нової штучної ялинки, світлодіодних прикрас, а також будинку Діда Мороза, для встановлення на центральній площі міста під час Новорічних свят.

 Протягом 2016 року провести роботу, щодо відкриття, після реконструкції, нового приміщення міського музею та міської виставкової галереї, яке розташоване за адресою: вул. Короленка, 21, що дасть змогу мешканцям Вовчанська, та гостям міста знайомитися з історією рідного краю та творіннями талановитих людей, в тому числі наших земляків.

Важливим напрямком для розвитку Вовчанська є також розробка у 2016-2022р. туристичної карти рідного краю, що потребує відтворення історико-культурних місць, а також підтримку  існуючих, або створення нових народних  традицій.

 

1.10 СОЦІАЛЬНИЙ  ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ

У напрямку соціального захисту населення міськвиконком буде співпрацювати з управлінням праці і соціального захисту населення райдержадміністрації, трудовими колективами, неурядовими громадськими організаціями, релігійними громадами, беручи за мету – надання соціальної підтримки всім соціально незахищеним категоріям міського населення. З цією метою передбачається:

 • вжиття запобіжних заходів щодо появи бездомних громадян, недопущення незаконного відчуження житла та захист майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, одиноких непрацездатних громадян;
 • запровадження в міськвиконкомі системи моніторингу та оцінки соціального становища ветеранів війни;
 • проведення аналізу необхідності та здійснення  відкриття  у місті соціальної їдальні, бані та соціальної аптеки для надання реальної допомоги   малозахищеним категоріям населення;
 • проведення аналізу стану виконання обов’язків опікунами, піклувальниками та помічниками тимчасово хворих громадян, і при необхідності, винести це питання на розгляд міськвиконкому.

В міському бюджеті на 2016 рік передбачати кошти на фінансування заходів, щодо соціального захисту населення, зокрема в сумі  100,2 тис.грн..

 

1.11 ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ

У напрямку підтримки та розвитку спорту 2016-2022р. міська рада буде співпрацювати з сектором у справах молоді та спорту райдержадміністрації, трудовими колективами, іншими громадськими організаціями, беручи за мету – надання організаційної та матеріальної допомоги по розвитку і підтримці здорового способу життя. З цією метою передбачається:

- розробити спільно з сектором у справах молоді та спорту райдержадміністрації щорічний план-графік проведення турнірів та змагань на території міста;

- залучати до спів фінансування не тільки кошти місцевого і районного бюджетів, але й спонсорів, підприємства та громадські організації;

- відновити фінансування, та забезпечити участь у першості області з футболу місцевої команди;

- здійснювати організаційну та фінансову підтримку всім напрямкам фізичної культури та спорту, які поширені у місті Вовчанську (зокрема бокс, дзюдо, волейбол та інші);

- передбачити та здійснити будівництво у паркових зонах міста велосипедних доріжок, доріжок для скейтборду та роликів;

- узимку  2016-2022 років забезпечити  роботу міського катка, та лижних трас;

- провести, спільно з районною радою, інвентаризацію будівель і споруд на території міста, які використовуються, або можуть бути задіяні для проведення тренувань  та занять  спортом мешканців Вовчанська, та у разі наявності і потреби, сприяти їх виділенню спортивним установам або гурткам міста;

- сприяти розвитку та облаштуванню фізкультурно-оздоровчого комплексу.

 У 2016 році в обласному бюджеті передбачені кошти  для звершення будівництва фізкультурно-оздоровчого комплексу в м. Вовчанську в розмірі 3052,30 тис. грн..

В міському бюджеті 2016-2022р. передбачити кошти на фінансування заходів, щодо підтримки та розвитку фізичної культури та спорту.

 

1.12 ПРОГРАМА СТАБІЛІЗАЦІЇ  ТА СОЦІАЛЬНО –

ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ МІСТА

Передбачити у 2016 році кошти на:

-  Навчання  голови,  секретаря  та членів комітету конкурсних торгів у сумі 5,0 тис.грн.;

- Обладнання приймальні міського голови. Для покращення роботи з громадянами міста передбачити виділення коштів у сумі 5,0 тис.грн. на придбання багатофункціонального  пристрою (ксерокс, принтер, сканер);

- Сплату  членських внесків до асоціації міст України, та асоціації  малих міст Харківської області у сумі 9,0 тис.грн..

 

1.13 РОЗВИТОК ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ

В попередні роки робота, спрямована на розвиток інформаційного простору, проводилася у двох напрямках:

- співпраця із засобами масової інформації: районною газетою “Хлібороб” та районним радіомовленням;

-  наповнення офіційного веб-сайту Вовчанської міської ради.

В районній газеті «Хлібороб» різнобічно висвітлювалася діяльність міської ради, її виконавчого комітету, комунальних підприємств, порушувалися злободенні питання, які хвилюють жителів територіальної громади, оприлюднювались нормативно-правові документи (регуляторні акти).

Створений у 2012 році офіційний веб-сайт Вовчанської міської ради постійно поновлюється і дозволяє жителям громади своєчасно мати інформацію. В даний час структура веб-сайту оновлюється, удосконалюється зміст сайту, що дозволяє всім користувачам Інтернету знайомитись з історією міста, складом міської ради, планами діяльності, новинами, ухваленими рішеннями, і в подальшому всі бажаючі можуть брати активну участь в обговоренні актуальних питань життєдіяльності міста.

У разі прийняття та успішної реалізації програми реконструкції та будівництва водопровідних мереж міста передбачається будівництво інформаційно-оповіщувальної системи Вовчанська з використанням підземного опто-волоконного дроту, що дозволить надати мешканцям сучасну комунікаційну мережу з достатньо високим рівнем надійності. Будівництво передбачається за рахунок, або з залученням коштів інтернет-провайдерів (переважно місцевих).

 

 1. 2017 РІК

2.1  БУДІВНИЦТВО

Головним завданням в галузі будівництва та реконструкції є першочергове забезпечення потреб населення в послугах сфери житлово-комунального господарства, підтриманні в наявному стані житлового фонду, збереження і розвитку дорожньої мережі міста. З цією метою необхідно у 2017р. завершити роботу щодо прийняття Генерального плану Вовчанська - основного  документа, за яким можливо проводити заходи щодо розвитку міста. В міському бюджеті на 2013-2016 роки передбачалися кошти на його виготовлення, але станом на 01.12.2016 року цей документ не затверджений у встановленому порядку, та потребує доопрацювання, а саме: завершення (після повного уточнення власників земельних ділянок, а також отримання у комунальну власність всього безхазяйного майна), та його прийняття, що дозволить місту успішно втілювати раніше заплановані заходи з утримання існуючих та будівництва нових об`єктів, в тому числі соціальних.

Напротязі 2017-2022р., після прийняття нового генерального плану та встановлення меж населенного пункту, виконати роботу стосовно будівництва  нового цвинтаря.

На прилеглій до майбутнього міського цвинтаря території, після прийняття нового генерального плану та встановлення меж населенного пункту, передбачається будівництво, в період 2017-2022р., центру по вирощуванню зелених насаджень, що дозволить місту самостійно вирощувати для подальшого використання, або реалізації, необхідні культури.

Протягом 2017 року необхідно продовжити роботу, щодо прийняття  у комунальну власність, для подальшого використання (добудови та введення до експлуатації) або демонтажу, всі недобудовані об’єкти, розташовані на території міста та які загрожують безпечному перебуванню громадян.

Продовжити роботу, щодо отримання  із спільної комунальної власності сіл селищ, міста Вовчанського району Харківської області у  комунальну власність міста будівлі колишньої дитячої консультації, яка розташована за адресою: м.Вовчанськ, вул.Короленка 21, та протягом 2017-2019 років  виконати роботи по її реконструкції, з метою відкриття «Палацу одруження»,  міського музею і виставкової зали.

З метою підвищення енергонезалежності міста, розвитку інфраструктури, створення  нових робочих місць, зниження  тарифів на теплопостачання для мешканців Вовчанська та установ бюджетної сфери, за рахунок інвесторів передбачається проектування та будівництво міні-ТЕЦ загальною потужністю до 10МВт. Очікуваний термін введення об’єкту до експлуатації – 2018 рік.

Для покращення умов пересування мешканців міста та подальшого розвитку інфраструктури, на період 2017-2022 роки продовжити, за необхідністю, виділення земельних ділянок та будівництво на них, в тому числі за рахунок інвесторів, сучасних зупинок  громадського  транспорту. Цей проект дозволить побудувати  також аптечні пункти у віддалених мікрорайонах міста, дасть додаткові надходження до бюджету за рахунок орендної плати та податків, створить як мінімум одне робоче місце на зупинку, а договірні умови утримання нових будівель передбачатимуть цілодобове освітлення, збір та вивезення сміття на прилеглій території.

Для забезпечення потреб населення у відпочинку, в період 2017-2022р. передбачається, за рахунок інвесторів, та за наявності, коштів міського бюджету, будівництво на території Вовчанська розважального комплексу, який би мав у своєму складі критий басейн, кінотеатр, дитячі майданчики та інше. Попереднє місце розташування – територія поблизу центрального пляжу міста.

В 2017 році сприяти отриманню коштів, та виконанню робіт по будівництву комплексу по управлінню твердими побутовими відходами.

На будівництво КНС1, КНС2 мережі самопливної та напірної каналізації м. Вовчанськ Харківської області, 1 пусковий комплекс КНС1 (Пролетарське поле)  мережі самопливної та напірної каналізації в 2017 році передбачити кошти в сумі 2645,1 тис.грн..

2.2 ЗЕМЛЕУСТРІЙ

В 2017 році передбачити кошти в сумі 100,0 тис.грн. на виготовлення експертної оцінки землі для продажу земель несільськогосподарського призначення, та оплату проектів із землеустрою.

Також, в 2017 році передбачити кошти в сумі 20,0 тис.грн. на проведення експертних послуг.

 

          2.3 ЖИТЛОВО – КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Житлово-комунальне господарство – це важлива соціальна галузь, яка забезпечує населення, підприємства, установи та організації необхідними житлово-комунальними послугами. Стан розвитку житлово-комунального господарства безпосередньо впливає на рівень життя населення.

В  підпорядкуванні  міської  ради знаходяться комунальні підприємства: КП «Вовчанські очисні споруди» та КП «Вовчанськ».

         Основні напрямки діяльності в галузі житлово-комунального господарства  будуть направлені на покращення якості послуг, реформування житлово-комунального господарства, впровадження заходів, щодо економії паливно-енергетичних ресурсів. Для цього планується виконання таких робіт:

 

2.3.1 КП «Вовчанські очисні споруди»

         В міському бюджеті на 2017 рік, при можливості, та за необхідністю передбачити кошти на надання фінансової підтримки підприємству.

        

2.3.2. КП «Вовчанськ»

В міському бюджеті на 2017 рік, при можливості, передбачити кошти на надання фінансової підтримки підприємству, а саме на:

- кошти в сумі 60,0 тис.грн. - фінансова допомога на придбання чотирьох бензокос;

- кошти в сумі 350,0 тис.грн. на придбання турбокомпресору для очисних споруд в с.Гатище;

- кошти в сумі 900,0 тис.грн. на придбання екскаватора;

- кошти в сумі 100,0 тис.грн. на придбання подрібнювача для щепи;

- кошти в сумі 250,0 тис.грн. на придбання обладнання для проведення поточного та ямкового ремонту доріг в м.Вовчанську;

- кошти в сумі 40,0 тис.грн. на придбання міні-пилорами;

- кошти в сумі 230,0 тис.грн. на придбання двох свердловинних насосів та одного напірного;

- кошти в сумі 10,0 тис.грн. на придбання комп’ютера;

- кошти в сумі 350,0 тис.грн. на придбання трактора Білорус-320МУ з щіткою та відвалом;

- кошти в сумі 1100,0 тис.грн. на поточний ремонт самопливного колектору по вул. Авіаційній від вул.1-Травня до вул.Соборна (орієнтовано 400 метрів);

- кошти в сумі 200,0 тис.грн. на встановлення лічильників холодної води для жителів міста Вовчанськ;

- кошти  в сумі 5,0 тис.грн. на поточний ремонт водонапірної вежі в с.Плетенівка;

- кошти в сумі 35,0 тис.грн. на поточний ремонт водогону по провулку Харківському (повна заміна близько 1,0 км труб на пластикові);

- кошти в сумі 103,4 тис.грн. на придбання дитячих майданчиків (встановлення за пропозиціями мешканців та депутатів);

- кошти в сумі 250,0 тис.грн. на співфінансування по міні-проектам поточного ремонту водогону у м.Вовчанську (вул.Пролетарська);

- кошти в сумі 250,0 тис.грн. поточні трансферти КП «Вовчанськ»;

- кошти в сумі 150,0 тис.грн. на придбання програмного комплексу 1-С бухгалтерія;

- кошти в сумі 70,0 тис.грн. на поточний ремонт та утримання шахтних колодязів;

- кошти в сумі 20,0 тис.грн. проведення громадських робіт;

- кошти в сумі 3228,0 тис.грн. на виконання робіт з благоустрою міста, в тому числі утримання доріг;

- кошти в сумі 500,0 тис.грн. на проведення поточного ремонту доріг з твердим покриттям у м.Вовчанськ;

- кошти в сумі 50,0 тис.грн. на придбання та встановлення дорожніх знаків;

- після виготовлення, та затвердження у встановленому порядку проектно-кошторисної документації по будівництву мережі централізованого водопостачання мікрорайону Кисляківка, передбачити у 2017 році виконання робіт по будівництву вищезазначеної водопровідної мережі, в тому числі за рахунок Фонду регіонального розвитку України;

- на заміну, в тому числі за рахунок співфінансування, існуючих вікон на енергозберігаючі по будівлям підприємства у 2017 році;

- в 2017 році планується провести капітальний ремонт даху будівель очисних споруд в с.Гатище, а також, при наявності фінансування з державного, або обласного бюджетів, виконати їх реконструкцію.

- на протязі 2017-2018 років облаштувати місця стаціонарного розташування контейнерів здору ТПВ на території Вовчанська, у відповідності до вимог сучасного вигляду і функціонування.

Основними завданнями, щодо реалізації заходів Програми по благоустрою міста на 2017 рік є забезпечення утримання в належному санітарному стані території міста та покращення її естетичного вигляду, і в першу чергу, це:

 • забезпечення систематичного збору та вивезення твердих побутових відходів від фізичних та юридичних осіб, утримання в  належному санітарному стані міського сміттєзвалища по зберіганню твердих побутових відходів, ліквідація стихійних сміттєзвалищ, придбання контейнерів для ТПВ; озеленення території міста, висадка молодих дерев, зрізання аварійних, підрізка дерев та кущів, висадження клумб та квітників. Створення після виготовлення проектно-кошторисної документації, дендропарку. Передбачити кошти на ці цілі у  природоохоронній програмі на 2017 рік у сумі 250,0 тис.грн., та залучити кошти з фонду охорони навколишнього природного середовища у сумі 65,5 тис.грн.;
 • забезпечення утримання в належному стані території міських цвинтарів, своєчасного підвозу піску, видалення аварійних дерев, прибирання та вивезення сміття;
 • розчищення, або відновлення існуючих канав для водовідведення (в тому числі за пропозиціями депутатів міської ради, та мешканців Вовчанська);
 • ремонт у 2017р. дорожнього полотна по вулицям Хлібороба, М.Старочудного, Чкалова, Ігнат`єва, Авіаційна, Гурканівська, Пролетарська, Харківська. Фінансування даних робіт виконати за рахунок коштів державного та міського бюджету, а також із залученням спонсорських коштів;
 • відновлення пішохідних доріжок на території міста з використанням тротуарної плитки власного виробництва;
 • відкриття сучасних парків для відпочинку;
 • реконструкція центральної площі міста (за наявності коштів), та вулиць, що знаходяться поблизу центрального ринку з облаштуванням місць для паркування транспорту (в першу чергу вул.Авіаційної, після завершення робіт по заміні самопливного колектору);
 • встановлення огорожі по вулиці Соборній від перехрестя з вул.Авіаційній до перехрестя з вул.Торгової з облаштуванням пішохідних переходів – для підвищення рівня безпеки пішоходів;
 • будівництво огорожі на міських цвинтарях з використанням будівельних блоків, вироблених на придбаній лінії;
 • будівництво огорожі навкруги дитячих дошкільних закладів міста з використанням будівельних блоків, вироблених на придбаній лінії;
 • розширення проїзної частини вулиці Соборної, Авіаційної, Торгової, Пушкіна з метою облаштування місць для паркування поблизу торгівельних місць;
 • виготовлення проектно-кошторисної документації на ремонт мосту через р.Вовча по вул.Соборній;
 • встановлення рекламних та агітаційних плакатів та щитів, що дозволять наголосити увагу населення на проблеми міста;
 • для посилення контролю за ситуацією на  вулицях та автошляхах міста  забезпечити встановлення та введення до роботи загальної системи відеоспостереження «Безпечне місто»;

В міському бюджеті на 2017 рік, при можливості та необхідності, передбачити кошти на надання фінансової підтримки підприємству.

 

2.4 ЖИТЛОВИЙ      ФОНД

В міському бюджеті  2017 року передбачати кошти на надання фінансової підтримки ОСББ на придбання материалів для проведення капітального ремонту покрівель багатоповерхових житлових будинків.

Здійснювати заходи, щодо сприяння в отриманні з Державного та обласного бюджетів коштів на проведення капітального ремонту покрівель багатоповерхових житлових будинків, а також на реалізацію програм по енергозбереженню, а саме: заміна склопакетів, вхідних дверей, утеплення, встановлення енергоефективного обладнання ліфтових установок, світлодіодного освітлення та інше.

 Організувати, та провести серед мешканців багатоквартирних та багатоповерхових будинків, а також керівництва ОСББ роз’яснювальну  роботу щодо втілення програм розвитку.

 

2.5 БЛАГОУСТРІЙ  МІСТА

Здійснити заходи щодо сприяння фінансування з Державного та обласного фондів охорони навколищного  природного середовища в 2017-2018р. проекту «Розчистка русла річки Вовча в межах міста Вовчанська з подальшою можливістю  облаштуванням зон рекреації». Після успішної реалізації даного проекту облаштувати пляжі та місця відпочинку вздовж річки Вовча.

В міському бюджеті на 2017 рік передбачати кошти на фінансування заходів щодо розвитку та благоустрою міста Вовчанськ, а саме:

- кошти в сумі 1568,7 тис.грн. на забезпечення діяльності Вовчанського відділу благоустрою міста в тому числі 1328,6 тис.грн. на оплату за спожиту електроенергію та реконструкцію існуючого вуличного освітлення міста з метою заміни  систем управління, автоматики, а також повної заміни існуючих світильників на світодіодні (вул.Гоголя від вул.Хлібороба до пров.Шкільного; вул.Лермонтова від вул.Короленка до вул.Зернова; пров.Шкільний від вул.Лермонтова до вул.Шкільна; вул.Перемоги від вул.Короленко до вул.Зернова; вул.Чкалова від вул.Дорошенко до межі міста; вул.Ігнаттєва від вул.Селянська до вул.Будівників; вул.Тельмана від вул.Орлова до вул.Короленка; пров.Гоголя від вул.Колокольцова до вул.Пушкіна; пров.Шишкінський; вул.Героїв Чернобилю від вул.Гагаріна до вул.Духовна; вул.Привокзальна від вул.Стадіонна до прохідної ПАТ «ОЕЗ»; вул.Привокзальна від прохідної ПАТ «ОЕЗ» до в`їзду на вугільний склад; та інші);

- кошти в сумі 6,0 тис.грн. для впровадження заходів водного обстеження дна акваторії міського пляжу.

 

2.6 ОСВІТА

В місті функціонує 4 дошкільних навчальних заклади, в яких відкрито 24 групи. Станом на 01.12.2016р. списочна чисельність дітей становить 605 осіб, кількість місць в ДНЗ -512, переповненість ДНЗ становить 93 дитини.

         В дитячих дошкільних закладах 127 дітей ясельного віку та 478 дітей садового віку.

         Кількість дітей пільгового контингенту – 140 осіб, з них багатодітні – 38, малозабезпечені – 60, під опікою – 5, переселенці з зони АТО – 10, діти учасників АТО, діти – інваліди – 4.

Освітня система міста задовольняє потреби населення у здобутті дошкільної, повної загальної середньої та позашкільної освіти.

 Мінімальна потреба на утримання дошкільних навчальних закладів на 2017 рік становить 11 536 000,00 грн., в тому числі – трансферти у вигляді іншої субвенції з районного бюджету в сумі – 9 702 100,00 грн.

Кошти в сумі 1052,8 тис.грн. - батьківська плата за відвідування дитячих дошкільних закладів міста.

Виконавчому комітету міської ради продовжити роботу по вдосконаленню матеріальної бази закладів дошкільної освіти, створенню умов для розвитку розумових, творчих і спортивних здібностей дітей. З цією метою планується:

 • провести оновлення матеріально - технічної бази за рахунок всіх джерел фінансування ДНЗ;
 • підтримувати в належному стані ігрові майданчики в ДНЗ та у разі потреби, встановити додаткові;
 • забезпечити належний рівень харчування дітей у ДНЗ міста, згідно встановлених норм.

На підставі розробленої проектно-кошторисної документації, із залученням коштів міжнародних організацій (GIZ тощо), у 2017 році сприяти виконанню робіт по утепленню стін та горищ дошкільних навчальних закладів: дитячий садок №2, та ясла-садок №2 у м.Вовчанську.

Після отримання експертного висновку на розроблену проектно-кошторисну документацію на роботи по утепленню стін та горищ дитячого садка №7, сприяти отриманню коштів, та виконанню робіт за рахунок програми Европейського інвестиційного банку на 2017-2020 роки.

Напротязі 2017-2018 років, за рахунок коштів Европейського інвестиційного банку, виконати роботи по реконструкції дитячого садка №1, з відкриттям додаткових дитячих груп.

В міському бюджеті 2017р. передбачати кошти на фінансування заходів, щодо підтримки та розвитку закладів освіти міста Вовчанська.

 

2.7 ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

Мережа лікувальних закладів м. Вовчанська включає в себе комунальний заклад охорони здоров’я «Вовчанська центральна районна лікарня», «Вовчанський центр первинно-медико-санитарної допомоги» (далі - КЗОЗ).

У складі КЗОЗ функціонують:

 1. Стаціонарні відділення на 100 ліжок:
 • Терапевтичне – 38 ліжок ( терапевтичних – 25, неврологічних – 13);
 • Хірургічне – 28 ліжок ( хірургічних – 20, травматологічних – 2, реанімаційного відділення - 6);
 • Акушерсько – гінекологічне – 20 ліжок (пологове – 15, гінекологічних – 5);
 • Інфекційне - дитяче – 2 ліжка;
 • І інфекційне – доросле – 3 ліжка;
 • Дитяче відділення – 9 ліжок.
 • 2 відділення швидкої та невідкладної медичної допомоги
 1. Поліклінічне відділення:

- прийом ведуть 33 фахівця, з яких 15 здійснюють обов’язковий прийом пацієнтів. Прийом здійснюється у 2 зміни, за зміну 627 відвідувань. Діють 35 ліжок денного стаціонару, 13 дільниць загальної практики - сімейної медицини ( сімейні лікарі 100% обслуговують міське населення).

У поліклінічному відділенні функціонують кабінети спеціального прийому: дитяча поліклініка, жіноча консультація, кабінет планування сім’ї, кабінети сімейних лікарів, хірургічний, отоларингологічний, офтальмологічний, неврологічний, психіатричний, наркологічний, урологічний, кардіологічний, онкологічний, стоматологічні, дерматовенерологічний, інфекційний.

Для надання якісної медичної допомоги використовуються можливості допоміжних служб: клініко – діагностичної лабораторії, функціональної та ультразвукової діагностики, рентген та флюорографічного кабінетів. У разі наявності, передбачити у міському бюджеті кошти на виконання ремонтних робіт апарату ультразвукової діагностики.

Існуюча мережа аптек міста не охоплює всі мікрорайони, тому передбачається відкриття  додаткових аптек  або аптечних  пунктів по  вулицях Євгенії Мірошніченко, Чкалова та М.Старочудного та вирішення питання  стосовно наявності в них соціального набору медичних препаратів по знижених цінах.

У разі виготовлення проектно-кошторисної документації, при наявності, передбачити у міському бюджеті кошти на співфінансування робіт по капітальному ремонту приміщень районної поліклініки та амбулаторії сімейної медицини.

 

2.8 ТОРГІВЕЛЬНЕ, ПОБУТОВЕ ТА ТРАНСПОРТНЕ

ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ

Основними напрямками розвитку торгівельного, побутового та транспортного обслуговування населення є:

 • продовження роботи по   розширенню мережі  підприємств  торгівлі  та  громадського харчування; організувати роботу, стосовно приведення  у  відповідність  до  вимог  сучасного  дизайну  підприємств торгівлі  та  побуту;
 • продовження роботи по облаштуванню приміщень торгівельного та побутового обслуговування населення елементами безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та інших громадян з особливими потребами;
 • сприяння у виконанні суб’єктами господарювання законодавства, щодо захисту прав споживачів, порядку заняття торгівельною діяльністю та  правил  торгівельного обслуговування населення;
 • встановлення зручного  режиму   роботи   підприємств  торгівлі  та  побуту, розробленого з  урахуванням  побажань покупців;
 • сприяння розвитку  мережі  закладів,  що  надають  соціально-необхідні  побутові  послуги, такі як: виготовлення  та  ремонт одягу, взуття,  ремонт  побутової  техніки;
 • сприяння надання консультаційної допомоги суб’єктам господарювання  всіх  форм  власності;
 • проведення роботи по благоустрою місць для паркування автотранспорту на території міста з залученням коштів підприємств. При облаштуванні місць для паркування автотранспорту, передбачити місця для безоплатного паркування та зберігання автотранспорту інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату;
 • організація постійного контролю  за ціноутворенням,  та  забезпеченням послугами пільгового  контингенту громадян  на міських маршрутах (передбачити кошти у сумі 150,0 тис.грн., на пільгове перевезення пасажирів залізничним транспортом – 38,4 тис.грн.);
 • продовження роботи щодо встановлення та відновлення засобів регулювання дорожнього руху.

У разі виділення Вовчанською районною радою окремого шкільного автобусу для перевезення школярів у м.Вовчанську, передбачити виділення коштів в сумі 102,3 тис.грн. для придбання палива.

Вирішити у 2017 році питання відкриття комунального ринку на території міста для задовільнення потреб виробників та переробників сільгосппродукції не тільки м.Вовчанська, а також і району вцілому. Будівництво торгівельних павільонів здійснити в тому числі і з залученням спонсорських коштів.

В міському бюджеті 2017р. передбачити кошти у сумі 50,0 тис.грн. для виконання робіт по стерилізації, вакцинації, щеплення, чипування тварин у м.Вовчанську.

В міському бюджеті 2017р., за необхідністю, передбачати кошти на фінансування заходів щодо розвитку торгівельного, побутового та транспортного обслуговування населення.

 

2.9 КУЛЬТУРА

Мережа закладів культури міста Вовчанська  нараховує 6 об’єктів, з них: будинок культури, 3 бібліотеки, музей та дитяча музична школа.

Аматорський хореографічний колектив «Радість» КУ «Вовчанський районний будинок культури» має звання «народний».

Культурними закладами міста проводяться концертні програми художньої самодіяльності з нагоди державних свят та знаменних дат, тематичні вечори, концерти професійних майстрів. Міська рада не лише активний учасник культурно-масових заходів, але й здебільшого їх ініціатор.

В рамках підготовки до відзначення 350–ї річниці заснування міста Вовчанська, у 2017 році, провести роботу, щодо  видання  інформаційно - презентаційної книги,  присвяченої історії та сучасності міста. 

Фінансування мистецьких заходів з міського бюджету, щорічно, виконується, згідно розробленого плану.

Важливим напрямком для розвитку Вовчанська є також розробка у 2017р. туристичної карти рідного краю, що потребує відтворення історико-культурних місць, а також підтримку  існуючих, або створення нових народних  традицій.

Організувати проведення громадських слухань стосовно замовлення, виготовлення та встановлення пам’ятників вовку та засновнику міста - козаку Мартину Старочудному, що дозволить напередодні відзначення 350-ї річниці, вшанувати засновника  міста Вовчанська.

При наявності коштів, придбати ярмарочні будиночки для проведення святкових заходів на території міста, та за його межами.

В міському бюджеті 2017р. передбачити кошти в сумі 100,0 грн. на фінансування заходів, щодо підтримки та розвитку культури та мистецьких заходів.

В міському бюджеті 2017р. передбачити кошти в сумі 39,9 тис.грн. для придбання книг для сектору культури та туризму Вовчанської районної державної адміністрації.

 

2.10 СОЦІАЛЬНИЙ  ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ

У напрямку соціального захисту населення міськвиконком буде співпрацювати з управлінням праці і соціального захисту населення райдержадміністрації, трудовими колективами, неурядовими громадськими організаціями, релігійними громадами, беручи за мету – надання соціальної підтримки всім соціально незахищеним категоріям міського населення. З цією метою передбачається:

 • вжиття запобіжних заходів щодо появи бездомних громадян, недопущення незаконного відчуження житла та захист майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, одиноких непрацездатних громадян;
 • запровадження в міськвиконкомі системи моніторингу та оцінки соціального становища ветеранів війни;
 • проведення аналізу необхідності та здійснення  відкриття  у місті соціальної їдальні, бані та соціальної аптеки для надання реальної допомоги   малозахищеним категоріям населення;
 • проведення аналізу стану виконання обов’язків опікунами, піклувальниками та помічниками тимчасово хворих громадян, і при необхідності, винести це питання на розгляд міськвиконкому.

Для покращення роботи підрозділів МНС, у разі необхідності, та наявності коштів, проводити підтримку і розвиток шляхом зміцнення матеріальної бази. В міському бюджеті на 2017 рік передбачити кошти у сумі 20,0 тис.грн. для впровадження заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та соціального характеру.

           В міському бюджеті на 2017 рік передбачити кошти на виплату  матеріальної допомоги  в сумі  200,0 тис.грн., а також для придбання велосипедів для Вовчанського тер-центру – 8,0 тис.грн.. На виконання програми безпритульності та бездоглядності – 0,5 тис.грн., на підтримку діяльності військового комісаріату – 50,0 тис.грн..

 

2.11 ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ

У напрямку підтримки та розвитку спорту 2017р. міська рада буде співпрацювати з сектором у справах молоді та спорту райдержадміністрації, трудовими колективами, іншими громадськими організаціями, беручи за мету – надання організаційної та матеріальної допомоги по розвитку і підтримці здорового способу життя. З цією метою передбачається:

- розробити щорічний план-графік проведення турнірів та змагань на території міста;

- залучати до спів фінансування не тільки кошти місцевого і районного бюджетів, але й спонсорів, підприємства, та громадські організації;

- забезпечити участь у першості області з футболу місцевої команди;

- здійснювати організаційну та фінансову підтримку всім напрямкам фізичної культури та спорту, які поширені у місті Вовчанську (зокрема бокс, дзюдо, волейбол та інші);

- передбачити та здійснити будівництво у паркових зонах міста велосипедних доріжок;

- узимку  2017-2018 років забезпечити  роботу міського катка, та лижних трас;

- сприяти розвитку фізкультурно-оздоровчого комплексу.

Виготовити у 2017 році проект реконструкції існуючого спортивного майданчику по вул.Соборній з метою облаштування стадіону для зайняття технічними видами спорту: мотокрос, картінг та інші. Після отримання висновку експертизи, сприяти отриманню коштів, та виконанню робіт, в тому числі за рахунок Европейського інвестиційного банку, та Фонду регіонального розвитку України.

В міському бюджеті 2017р. передбачити кошти  в сумі 100,0 тис.грн. на забезпечення проведення спортивних змагань в місті Вовчанську.

 

2.12 РОЗВИТОК ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ

В попередні роки робота, спрямована на розвиток інформаційного простору, проводилася у двох напрямках:

- співпраця із засобами масової інформації: районною газетою “Хлібороб” та районним радіомовленням;

-  постійне відновлення інформації та наповнення офіційного веб-сайту Вовчанської міської ради.

В районній газеті «Хлібороб» різнобічно висвітлювалася діяльність міської ради, її виконавчого комітету, комунальних підприємств, порушувалися злободенні питання, які хвилюють жителів територіальної громади, оприлюднювались нормативно-правові документи (регуляторні акти).

У разі прийняття та успішної реалізації програми реконструкції та будівництва водопровідних мереж міста передбачається будівництво інформаційно-оповіщувальної системи Вовчанська з використанням підземного опто-волоконного дроту, що дозволить надати мешканцям сучасну комунікаційну мережу з достатньо високим рівнем надійності. Будівництво передбачається за рахунок, або з залученням коштів інтернет-провайдерів (переважно місцевих).

В міському бюджеті 2017р. передбачити кошти в сумі 30,3 тис. грн. на фінансування районного радіомовлення, а також кошти в сумі 120,0 тис.грн. на оплату послуг з друкування матеріалів, в т.ч. у районній газеті «Хлібороб».

 

 1. 2018 РІК

 

3.1  БУДІВНИЦТВО

Головним завданням в галузі будівництва та реконструкції є першочергове забезпечення потреб населення в послугах сфери житлово-комунального господарства, підтриманні в наявному стані житлового фонду, збереження і розвитку дорожньої мережі міста. З цією метою необхідно у 2018р. завершити роботу щодо прийняття змін до Генерального плану Вовчанська - основного  документа, за яким можливо проводити заходи щодо розвитку міста. В міському бюджеті на 2013-2017 роки передбачалися кошти на його виготовлення, але станом на 01.12.2017 року цей документ не затверджений у встановленому порядку, та потребує доопрацювання, а саме: завершення (після повного уточнення власників земельних ділянок, а також отримання у комунальну власність всього безхазяйного майна), та його прийняття, що дозволить місту успішно втілювати раніше заплановані заходи з утримання існуючих та будівництва нових об`єктів, в тому числі соціальних.

Напротязі 2018-2022р., після прийняття змін до генерального плану та встановлення меж населенного пункту, виконати роботу стосовно будівництва  та відкриття нового цвинтаря.

На прилеглій до майбутнього міського цвинтаря території, після прийняття змін до генерального плану, та встановлення меж населенного пункту, передбачається будівництво, в період 2018-2022р., центру по вирощуванню зелених насаджень, що дозволить місту самостійно вирощувати для подальшого використання, або реалізації, необхідні культури.

Протягом 2018 року необхідно продовжити роботу, щодо прийняття  у комунальну власність, для подальшого використання (добудови та введення до експлуатації) або демонтажу, всі недобудовані об’єкти, розташовані на території міста та які загрожують безпечному перебуванню громадян.

Продовжити роботу, щодо отримання  із спільної комунальної власності сіл селищ, міста Вовчанського району Харківської області у комунальну власність міста будівлі колишньої дитячої консультації, яка розташована за адресою: м.Вовчанськ, вул.Короленка 21, та протягом 2018-2020 років  виконати роботи по її реконструкції, з метою відкриття «Палацу одруження»,  міського музею і виставкової зали.

З метою підвищення енергонезалежності міста, розвитку інфраструктури, створення  нових робочих місць, зниження тарифів на теплопостачання для мешканців Вовчанська та установ бюджетної сфери, за рахунок інвесторів передбачається проектування та будівництво міні-ТЕЦ загальною потужністю до 10МВт. Очікуваний термін введення об’єкту до експлуатації – 2019 рік.

З метою підвищення енергонезалежності міста, розвитку інфраструктури, створення нових робочих місць для мешканців Вовчанська, за рахунок інвесторів передбачається проектування та будівництво сонячної електростанції загальною потужністю до 80МВт. Очікуваний термін введення об’єкту до експлуатації – 2020 рік.

Для покращення умов пересування мешканців міста та подальшого розвитку інфраструктури, на період 2018-2022 роки продовжити, за необхідністю, виділення земельних ділянок та будівництво на них, в тому числі за рахунок інвесторів, сучасних зупинок  громадського  транспорту. Цей проект дозволить побудувати також аптечні пункти у віддалених мікрорайонах міста, дасть додаткові надходження до бюджету за рахунок орендної плати та податків, створить як мінімум одне робоче місце на зупинку, а договірні умови утримання нових будівель передбачатимуть цілодобове освітлення, збір та вивезення сміття на прилеглій території.

Для забезпечення потреб населення у відпочинку, в період 2018-2022р. передбачається, за рахунок інвесторів та, за наявності коштів міського бюджету, будівництво на території Вовчанська розважального комплексу, який би мав у своєму складі критий басейн, кінотеатр, дитячі майданчики та інше. Попереднє місце розташування – територія поблизу центрального пляжу міста.

Після виготовлення, та затвердження у встановленому порядку проектно-кошторисної документації по будівництву мережі централізованого водопостачання мікрорайону Кисляківка, передбачити у 2018-2020 роках виконання робіт по будівництву вищезазначеної водопровідної мережі, в тому числі за рахунок Фонду регіонального розвитку України, або інших джерел.

В 2018 році виготовити проектно-кошторисну документацію на реконструкцію мосту через р.Вовча по вул.Соборній. Передбачити кошти на ці цілі на 2018 рік у сумі 242,79 тис.грн..

В 2018 році сприяти отриманню коштів, та виконанню робіт по будівництву комплексу по управлінню твердими побутовими відходами. В 2018 році виготовити проект скорочення санітарної зони комплексу по управлінню твердими побутовими відходами, передбачивши кошти на ці цілі в сумі 95,0 тис.грн..

В 2018 році сприяти отриманню коштів, та виконанню робіт по будівництву мережі самопливної та напірної каналізації м. Вовчанськ Харківської області, пусковий комплекс КНС (Рубіжанське шосе).

3.2 ЗЕМЛЕУСТРІЙ

В 2018 році передбачити кошти в сумі 50,0 тис.грн. на виготовлення експертної оцінки землі, на проведення експертних послуг для продажу земель несільськогосподарського призначення, та оплату проектів із землеустрою.

 

          3.3 ЖИТЛОВО – КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Житлово-комунальне господарство – це важлива соціальна галузь, яка забезпечує населення, підприємства, установи та організації необхідними житлово-комунальними послугами. Стан розвитку житлово-комунального господарства безпосередньо впливає на рівень життя населення.

В  підпорядкуванні  міської  ради знаходяться комунальні підприємства: КП «Вовчанські очисні споруди» та КП «Вовчанськ».

         Основні напрямки діяльності в галузі житлово-комунального господарства  будуть направлені на покращення якості послуг, реформування житлово-комунального господарства, впровадження заходів, щодо економії паливно-енергетичних ресурсів. Для цього планується виконання таких робіт:

 

 

3.3.1 КП «Вовчанські очисні споруди»

         В міському бюджеті на 2018 рік, при можливості, та за необхідністю передбачити кошти на надання фінансової підтримки підприємству.

        

3.3.2. КП «Вовчанськ»

В міському бюджеті на 2018 рік, при можливості, передбачити кошти на надання фінансової підтримки підприємству, а саме на:

- кошти в сумі 250,0 тис.грн. на придбання навісного обладнання для трактора МТЗ-82;

- кошти в сумі 1250,0 тис.грн. на поточний ремонт самопливного колектору по вул. Авіаційній від вул.1-Травня до вул.Соборна (орієнтовано 400 метрів);

- кошти в сумі 50,0 тис.грн. на придбання, та встановлення лічильників холодної води для жителів міста Вовчанськ, та с.Плетенівка;

- кошти в сумі 195,0 тис.грн. на придбання дитячих та спортивних майданчиків (встановлення за пропозиціями мешканців та депутатів);

- кошти в сумі 50,0 тис.грн. на поточний ремонт та утримання шахтних колодязів;

- кошти в сумі 2550,0 тис.грн. на виконання робіт з благоустрою міста;

- кошти в сумі 2000,0 тис.грн. на проведення поточного ремонту доріг з твердим покриттям у м.Вовчанськ;

- кошти в сумі 50,0 тис.грн. на придбання фарби та розчинників для дорожної розмітки;

- кошти в сумі 50,0 тис.грн. на придбання та встановлення дорожніх знаків.

Основними завданнями, щодо реалізації заходів Програми по благоустрою міста на 2018 рік є забезпечення утримання в належному санітарному стані території міста та покращення її естетичного вигляду, і в першу чергу, це:

 • забезпечення систематичного збору та вивезення твердих побутових відходів від фізичних та юридичних осіб, утримання в  належному санітарному стані міського сміттєзвалища по зберіганню твердих побутових відходів, ліквідація стихійних сміттєзвалищ; озеленення території міста, висадка молодих дерев, зрізання аварійних, підрізка дерев та кущів, висадження клумб та квітників. Створення після виготовлення проектно-кошторисної документації, дендропарку. Передбачити кошти на ці цілі у природоохоронній програмі на 2018 рік у сумі 103,85 тис.грн.;
 • забезпечення утримання в належному стані території міських цвинтарів, своєчасного підвозу піску, видалення аварійних дерев, прибирання та вивезення сміття;
 • розчищення, або відновлення існуючих канав для водовідведення Н.Волкової 67А, Черкаська, Кисляківська, Є.Мірошніченко, Короленко, Молодіжна (в тому числі за пропозиціями депутатів міської ради, та мешканців Вовчанська);
 • ремонт у 2018р. дорожнього полотна по вулицям М.Старочудного, Харківська (від Ігнаттєва до Соборної), Ігнаттєва, Соборної, Новоселівської, Гурканівської, Рубіжанського шосе, О.Досвітнього, Колокольцова, Чкалова, Станична, Господарська, мікрорайону Кисляківка. Фінансування даних робіт виконати за рахунок коштів державного та міського бюджету, а також із залученням спонсорських коштів;
 • відновлення пішохідних доріжок на території міста з використанням тротуарної плитки власного виробництва (тротуар по вул.Соборній від вул.Торгова до вул.Гоголя);
 • відновлення парку для відпочинку по вул.Соборна (між пров.Шишкинський та вул.Пушкіна), та парку 40-річчя Перемоги;
 • встановлення огорожі по вулиці Соборній від перехрестя з вул.Авіаційній до перехрестя з вул.Торгової з облаштуванням пішохідних переходів – для підвищення рівня безпеки пішоходів;
 • будівництво огорожі на міських цвинтарях;
 • будівництво огорожі навкруги дитячих дошкільних закладів міста в тому числі з використанням будівельних блоків, вироблених на придбаній лінії;
 • розширення проїзної частини вулиці Соборної, Авіаційної, Торгової, Пушкіна з метою облаштування місць для паркування поблизу торгівельних місць, організацій та установ;
 • встановлення рекламних та агітаційних плакатів та щитів, що дозволять наголосити увагу населення на проблеми міста. Передбачити кошти на ці цілі на 2018 рік у сумі 50,0 тис.грн.;
 • для посилення контролю за ситуацією на  вулицях та автошляхах міста  забезпечити встановлення та введення до роботи загальної системи відеоспостереження «Безпечне місто». Передбачити кошти на ці цілі на 2018 рік у сумі 50,0 тис.грн..

В міському бюджеті на 2018 рік, при можливості та необхідності, передбачити кошти на надання фінансової підтримки підприємству.

 

3.4 ЖИТЛОВИЙ      ФОНД

Здійснювати заходи, щодо сприяння в отриманні з Державного та обласного бюджетів коштів на проведення капітального ремонту покрівель багатоповерхових житлових будинків, а також на реалізацію програм по енергозбереженню, а саме: заміна склопакетів, вхідних дверей, утеплення, встановлення енергоефективного обладнання ліфтових установок, світлодіодного освітлення та інше.

 Організувати, та провести серед мешканців багатоквартирних та багатоповерхових будинків, а також керівництва ОСББ роз’яснювальну  роботу щодо втілення програм розвитку.

 

3.5 БЛАГОУСТРІЙ  МІСТА

Здійснити заходи щодо сприяння фінансування з Державного та обласного фондів охорони навколищного  природного середовища в 2018-2019р. проекту «Розчистка русла річки Вовча в межах міста Вовчанська з подальшою можливістю  облаштуванням зон рекреації». Після успішної реалізації даного проекту облаштувати пляжі та місця відпочинку вздовж річки Вовча (розпочати з пляжу по вул.Металіста).

В міському бюджеті на 2018 рік передбачати кошти на фінансування заходів щодо розвитку та благоустрою міста Вовчанськ, а саме:

- кошти в сумі 1899,2 тис.грн. на забезпечення діяльності Вовчанського відділу благоустрою міста в тому числі 957,0 тис.грн. на оплату за спожиту електроенергію та роботи в існуючій мережі вуличного освітлення міста з метою заміни  систем управління, автоматики, а також повної заміни існуючих світильників на світодіодні;

- кошти в сумі 50,0 тис.грн. проведення громадських робіт;

- кошти в сумі 6,0 тис.грн. для впровадження заходів водного обстеження дна акваторії міського пляжу.

 

3.6 ОСВІТА

В місті функціонує 4 дошкільних навчальних заклади, в яких відкрито 24 групи. Станом на 01.12.2017р. списочна чисельність дітей становить 592 осіб, кількість місць в ДНЗ -512, переповненість ДНЗ становить 80 дітей.

         В дитячих дошкільних закладах 127 дітей ясельного віку та 465 дітей садового віку.

         Кількість дітей пільгового контингенту – 157 осіб, з них багатодітні – 32, малозабезпечені – 69, під опікою – 12, переселенці з зони АТО – 10, діти учасників АТО - 28, діти – інваліди – 6.

Освітня система міста задовольняє потреби населення у здобутті дошкільної, повної загальної середньої та позашкільної освіти.

 Мінімальна потреба на утримання дошкільних навчальних закладів на 2018 рік становить 13 875 800,00 грн., в тому числі – трансферти у вигляді іншої субвенції з районного бюджету в сумі – 10 635 800,00 грн. (76,6%).

Кошти в сумі 1038,5 тис.грн. - батьківська плата за відвідування дитячих дошкільних закладів міста.

Виконавчому комітету міської ради продовжити роботу по вдосконаленню матеріальної бази закладів дошкільної освіти, створенню умов для розвитку розумових, творчих і спортивних здібностей дітей. З цією метою планується:

 • провести оновлення матеріально - технічної бази за рахунок всіх джерел фінансування ДНЗ;
 • підтримувати в належному стані ігрові майданчики в ДНЗ та у разі потреби, встановити додаткові;
 • забезпечити належний рівень харчування дітей у ДНЗ міста, згідно встановлених норм.

На підставі розробленої проектно-кошторисної документації, із залученням коштів міжнародних організацій (GIZ тощо), у 2018 році сприяти виконанню робіт по утепленню стін та горищ дошкільних навчальних закладів: дитячий садок №2, та ясла-садок №2 у м.Вовчанську.

Сприяти отриманню коштів, та виконанню робіт по утепленню стін та горищ дитячого садка №7, за рахунок програми Фонду регіонального розвитку України, або Европейського інвестиційного банку.

Напротязі 2018-2019 років, за рахунок коштів Европейського інвестиційного банку, виконати роботи по реконструкції дитячого садка №1, з відкриттям додаткових дитячих груп.

В міському бюджеті 2018р. передбачати кошти на фінансування заходів, щодо підтримки та розвитку закладів освіти міста Вовчанська.

3.7 ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

Мережа лікувальних закладів м. Вовчанська включає в себе комунальний заклад охорони здоров’я «Вовчанська центральна районна лікарня», «Вовчанський центр первинно-медико-санитарної допомоги» (далі - КЗОЗ).

У поліклінічному відділенні функціонують кабінети спеціального прийому: дитяча поліклініка, жіноча консультація, кабінет планування сім’ї, кабінети сімейних лікарів, хірургічний, отоларингологічний, офтальмологічний, неврологічний, психіатричний, наркологічний, урологічний, кардіологічний, онкологічний, стоматологічні, дерматовенерологічний, інфекційний.

Для надання якісної медичної допомоги використовуються можливості допоміжних служб: клініко – діагностичної лабораторії, функціональної та ультразвукової діагностики, рентген та флюорографічного кабінетів. У разі наявності, передбачити у міському бюджеті кошти на виконання ремонтних робіт апарату ультразвукової діагностики.

Існуюча мережа аптек міста не охоплює всі мікрорайони, тому передбачається відкриття  додаткових аптек  або аптечних  пунктів по  вулицях Євгенії Мірошніченко, Чкалова та М.Старочудного та вирішення питання  стосовно наявності в них соціального набору медичних препаратів по знижених цінах.

 

3.8 ТОРГІВЕЛЬНЕ, ПОБУТОВЕ ТА ТРАНСПОРТНЕ

ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ

Основними напрямками розвитку торгівельного, побутового та транспортного обслуговування населення є:

 • продовження роботи по   розширенню мережі  підприємств  торгівлі  та  громадського харчування; організувати роботу, стосовно приведення  у  відповідність  до  вимог  сучасного  дизайну  підприємств торгівлі  та  побуту;
 • продовження роботи по облаштуванню приміщень торгівельного та побутового обслуговування населення елементами безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та інших громадян з особливими потребами;
 • сприяння у виконанні суб’єктами господарювання законодавства, щодо захисту прав споживачів, порядку заняття торгівельною діяльністю та  правил  торгівельного обслуговування населення;
 • встановлення зручного  режиму   роботи   підприємств  торгівлі  та  побуту, розробленого з  урахуванням  побажань покупців;
 • сприяння розвитку  мережі  закладів,  що  надають  соціально-необхідні  побутові  послуги, такі як: виготовлення  та  ремонт одягу, взуття,  ремонт  побутової  техніки;
 • сприяння надання консультаційної допомоги суб’єктам господарювання  всіх  форм  власності;
 • проведення роботи по благоустрою місць для паркування автотранспорту на території міста з залученням коштів підприємств. При облаштуванні місць для паркування автотранспорту, передбачити місця для безоплатного паркування та зберігання автотранспорту інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату;
 • організація постійного контролю  за ціноутворенням,  та  забезпеченням послугами пільгового  контингенту громадян  на міських маршрутах (передбачити кошти у сумі 450,0 тис.грн., на пільгове перевезення пасажирів залізничним транспортом – 42,21 тис.грн.);
 • продовження роботи щодо встановлення та відновлення засобів регулювання дорожнього руху.

Розглянути у 2018-2020 році питання відкриття комунального ринку на території міста для задовільнення потреб виробників та переробників сільгосппродукції не тільки м.Вовчанська, а також і району вцілому. Будівництво торгівельних павільонів здійснити в тому числі і з залученням спонсорських коштів.

В міському бюджеті 2018р. передбачити кошти у сумі 50,0 тис.грн. для виконання робіт по стерилізації, вакцинації, щеплення, чипування тварин у м.Вовчанську.

В міському бюджеті 2018р., за необхідністю, передбачати кошти на фінансування заходів щодо розвитку торгівельного, побутового та транспортного обслуговування населення.

 

3.9 КУЛЬТУРА

Мережа закладів культури міста Вовчанська  нараховує 6 об’єктів, з них: будинок культури, 3 бібліотеки, музей та дитяча музична школа.

Аматорський хореографічний колектив «Радість» КУ «Вовчанський районний будинок культури» має звання «народний».

Культурними закладами міста проводяться концертні програми художньої самодіяльності з нагоди державних свят та знаменних дат, тематичні вечори, концерти професійних майстрів. Міська рада не лише активний учасник культурно-масових заходів, але й здебільшого їх ініціатор.

В рамках підготовки до відзначення 350–ї річниці заснування міста Вовчанська, у 2018 році, провести роботу, щодо  видання  інформаційно - презентаційної книги,  присвяченої історії та сучасності міста. 

Фінансування мистецьких заходів з міського бюджету, щорічно, виконується, згідно розробленого плану.

Важливим напрямком для розвитку Вовчанська є також розробка у 2018р. туристичної карти рідного краю, що потребує відтворення історико-культурних місць, а також підтримку  існуючих, або створення нових народних  традицій.

Організувати проведення громадських слухань стосовно замовлення, виготовлення та встановлення пам’ятників вовку та засновнику міста - козаку Мартину Старочудному, що дозволить напередодні відзначення 350-ї річниці, вшанувати засновника  міста Вовчанська.

При наявності коштів, придбати ярмарочні будиночки для проведення святкових заходів на території міста, та за його межами.

В міському бюджеті 2018р. передбачити кошти в сумі 130,0 грн. на фінансування заходів, щодо підтримки та розвитку культури та мистецьких заходів.

 

3.10 СОЦІАЛЬНИЙ  ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ

У напрямку соціального захисту населення міськвиконком буде співпрацювати з управлінням праці і соціального захисту населення райдержадміністрації, трудовими колективами, неурядовими громадськими організаціями, релігійними громадами, беручи за мету – надання соціальної підтримки всім соціально незахищеним категоріям міського населення. З цією метою передбачається:

 • вжиття запобіжних заходів щодо появи бездомних громадян, недопущення незаконного відчуження житла та захист майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, одиноких непрацездатних громадян;
 • запровадження в міськвиконкомі системи моніторингу та оцінки соціального становища ветеранів війни;
 • проведення аналізу необхідності та здійснення  відкриття  у місті соціальної їдальні, бані та соціальної аптеки для надання реальної допомоги   малозахищеним категоріям населення;
 • проведення аналізу стану виконання обов’язків опікунами, піклувальниками та помічниками тимчасово хворих громадян, і при необхідності, винести це питання на розгляд міськвиконкому.

Для покращення роботи підрозділів МНС, у разі необхідності, та наявності коштів, проводити підтримку і розвиток шляхом зміцнення матеріальної бази. В міському бюджеті на 2018 рік передбачити кошти у сумі 50,0 тис.грн. для впровадження заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та соціального характеру.

           В міському бюджеті на 2018 рік передбачити кошти на виплату  матеріальної допомоги  в сумі  300,0 тис.грн..

 

3.11 ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ

У напрямку підтримки та розвитку спорту 2018р. міська рада буде співпрацювати з відповідним підрозділом райдержадміністрації, трудовими колективами, іншими громадськими організаціями, беручи за мету – надання організаційної та матеріальної допомоги по розвитку і підтримці здорового способу життя. З цією метою передбачається:

- розробити щорічний план-графік проведення турнірів та змагань на території міста;

- залучати до спів фінансування не тільки кошти місцевого і районного бюджетів, але й спонсорів, підприємства, та громадські організації;

- сприяти участі у першості області з футболу місцевої команди;

- здійснювати організаційну та фінансову підтримку всім напрямкам фізичної культури та спорту, які поширені у місті Вовчанську (зокрема футбол, бокс, дзюдо, волейбол та інші);

- передбачити та здійснити будівництво у паркових зонах міста велосипедних доріжок;

- сприяти розвитку, та функціонуванню фізкультурно-оздоровчого комплексу.

Виготовити у 2018 році проект реконструкції існуючого спортивного майданчику по вул.Соборній з метою облаштування стадіону для зайняття технічними видами спорту: мотокрос, картінг та інші. Після отримання висновку експертизи, сприяти отриманню коштів, та виконанню робіт, в тому числі за рахунок Европейського інвестиційного банку, та Фонду регіонального розвитку України.

В міському бюджеті 2018р. передбачити кошти  в сумі 100,0 тис.грн. на забезпечення проведення спортивних змагань в місті Вовчанську.

 

3.12 РОЗВИТОК ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ

В попередні роки робота, спрямована на розвиток інформаційного простору, проводилася у двох напрямках:

- співпраця із засобами масової інформації: районною газетою “Хлібороб” та районним радіомовленням;

-  постійне відновлення інформації та наповнення офіційного веб-сайту Вовчанської міської ради.

В районній газеті «Хлібороб» та додатку «Вовчанський вісник» різнобічно висвітлювалася діяльність міської ради, її виконавчого комітету, комунальних підприємств, порушувалися злободенні питання, які хвилюють жителів територіальної громади, оприлюднювались нормативно-правові документи (регуляторні акти).

В міському бюджеті 2018р. передбачити кошти в сумі 60,3 тис. грн. на фінансування районного радіомовлення, а також кошти в сумі 200,0 тис.грн. на оплату послуг з друкування матеріалів, в т.ч. у районній газеті «Хлібороб», та «Вовчанський вісник».

 

 1. 4. 2019 РІК

 

4.1  БУДІВНИЦТВО

Головним завданням в галузі будівництва та реконструкції є першочергове забезпечення потреб населення в послугах сфери житлово-комунального господарства, підтриманні в наявному стані житлового фонду, збереження і розвитку дорожньої мережі міста. З цією метою необхідно у 2019р. завершити роботу щодо прийняття змін до Генерального плану Вовчанська - основного  документа, за яким можливо проводити заходи щодо розвитку міста. В міському бюджеті на 2013-2017 роки передбачалися кошти на його виготовлення, але станом на 01.12.2018 року цей документ не затверджений у встановленому порядку, та потребує доопрацювання, а саме: завершення (після повного уточнення власників земельних ділянок, а також отримання у комунальну власність всього безхазяйного майна), та його прийняття, що дозволить місту успішно втілювати раніше заплановані заходи з утримання існуючих та будівництва нових об`єктів, в тому числі соціальних.

Напротязі 2019-2022р., після виготовлення проектно-кошторисної документації виконати роботу стосовно будівництва  та відкриття нового цвинтаря. Для виготовлення проектно-кошторисної документації передбачити в міському бюджеті на 2019 рік кошти в сумі 50,0тис.грн..

На прилеглій до майбутнього міського цвинтаря території, після прийняття змін до генерального плану, та встановлення меж населенного пункту, передбачається будівництво, в період 2019-2022р., центру по вирощуванню зелених насаджень, що дозволить місту самостійно вирощувати для подальшого використання, або реалізації, необхідні культури.

Протягом 2019 року необхідно продовжити роботу, щодо прийняття  у комунальну власність, для подальшого використання (добудови та введення до експлуатації) або демонтажу, всі недобудовані об’єкти, розташовані на території міста та які загрожують безпечному перебуванню громадян.

Продовжити роботу, щодо отримання  із спільної комунальної власності сіл селищ, міста Вовчанського району Харківської області у комунальну власність міста будівлі колишньої дитячої консультації, яка розташована за адресою: м.Вовчанськ, вул.Короленка 21, та протягом 2019-2022 років  виконати роботи по її реконструкції, з метою відкриття «Палацу одруження»,  міського музею і виставкової зали.

З метою підвищення енергонезалежності міста, розвитку інфраструктури, створення  нових робочих місць, зниження тарифів на теплопостачання для мешканців Вовчанська та установ бюджетної сфери, за рахунок інвесторів передбачається проектування та будівництво міні-ТЕЦ загальною потужністю до 10МВт. Очікуваний термін введення об’єкту до експлуатації – 2020 рік.

З метою підвищення енергонезалежності міста, розвитку інфраструктури, створення  нових робочих місць, зниження тарифів на теплопостачання для мешканців Вовчанська та установ бюджетної сфери, за рахунок інвесторів передбачається проектування та будівництво міні-ТЕЦ загальною потужністю до 15МВт на териториї Вовчанського ОЕЗ. Очікуваний термін введення об’єкту до експлуатації – 2020 рік.

З метою підвищення енергонезалежності міста, розвитку інфраструктури, створення нових робочих місць для мешканців Вовчанська, за рахунок інвесторів передбачається проектування та будівництво сонячної електростанції загальною потужністю до 80МВт. Очікуваний термін введення об’єкту до експлуатації – 2020 рік.

Для покращення умов пересування мешканців міста та подальшого розвитку інфраструктури, на період 2019-2022 роки продовжити, за необхідністю, виділення земельних ділянок та будівництво на них, в тому числі за рахунок інвесторів, сучасних зупинок  громадського  транспорту. Цей проект дозволить побудувати також аптечні пункти у віддалених мікрорайонах міста, дасть додаткові надходження до бюджету за рахунок орендної плати та податків, створить як мінімум одне робоче місце на зупинку, а договірні умови утримання нових будівель передбачатимуть цілодобове освітлення, збір та вивезення сміття на прилеглій території.

Для забезпечення потреб населення у відпочинку, в період 2019-2022р. передбачається, за рахунок інвесторів та, за наявності коштів міського бюджету, будівництво на території Вовчанська розважального комплексу, який би мав у своєму складі кінотеатр, дитячі майданчики та інше. Попереднє місце розташування – територія поблизу центрального пляжу міста.

Для забезпечення потреб населення у відпочинку та оздоровленні, в період 2019-2022р. передбачається, за рахунок інвесторів та, за наявності коштів міського бюджету, будівництво на території Вовчанська критого басейну. Попереднє місце розташування – територія лікарняного комплексу, на місці недобудови акушеро-гінекологічного відділення.

Для забезпечення населення мікрорайону Кисляківка якісною питною водою, передбачити у 2019-2020 роках виконання робіт по будівництву мережі централізованого водопостачання, в тому числі за рахунок Фонду регіонального розвитку України, або інших джерел.

В 2019 році сприяти отриманню коштів, та виконанню робіт по будівництву комплексу по управлінню твердими побутовими відходами. В 2019 році завершити виготовлення розділу оцінки впливу на довкілля.

В 2019 році сприяти отриманню коштів, та завершенню виконання робіт по будівництву мережі самопливної та напірної каналізації м. Вовчанськ Харківської області, пусковий комплекс КНС (Рубіжанське шосе).

4.2 ЗЕМЛЕУСТРІЙ

В 2019 році передбачити кошти в сумі 50,0 тис.грн. на виготовлення експертної оцінки землі, на проведення експертних послуг для продажу земель несільськогосподарського призначення, та оплату проектів із землеустрою.

В 2019 році передбачити кошти в сумі 250,0 тис.грн. на проведення нормативно-грошової оцінки земель Вовчанської міської ради, а також на здійснення заходів з землеустрою для будівництва міського кладовища.

 

          4.3 ЖИТЛОВО – КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Житлово-комунальне господарство – це важлива соціальна галузь, яка забезпечує населення, підприємства, установи та організації необхідними житлово-комунальними послугами. Стан розвитку житлово-комунального господарства безпосередньо впливає на рівень життя населення.

В  підпорядкуванні  міської  ради знаходяться комунальні підприємства: КП «Вовчанські очисні споруди» та КП «Вовчанськ».

Основні напрямки діяльності в галузі житлово-комунального господарства  будуть направлені на покращення якості послуг, реформування житлово-комунального господарства, впровадження заходів, щодо економії паливно-енергетичних ресурсів. Для цього планується виконання таких робіт:

 

4.3.1 КП «Вовчанські очисні споруди»

В міському бюджеті на 2019 рік, при можливості, та за необхідністю передбачити кошти на надання фінансової підтримки підприємству в сумі 168,08тис.грн..

4.3.2. КП «Вовчанськ»

В міському бюджеті на 2019 рік, при можливості, передбачити кошти на надання фінансової підтримки підприємству, а саме на:

- кошти в сумі 200,0 тис.грн. на поточний ремонт мережі магістрального водогону по вул.Пролетарській, вул.Героїв Чорнобиля, відгалужень до ДНЗ №1, та ДНЗ №7, багатоповерхівок центрального мікрорайону міста;

- кошти в сумі 1384,84 тис.грн. на поточний самопливного колектору по вул.Авіційній;

- кошти в сумі 195,0 тис.грн. на придбання дитячих та спортивних майданчиків (встановлення за пропозиціями мешканців та депутатів);

- кошти в сумі 50,0 тис.грн. на поточний ремонт та утримання шахтних колодязів;

- кошти в сумі 3218,44 тис.грн. на виконання робіт з благоустрою міста;

- кошти в сумі 1647,60 тис.грн. на проведення поточного ремонту доріг з твердим покриттям у м.Вовчанськ;

- кошти в сумі 100,0 тис.грн. на придбання фарби та розчинників для дорожної розмітки, а також солі технічної для утримання доріг і тротуарів в зимовий період;

 • створення парку для відпочинку на території лікарняного комплексу по вул.1-Травня. В міському бюджеті на 2019 рік, передбачити кошти в розмірі 180,0 тис.грн. на співфінансування по міні-проекту «Працюємо разом заради кращого завтра»;
 • відновлення пішохідних доріжок на території міста з використанням тротуарної плитки власного виробництва. В міському бюджеті на 2019 рік, передбачити кошти в розмірі 350,0 тис.грн. на придбання тротуарної плитки (орієнтовано 2000 м.кв.);

- кошти в сумі 50,0 тис.грн. на придбання та встановлення дорожніх знаків.

Основними завданнями, щодо реалізації заходів Програми по благоустрою міста на 2019 рік є забезпечення утримання в належному санітарному стані території міста та покращення її естетичного вигляду, і в першу чергу, це:

 • забезпечення систематичного збору та вивезення твердих побутових відходів від фізичних та юридичних осіб,  утримання в  належному санітарному стані міського сміттєзвалища по зберіганню твердих побутових відходів, ліквідація стихійних сміттєзвалищ; озеленення території міста, висадка молодих дерев, зрізання аварійних, підрізка дерев та кущів, висадження клумб та квітників. Створення після виготовлення проектно-кошторисної документації, дендропарку. Передбачити кошти на ці цілі у природоохоронній програмі на 2019 рік у сумі 118,6 тис.грн.;
 • забезпечення утримання в належному стані території міських цвинтарів, своєчасного підвозу піску, видалення аварійних дерев, прибирання та вивезення сміття;
 • розчищення, або відновлення існуючих канав для водовідведення Н.Волкової 67А, Черкаська, Кисляківська, Є.Мірошніченко, Короленко, Молодіжна (в тому числі за пропозиціями депутатів міської ради, та мешканців Вовчанська);
 • ремонт у 2019 році дорожнього полотна по вулицям М.Старочудного,   Харківська (від Ігнаттєва до Соборної), Ігнаттєва, Соборної, Новоселівської, Гурканівської, Рубіжанського шосе, О.Досвітнього, Колокольцова, Чкалова, Станична, Господарська, мікрорайону Кисляківка. Фінансування даних робіт виконати за рахунок коштів державного, обласного та міського бюджету, а також із залученням спонсорських коштів;
 • відновлення парків для відпочинку по вул.Соборна (між пров.Шишкинський та вул.Пушкіна), та парку 40-річчя Перемоги (в тому числі за рахунок співфінансування по міні-проектам);
 • встановлення огорожі по вулиці Соборній від перехрестя з вул.Авіаційній до перехрестя з вул.Торгової з облаштуванням пішохідних переходів – для підвищення рівня безпеки пішоходів;
 • будівництво огорожі на міських цвинтарях;
 • будівництво огорожі навкруги дитячих дошкільних закладів міста в тому числі з використанням будівельних блоків, вироблених на придбаній лінії;
 • розширення проїзної частини вулиці Соборної, Авіаційної, Торгової, з метою облаштування місць для паркування поблизу торгівельних місць, організацій та установ.

В міському бюджеті на 2019 рік, при можливості та необхідності, передбачити кошти на надання фінансової підтримки підприємству.

 

4.4 ЖИТЛОВИЙ      ФОНД

Здійснювати заходи, щодо сприяння в отриманні з Державного та обласного бюджетів коштів на проведення капітального ремонту покрівель багатоповерхових житлових будинків, а також на реалізацію програм по енергозбереженню, а саме: заміна склопакетів, вхідних дверей, утеплення, встановлення енергоефективного обладнання ліфтових установок, світлодіодного освітлення та інше.

Організувати, та провести серед мешканців багатоквартирних та багатоповерхових будинків, а також керівництва ОСББ роз’яснювальну  роботу щодо втілення програм розвитку.

 

4.5 БЛАГОУСТРІЙ  МІСТА

Здійснити заходи щодо сприяння фінансування з Державного та обласного фондів охорони навколищного  природного середовища в 2018-2019р. проекту «Розчистка русла річки Вовча в межах міста Вовчанська з подальшою можливістю  облаштуванням зон рекреації».

Завершити реалізацію проекту «Лаунж-зона Топольки» по облаштуванню  місця відпочинку вздовж річки Вовча по вул.Металіста.

В міському бюджеті на 2019 рік передбачати кошти на фінансування заходів щодо розвитку та благоустрою міста Вовчанськ, а саме:

- кошти в сумі 727,4 тис.грн. на забезпечення діяльності Вовчанського відділу благоустрою міста, придбання матеріалів та виконання робіт в існуючій мережі вуличного освітлення з метою повної заміни існуючих світильників на світодіодні;

- кошти в сумі 845,4 тис.грн. на оплату за спожиту електроенергію по вуличному освітленню;

- кошти в сумі 50,0 тис.грн. проведення громадських робіт;

- кошти в сумі 6,0 тис.грн. для впровадження заходів водного обстеження дна акваторії місць для купання.

 

4.6 ОСВІТА

В місті функціонує 4 дошкільних навчальних заклади, в яких відкрито 24 групи. Станом на 01.12.2018р. списочна чисельність дітей становить 589 осіб, кількість місць в ДНЗ -512, переповненість ДНЗ становить 77 дітей.

В дитячих дошкільних закладах 127 дітей ясельного віку та 465 дітей садового віку.

Кількість дітей пільгового контингенту – 183 особи, з них багатодітні – 28, малозабезпечені – 86, під опікою – 8, переселенці з зони АТО – 7, діти учасників АТО - 38, діти – інваліди – 9, дитячі будинки сімейного типу - 7.

Освітня система міста задовольняє потреби населення у здобутті дошкільної, повної загальної середньої та позашкільної освіти.

 Мінімальна потреба на утримання дошкільних навчальних закладів на 2019 рік становить 15 900 100,00 грн., в тому числі – трансферти у вигляді іншої субвенції з районного бюджету в сумі – 11 496 100,00 грн. (72,3%).

Кошти в сумі 1164,5 тис.грн. - батьківська плата за відвідування дитячих дошкільних закладів міста.

Виконавчому комітету міської ради продовжити роботу по вдосконаленню матеріальної бази закладів дошкільної освіти, створенню умов для розвитку розумових, творчих і спортивних здібностей дітей. З цією метою планується:

 • провести оновлення матеріально - технічної бази за рахунок всіх джерел фінансування ДНЗ;
 • підтримувати в належному стані ігрові майданчики в ДНЗ та  у разі потреби, встановити додаткові;
 • забезпечити належний рівень харчування дітей у ДНЗ міста, згідно встановлених норм.

Сприяти отриманню коштів, та завершенню виконання робіт по утепленню стін та горищ дитячого садка №7, за рахунок обласного бюджету, або інших джерел фінансування.

Напротязі 2019-2020 років, за рахунок коштів Европейського інвестиційного банку, та інших джерел фінансування після коригування проектно-кошторисної документації, виконати роботи по реконструкції дитячого садка №1, з відкриттям додаткових дитячих груп.

В міському бюджеті 2019р. передбачати кошти на фінансування заходів, щодо підтримки та розвитку закладів освіти міста Вовчанська.

 

4.7 ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

Мережа лікувальних закладів м. Вовчанська включає в себе комунальне неприбуткове підприємство охорони здоров’я «Вовчанська центральна районна лікарня», «Вовчанський центр первинно-медико-санитарної допомоги» (далі - КНП).

У поліклінічному відділенні функціонують кабінети спеціального прийому: дитяча поліклініка, жіноча консультація, кабінет планування сім’ї, кабінети сімейних лікарів, хірургічний, отоларингологічний, офтальмологічний, неврологічний, психіатричний, наркологічний, урологічний, кардіологічний, онкологічний, стоматологічні, дерматовенерологічний, інфекційний.

Для надання якісної медичної допомоги використовуються можливості допоміжних служб: клініко – діагностичної лабораторії, функціональної та ультразвукової діагностики, рентген та флюорографічного кабінетів. У разі наявності, передбачити у міському бюджеті кошти для надання матеріальної допомоги.

Існуюча мережа аптек міста не охоплює всі мікрорайони, тому передбачається відкриття  додаткових аптек  або аптечних  пунктів по  вулицях Євгенії Мірошніченко, Чкалова та М.Старочудного та вирішення питання  стосовно наявності в них соціального набору медичних препаратів по знижених цінах.

 

4.8 ТОРГІВЕЛЬНЕ, ПОБУТОВЕ ТА ТРАНСПОРТНЕ

ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ

Основними напрямками розвитку торгівельного, побутового та транспортного обслуговування населення є:

 • продовження роботи  по   розширенню мережі  підприємств  торгівлі  та  громадського харчування; організувати роботу, стосовно приведення  у  відповідність  до  вимог  сучасного  дизайну  підприємств торгівлі  та  побуту;
 • продовження роботи по облаштуванню приміщень торгівельного та побутового обслуговування населення елементами безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та інших громадян з особливими потребами;
 • сприяння у виконанні суб’єктами господарювання законодавства, щодо  захисту прав споживачів, порядку заняття торгівельною діяльністю та  правил  торгівельного обслуговування населення;
 • встановлення   зручного  режиму   роботи   підприємств  торгівлі  та  побуту, розробленого з  урахуванням  побажань покупців;
 • сприяння   розвитку  мережі  закладів,  що  надають  соціально-необхідні  побутові  послуги, такі як: виготовлення  та  ремонт одягу, взуття,  ремонт  побутової  техніки;
 • сприяння надання консультаційної допомоги суб’єктам   господарювання  всіх  форм  власності;
 • проведення роботи по благоустрою місць для паркування автотранспорту на території міста з залученням коштів підприємств. При облаштуванні місць для паркування автотранспорту, передбачити місця для безоплатного паркування та зберігання автотранспорту інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату;
 • організація постійного  контролю  за ціноутворенням,  та  забезпеченням послугами пільгового  контингенту громадян  на міських маршрутах (передбачити кошти у сумі 487,3 тис.грн., на пільгове перевезення пасажирів залізничним транспортом – 90,0 тис.грн.);
 • продовження роботи щодо встановлення та відновлення засобів регулювання дорожнього руху.

Розглянути у 2019-2020 році питання відкриття комунального ринку на території міста для задовільнення потреб виробників та переробників сільгосппродукції не тільки м.Вовчанська, а також і району вцілому. Будівництво торгівельних павільонів здійснити в тому числі і з залученням спонсорських коштів.

В міському бюджеті 2019р. передбачити кошти у сумі 30,0 тис.грн. для виконання робіт по стерилізації, вакцинації, щеплення, чипування тварин у м.Вовчанську.

В міському бюджеті 2019р., за необхідністю, передбачати кошти на фінансування заходів щодо розвитку торгівельного, побутового та транспортного обслуговування населення.

 

4.9 КУЛЬТУРА

Мережа закладів культури міста Вовчанська  нараховує 6 об’єктів, з них: будинок культури, 3 бібліотеки, музей та дитяча музична школа.

Аматорський хореографічний колектив «Радість» КУ «Вовчанський районний будинок культури» має звання «народний».

Культурними закладами міста проводяться концертні програми художньої самодіяльності з нагоди державних свят та знаменних дат, тематичні вечори, концерти професійних майстрів. Міська рада не лише активний учасник культурно-масових заходів, але й здебільшого їх ініціатор.

Фінансування мистецьких заходів з міського бюджету, щорічно, виконується, згідно розробленого плану.

Організувати проведення громадських слухань стосовно замовлення, виготовлення та встановлення пам’ятників вовку та засновнику міста - козаку Мартину Старочудному, що дозволить напередодні відзначення 350-ї річниці, вшанувати засновника  міста Вовчанська.

При наявності коштів, придбати ярмарочні будиночки для проведення святкових заходів на території міста, та за його межами.

В міському бюджеті 2019р. передбачити кошти в сумі 100,0 грн. на фінансування заходів, щодо підтримки та розвитку культури та мистецьких заходів.

 

4.10 СОЦІАЛЬНИЙ  ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ

У напрямку соціального захисту населення міськвиконком буде співпрацювати з управлінням праці і соціального захисту населення райдержадміністрації, трудовими колективами, неурядовими громадськими організаціями, релігійними громадами, беручи за мету – надання соціальної підтримки всім соціально незахищеним категоріям міського населення. З цією метою передбачається:

 • вжиття запобіжних заходів щодо появи бездомних громадян, недопущення незаконного відчуження житла та захист майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, одиноких непрацездатних громадян;
 • запровадження в міськвиконкомі системи  моніторингу та оцінки соціального становища ветеранів війни;
 • проведення  аналізу необхідності та здійснення  відкриття  у місті соціальної їдальні, бані та соціальної аптеки для надання реальної допомоги   малозахищеним категоріям населення;
 • проведення аналізу стану виконання обов’язків опікунами, піклувальниками та помічниками  тимчасово хворих громадян, і при необхідності, винести це питання на розгляд міськвиконкому.

Для покращення роботи підрозділів МНС, у разі необхідності, та наявності коштів, проводити підтримку і розвиток шляхом зміцнення матеріальної бази. В міському бюджеті на 2019 рік передбачити кошти у сумі 50,0 тис.грн. для впровадження заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та соціального характеру.

В міському бюджеті на 2019 рік передбачити кошти на виплату  матеріальної допомоги  в сумі 300,0 тис.грн..

 

4.11 ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ

У напрямку підтримки та розвитку спорту 2019р. міська рада буде співпрацювати з відповідним підрозділом райдержадміністрації, трудовими колективами, іншими громадськими організаціями, беручи за мету – надання організаційної та матеріальної допомоги по розвитку і підтримці здорового способу життя. З цією метою передбачається:

- розробити щорічний план-графік проведення турнірів та змагань на території міста;

- залучати до спів фінансування не тільки кошти місцевого і районного бюджетів, але й спонсорів, підприємства, та громадські організації;

- сприяти участі у першості області з футболу місцевої команди;

- здійснювати організаційну та фінансову підтримку всім напрямкам фізичної культури та спорту, які поширені у місті Вовчанську (зокрема футбол, бокс, дзюдо, волейбол та інші);

- передбачити та здійснити будівництво у паркових зонах міста велосипедних доріжок;

- сприяти розвитку, та функціонуванню фізкультурно-оздоровчого комплексу.

Виготовити у 2019-2020 роках проект реконструкції існуючого спортивного майданчику по вул.Соборній з метою облаштування стадіону для зайняття технічними видами спорту: мотокрос, картінг та інші. Після отримання висновку експертизи, сприяти отриманню коштів, та виконанню робіт, в тому числі за рахунок Европейського інвестиційного банку, та Фонду регіонального розвитку України.

В міському бюджеті 2019р. передбачити кошти  в сумі 80,0 тис.грн. на забезпечення проведення спортивних змагань в місті Вовчанську.

 

4.12 РОЗВИТОК ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ

В попередні роки робота, спрямована на розвиток інформаційного простору, проводилася у двох напрямках:

- співпраця із засобами масової інформації: районною газетою “Хлібороб” та районним радіомовленням;

-  постійне відновлення інформації та наповнення офіційного веб-сайту Вовчанської міської ради.

В районній газеті «Хлібороб» та додатку «Вовчанський вісник» різнобічно висвітлювалася діяльність міської ради, її виконавчого комітету, комунальних підприємств, порушувалися злободенні питання, які хвилюють жителів територіальної громади, оприлюднювались нормативно-правові документи (регуляторні акти).

В міському бюджеті 2019р. передбачити кошти в сумі 351,936 тис.грн. на оплату послуг з друкування матеріалів, в т.ч. у районній газеті «Хлібороб», та «Вовчанський вісник».2020-2022 РОКИ

5. 2020-2022

5.1  БУДІВНИЦТВО

Головним завданням в галузі будівництва та реконструкції є першочергове забезпечення потреб населення в послугах сфери житлово-комунального господарства, підтриманні в наявному стані житлового фонду, збереження і розвитку дорожньої мережі міста. З цією метою необхідно у 2017р. завершити роботу щодо прийняття Генерального плану Вовчанська - основного  документа, за яким можливо проводити заходи щодо розвитку міста. В міському бюджеті на 2013-2015 роки передбачалися кошти на його виготовлення, але станом на 01.12.2016 року цей документ не затверджений у встановленому порядку, та потребує доопрацювання, а саме: завершення (після повного уточнення власників земельних ділянок, а також отримання у комунальну власність всього безхазяйного майна), та його прийняття, що дозволить місту успішно втілювати раніше заплановані заходи з утримання існуючих та будівництва нових об`єктів, в тому числі соціальних.

Напротязі 2018-2022р. виконати роботу стосовно будівництва  нового цвинтаря.

На прилеглій до майбутнього міського цвинтаря території, в тому числі і для перспективного його розвитку, передбачається будівництво, в період 2018-2022р., центру по вирощуванню зелених насаджень, що дозволить місту самостійно вирощувати для подальшого використання, або реалізації, необхідні культури.

Протягом 2018-2022 років необхідно продовжити роботу, щодо прийняття  у комунальну власність, для подальшого використання (добудови та введення до експлуатації) або демонтажу, всі недобудовані об’єкти, розташовані на території міста та які загрожують безпечному перебуванню громадян.

Завершити роботу, щодо отримання  із спільної комунальної власності сіл селищ, міста Вовчанського району Харківської області у  комунальну власність міста будівлі колишньої дитячої консультації, яка розташована за адресою: м.Вовчанськ, вул.Короленка 21, та протягом 2018-2019 років  виконати роботи по її реконструкції, з метою відкриття «Палацу одруження»,  міського музею і виставкової зали.

З метою підвищення енергонезалежності міста, розвитку інфраструктури, створення  нових робочих місць, зниження  тарифів на теплопостачання для мешканців Вовчанська та установ бюджетної сфери, за рахунок інвесторів передбачається проектування та будівництво міні-ТЕЦ загальною потужністю до 10МВт. Очікуваний термін введення об’єкту до експлуатації – 2018 рік.

Для покращення умов пересування мешканців міста та подальшого розвитку інфраструктури, на період 2018-2022 роки продовжити виділення земельних ділянок та будівництво на них, в тому числі за рахунок інвесторів, сучасних зупинок  громадського  транспорту. Цей проект дозволить побудувати  також аптечні пункти у віддалених мікрорайонах міста, дасть додаткові надходження до бюджету за рахунок орендної плати та податків, створить як мінімум одне робоче місце на зупинку, а договірні умови утримання нових будівель передбачатимуть цілодобове освітлення, збір та вивезення сміття на прилеглій території.

Для забезпечення потреб населення у відпочинку, в період 2018-2022р. передбачається, за рахунок інвесторів, будівництво на території Вовчанська розважального комплексу, який би мав у своєму складі критий басейн, кінотеатр, дитячі майданчики та інше. Попереднє місце розташування – територія поблизу центрального пляжу міста.

 

          5.2 ЖИТЛОВО – КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Житлово-комунальне господарство – це важлива соціальна галузь, яка забезпечує населення, підприємства, установи та організації необхідними житлово-комунальними послугами. Стан розвитку житлово-комунального господарства безпосередньо впливає на рівень життя населення.

В  підпорядкуванні  міської  ради знаходяться комунальні підприємства: КП «Вовчанські очисні споруди», КП «Вовчанськ».

         Основні напрямки діяльності в галузі житлово-комунального господарства  будуть направлені на покращення якості послуг, реформування житлово-комунального господарства, впровадження заходів, щодо економії паливно-енергетичних ресурсів. Для цього планується виконання таких робіт:

 

5.2.1 КП «Вовчанські очисні споруди»

В міському бюджеті на 2018-2022 роки, при можливості передбачити кошти на надання фінансової підтримки підприємству.

        

5.2.2. КП «Вовчанськ»

Для зниження собівартості видобутку та транспортування води, покращення її якості, та якості надання послуг для мешканців міста протягом 2018-2022р. на підприємстві КП «Вовчанськ» заплановане наступне:

- протягом  2018-2022р. забезпечити 100% встановлення лічильників питної води всім споживачам. Нові лічильники повинні передбачати автоматичне зняття показань та бути встановлені на межі розподілу;

- протягом 2018-2022р. завершити 100% виконання робіт по поточному ремонту міського водогону з заміною труб на пластикові;

-  забезпечити будівництво прямої водопровідної мережі від свердловини №1 та №6 до резервуару питної води об'ємом 250 куб.м;

         В міському бюджеті на 2018-2022 роки, при можливості передбачати кошти на надання фінансової підтримки підприємству, а саме на :

- встановлення резервних джерел електропостачання (придбання дизель-генераторів FG Wilson, або аналогічних), що дасть змогу, у разі знеструмлення міста, не припиняти водопостачання та водовідведення об`єктів та споживачів;

- після виготовлення та затвердження у встановленому порядку проектно-кошторисної документації по будівництву мережі централізованого водопостачання мікрорайону Кисляківка, а також всіх вулиць від Пролетарської до Папаніна, передбачити у 2018-2022 роках виконання робіт по будівництву вищезазначеної водопровідної мережі.

З метою забезпечення стабільної роботи комунального підприємства провести часткове переозброєння матеріально-технічної бази комунального підприємства на енергозберігаюче обладнання, а саме:

В 2018-2022 роках продовжити виконання робіт по санації (ремонт, або повна заміна) аварійних колекторів.

В 2018-2022 роках сприяти здійсненню заходів, щодо  виділення коштів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на придбання спеціального автомобіля для вивезення твердих побутових відходів. 

Протягом 2018-2022 років облаштувати місця стаціонарного розташування контейнерів ТПВ на території Вовчанська, у відповідності до вимог сучасного вигляду і функціонування.

Основними завданнями, щодо реалізації заходів Програми по благоустрою міста на 2018-2022р. є забезпечення утримання в належному санітарному стані території міста та покращення її естетичного вигляду, і в першу чергу, це:

 • забезпечення систематичного збору та вивезення твердих побутових відходів від фізичних та юридичних осіб, утримання в  належному санітарному стані міського сміттєзвалища по зберіганню твердих побутових відходів, ліквідація стихійних сміттєзвалищ;
 • забезпечення утримання в належному стані території міських цвинтарів, своєчасного підвозу піску, видалення аварійних дерев, прибирання та вивезення сміття;
 • розчищення, або відновлення існуючих канав для водовідведення;
 • облаштування, протягом 2018–2022 років, нових дитячих ігрових майданчиків та доукомплектування існуючих;
 • озеленення території міста, висадка молодих дерев, зрізання аварійних, підрізка дерев та кущів, висадження клумб та квітників;
 • завершення реконструкції у 2018-2022р. існуючого вуличного освітлення міста з метою заміни систем управління та автоматики, а також повної заміни існуючих світильників на світодіодні. В першу чергу реконструкцію проводити  на вулицях та площах з інтенсивним рухом та поблизу і на території дитячих закладів;
 • капітальний ремонт у 2018-2022р. дорожнього полотна по вулицям Ігнат`єва, Н.Волкової, Гатищанської, Харківській, Молодіжній, Господарська. Фінансування даних робіт виконати за рахунок коштів державного та міського бюджету, а також залучення спонсорів;
 • проведення поточного ремонту вулично-шляхової мережі міста Вовчанська, в тому числі ямкового ремонту асфальтного покриття по вулицях міста. Також здійснювати постійно  грейдерування доріг без твердого покриття  по вулицях міста;
 • утримання доріг міста (нанесення розмітки, розчищення від снігу, обробка сіллю та піском);
 • пріоритетним завданням на 2018-2022р. вважати будівництво ділянки дороги від перехрестя вул.Короленка та О.Досвітнего до міжнародного митного пункту пропуску «Плетенівка», що дозволить змінити рух транзитного транспорту і максимально відвести його від житлових масивів міста;
 • відновлення пішохідних доріжок на території міста з використанням тротуарної плитки власного виробництва;
 • відкриття сучасних парків для відпочинку (в тому числі дендропарку);
 • реконструкція центральної площі міста, та вулиць, що знаходяться поблизу центрального ринку з облаштуванням місць для паркування транспорту;
 • будівництво огорожі на міських цвинтарях з використанням будівельних блоків, вироблених на придбаній лінії;
 • будівництво огорожі навкруги дитячих дошкільних закладів міста з використанням будівельних блоків, вироблених на придбаній лінії;
 • розширення проїзної частини вулиці Соборна, Авіаційна, Торгова, Пушкіна з метою облаштування паркінгів поблизу торгівельних місць;
 • ремонт мосту через р.Вовча по вул.Соборній, а також ремонт, або повна заміна переходу поблизу районної лікарні;
 • встановлення рекламних та агітаційних плакатів та щитів, що дозволять наголосити увагу населення на проблеми міста;
 • для посилення контролю за ситуацією на  вулицях та автошляхах міста  продовжити встановлення та введення до роботи загальної системи відеоспостереження «Безпечне місто».
  • Здійснити заходи щодо сприяння фінансування з Державного та обласного фондів охорони навколищного природного середовища в 2018-2022р. проекту «Розчистка русла річки Вовча в межах міста Вовчанська з подальшою можливістю  облаштуванням зон рекреації». Після успішної реалізації даного проекту облаштувати пляжі та місця відпочинку вздовж річки Вовча.

 

 

5.3 ЖИТЛОВИЙ      ФОНД

В міському бюджеті  протягом  2018-2022 років передбачати кошти на надання фінансової підтримки ОСББ на проведення капітального ремонту покрівель багатоповерхових житлових будинків. Перевагу надавати проектам будівництва скатного даху.

Здійснювати заходи, щодо сприяння в отриманні  з Державного та обласного бюджетів коштів на проведення капітального ремонту покрівель багатоповерхових житлових будинків, а також на реалізацію програм по енергозбереженню, а саме: заміна склопакетів, вхідних дверей, утеплення, встановлення енергоефективного обладнання ліфтових установок, світлодіодного освітлення та інше.

 Організувати та провести серед мешканців багатоквартирних та багатоповерхових будинків, а також керівництва ОСББ роз’яснювальну  роботу, що дозволить значно покращити якість надання послуг.

 

5.4 БЛАГОУСТРІЙ  МІСТА

В міському бюджеті 2018-2022р. передбачати кошти на фінансування заходів щодо розвитку та благоустрою міста Вовчанськ.

5.5 ОСВІТА

Освітня система міста задовольняє потреби населення у здобутті дошкільної, повної загальної середньої та позашкільної освіти.

Виконкому продовжити роботу по вдосконаленню матеріальної бази закладів дошкільної освіти, створенню умов для розвитку розумових, творчих і спортивних здібностей дітей. З цією метою планується:

 • провести оновлення матеріально - технічної бази за рахунок всіх джерел фінансування ДНЗ;
 • ініціювати та сприяти створенню сучасних груп розвитку дітей в Будинку дитячої  та юнацької творчості;
 • переглянути та за необхідністю, ввести додаткові напрямки в розвитку дітей у музичній школі (наприклад клас по вокалу та ін.);
 • підтримувати в належному стані ігрові майданчики в ДНЗ та у разі потреби, встановити додаткові;
 • забезпечити належний рівень харчування дітей у ДНЗ міста, згідно встановлених санітарних норм.

В міському бюджеті 2018-2022р. передбачати кошти на фінансування заходів, щодо підтримки та розвитку закладів освіти міста Вовчанська.

 

5.6 ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

Мережа лікувальних закладів м. Вовчанська включає в себе комунальний заклад охорони здоров’я «Вовчанська центральна районна лікарня» та «Вовчанський центр первинної медико-санітарної допомоги» (далі - КЗОЗ)

У складі КЗОЗ функціонують:

 1. Стаціонарні відділення на 148 ліжок:
 • Терапевтичне – 43 ліжка ( терапевтичних – 30, неврологічних – 13);
 • Хірургічне – 40 ліжок ( хірургічних – 30, травматологічних – 10);
 • Акушерсько – гінекологічне – 30 ліжок (пологове – 20, гінекологічних – 10);
 • Інфекційне - дитяче – 35 ліжок ( дитяче – 20 ліжок, інфекційне дитяче – 7 ліжок, інфекційне – доросле – 8 ліжок);
 • 2 відділення швидкої та невідкладної медичної допомоги
 1. Поліклінічне відділення:

- прийом ведуть 34 фахівця, з яких 15 здійснюють обов’язковий прийом пацієнтів. Прийом здійснюється у 2 зміни, за зміну 420 відвідувань. Діють 55 ліжок денного стаціонару, 13 дільниць загальної практики - сімейної медицини ( сімейні лікарі 100% обслуговують міське населення).

У поліклінічному відділенні функціонують кабінети спеціального прийому: дитяча поліклініка, жіноча консультація, кабінет планування сім’ї, кабінети сімейних лікарів, хірургічний, отоларингологічний, офтальмологічний, неврологічний, психіатричний, наркологічний, урологічний, кардіологічний, онкологічний, стоматологічні, дерматовенерологічний, інфекційний.

Для надання якісної медичної допомоги використовуються можливості допоміжних служб: клініко – діагностичної лабораторії, функціональної та ультразвукової діагностики, рентген та флюорографічного кабінетів.

 

 

5.7 ТОРГІВЕЛЬНЕ, ПОБУТОВЕ ТА ТРАНСПОРТНЕ

ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ

Основними напрямками розвитку торгівельного, побутового та транспортного обслуговування населення є:

 • Продовження роботи по   розширенню мережі  підприємств  торгівлі  та  громадського харчування; організувати роботу, стосовно приведення  у  відповідність  до  вимог  сучасного  дизайну  підприємств торгівлі  та  побуту;
 • Продовження роботи по облаштуванню приміщень торгівельного та побутового обслуговування населення елементами безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та інших громадян з особливими потребами;
 • Сприяння у виконанні суб’єктами господарювання законодавства, щодо захисту прав споживачів, порядку заняття торгівельною діяльністю та  правил  торгівельного обслуговування населення;
 • Встановлення зручного  режиму   роботи   підприємств  торгівлі  та  побуту, розробленого з  урахуванням  побажань покупців;
 • Сприяння розвитку  мережі  закладів,  що  надають  соціально-необхідні  побутові  послуги, такі як: виготовлення  та  ремонт одягу, взуття,  ремонт  побутової  техніки;
 • Сприяння надання консультаційної допомоги суб’єктам господарювання  всіх  форм  власності;
 • Проведення роботи по благоустрою місць для паркування автотранспорту на території міста з залученням коштів підприємств. При облаштуванні місць для паркування автотранспорту, передбачити місця для безоплатного паркування та зберігання автотранспорту інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату;
 • Організація постійного контролю  за ціноутворенням,  та  забезпеченням послугами пільгового  контингенту громадян  на міських маршрутах;
 • Завершення роботи щодо встановлення та відновлення засобів регулювання дорожнього руху (в період 2018-2022р. за програмою «Безпечне місто» передбачається 100% заміна (відновлення) існуючих знаків, та встановлення додаткових. В першу чергу – на центральних вулицях, поблизу дитячих закладів та особливо-небезпечних місцях).

В міському бюджеті 2018-2022р. передбачати кошти на фінансування заходів щодо розвитку торгівельного, побутового та транспортного обслуговування населення.

 

5.8 КУЛЬТУРА

Мережа закладів культури міста Вовчанська  нараховує 6 об’єктів, з них: будинок культури, 3 бібліотеки, музей та дитяча музична школа.

Аматорський хореографічний колектив «Радість» КУ «Вовчанський районний будинок культури» має звання «народний».

Культурними закладами міста проводяться концертні програми художньої самодіяльності з нагоди державних свят та знаменних дат, тематичні вечори, концерти професійних майстрів. Міська рада не лише активний учасник культурно-масових заходів, але й здебільшого їх ініціатор.

Фінансування мистецьких заходів з міського бюджету, щорічно, виконується, згідно розробленого плану.

Важливим напрямком для розвитку Вовчанська є також розробка у 2018-2022р. туристичної карти рідного краю, що потребує відтворення історико-культурних місць, а також підтримку  існуючих, або створення нових народних  традицій.

Організувати проведення громадських слухань стосовно замовлення, виготовлення та встановлення пам’ятника засновнику міста - козаку Мартину Старочудному, що дозволить напередодні відзначення 350-ї річниці, вшанувати засновника  міста Вовчанська.

В міському бюджеті 2018-2022р. передбачати кошти на фінансування заходів, щодо підтримки та розвитку культури та мистецьких заходів.

 

5.9 СОЦІАЛЬНИЙ  ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ

У напрямку соціального захисту населення міськвиконком буде співпрацювати з управлінням праці і соціального захисту населення райдержадміністрації, трудовими колективами, неурядовими громадськими організаціями, релігійними громадами, беручи за мету – надання соціальної підтримки всім соціально незахищеним категоріям міського населення. З цією метою передбачається:

 • вжиття запобіжних заходів щодо появи бездомних громадян, недопущення незаконного відчуження житла та захист майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, одиноких непрацездатних громадян;
 • запровадження в міськвиконкомі системи моніторингу та оцінки соціального становища ветеранів війни;
 • проведення аналізу необхідності та здійснення  відкриття  у місті соціальної їдальні, бані та соціальної аптеки для надання реальної допомоги   малозахищеним категоріям населення;
 • проведення аналізу стану виконання обов’язків опікунами, піклувальниками та помічниками тимчасово хворих громадян, і при необхідності, винести це питання на розгляд міськвиконкому.

В міському бюджеті 2018-2022р. передбачати кошти на фінансування заходів, щодо соціального захисту населення.

 

5.10 ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ

У напрямку підтримки та розвитку спорту 2018-2022р. міська рада буде співпрацювати з сектором у справах молоді та спорту райдержадміністрації, трудовими колективами, іншими громадськими організаціями, беручи за мету – надання організаційної та матеріальної допомоги по розвитку і підтримці здорового способу життя. З цією метою передбачається:

- розробити щорічний план-графік проведення турнірів та змагань на території міста;

- залучати до спів фінансування не тільки кошти місцевого і районного бюджетів, але й спонсорів, підприємства та громадські організації;

- відновити фінансування, та забезпечити участь у першості області з футболу місцевої команди;

- здійснювати організаційну та фінансову підтримку всім напрямкам фізичної культури та спорту, які поширені у місті Вовчанську (зокрема бокс, дзюдо, волейбол та інші);

- передбачити та здійснити будівництво у паркових зонах міста велосипедних доріжок, за необхідністю додаткових доріжок для скейтборду та роликів;

- узимку  2018-2022 років забезпечити  роботу міського катка, та лижних трас;

- сприяти розвитку та облаштуванню фізкультурно-оздоровчого комплексу.

В міському бюджеті 2018-2022р. передбачити кошти на фінансування заходів, щодо підтримки та розвитку фізичної культури та спорту.

 

5.11 РОЗВИТОК ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ

В попередні роки робота, спрямована на розвиток інформаційного простору, проводилася у двох напрямках:

- співпраця із засобами масової інформації: районною газетою “Хлібороб” та районним радіомовленням;

-  постійне відновлення інформації та наповнення офіційного веб-сайту Вовчанської міської ради.

В районній газеті «Хлібороб» різнобічно висвітлювалася діяльність міської ради, її виконавчого комітету, комунальних підприємств, порушувалися злободенні питання, які хвилюють жителів територіальної громади, оприлюднювались нормативно-правові документи (регуляторні акти).

У разі прийняття та успішної реалізації програми реконструкції та будівництва водопровідних мереж міста передбачається будівництво інформаційно-оповіщувальної системи Вовчанська з використанням підземного опто-волоконного дроту, що дозволить надати мешканцям сучасну комунікаційну мережу з достатньо високим рівнем надійності. Будівництво передбачається за рахунок, або з залученням коштів інтернет-провайдерів (переважно місцевих).

В міському бюджеті 2018-2022р. передбачити на фінансування районного радіомовлення, а також кошти на оплату послуг з друкування матеріалів, в т.ч. у районній газеті «Хлібороб».