Про Вовчанськ Галерея Звернення до головиКонтакти

Вовчанська міська рада

Офіційний сайт Вовчанської міської ради

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

ПАМ’ЯТКА для мешканців м.Вовчанськ та с.Плетенівка!

Рішенням XI  сесії Вовчанської міської ради VI скликання від 29 липня 2011 року №9-VI затверджені «Правила благоустрою території міста Вовчанська та с. Плетенівка, забезпечення в них чистоти та належного санітарного стану», які є нормативно-правовим актом та є обов’язковими для виконання на території міста Вовчанська всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкуванн, органами самоорганізації населення, а також громадянами, у тому числі іноземцями та особами без громадянства. Правила діють на підставі Конституції України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про відходи» та інших нормативно-правових актів, що діють на території України.

 

Відповідно до основних вимог «Правил»:

 Громадяни у сфері благоустрою зобов’язані: утримувати в належному стані закріплені у встановленому порядку за ними території; не порушувати права і законні інтереси інших суб’єктів благоустрою населених пунктів; дотримуватись Правил утримання домашніх тварин; укладати договори з юридичною особою, яка в установленому порядку визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів.

Підприємства, установи та організації, фізичні особи – підприємці зобов’язані:  утримувати в належному стані закріплені у встановленому порядку за суб’єктами території, фасади будівель і споруди; вивозити або, на підставі укладених договорів із спеціалізованими підприємствами, забезпечувати вивезення сміття, відходів (у тому числі твердих побутових, негабаритних, будівельних, харчових та інших); погоджувати режим роботи підприємства торгівлі, громадського та побутового обслуговування у міській раді; забезпечувати благоустрій, санітарну очистку та вчинення протиожеледних (взимку) заходів на земельних ділянках споруд та прилеглих територій.

На об’єктах благоустрою забороняється:

виконувати роботи без дозволу в разі, якщо обов’язковість його отримання передбачена законом; вивозити і звалювати в невідведених для цього місцях відходи, траву, гілки, деревину, листя, сніг тощо; складувати в таких місцях та спалювати сміття;  наносити шкоду, руйнувати чи псувати об’єкти та елементи благоустрою міста; забруднювати (засмічувати) громадські місця на всій території міста сміттям, а саме: інформаційними листівками, фантиками, пляшками, недопалками тощо; допускати заростання бур’янами газонів, квітників, прилеглих територій та інших об’єктів, що знаходяться у володінні або користуванні; накопичувати побутове та будівельне сміття на кладовищах міста та прилеглих територіях; торгувати з рук, із машин або іншим чином у невстановлених місцях.

Повністю з текстом «Правил благоустрою території міста Вовчанська та с. Плетенівка, забезпечення в них чистоти та належного санітарного стану» можна ознайомитись на офіційному сайті Вовчанської міської ради.

Крім вищевикладеного інформуємо, що у зв’язку зі сталою сухою погодою та з метою недопущення пожеж на території міста необхідно суворо дотримуватись правил пожежної безпеки. В пожежонебезпечний період забороняється випалювання сухої трави, залишків рослинності, гілок особливо поблизу помешкань, лісових насаджень та вздовж доріг. У період надзвичайно високого класу пожежної небезпеки тимчасово обмежується  доступ населення у лісові масиви, а також в’їзд до них транспортних засобів.