Про Вовчанськ Галерея Звернення до головиКонтакти

Вовчанська міська рада

Офіційний сайт Вовчанської міської ради

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Все про стерилізацію тварин

28 лютого – Міжнародний день стерилізації тварин

Цього року 28 лютого, а саме в останній вівторок місяця – весь цивілізований світ відзначає День стерилізації тварин. З метою запобігання збільшенню кількості безпритульних тварин в багатьох країнах проводяться акції, спрямовані на регулювання кількості як домашніх, так і вуличних тварин.

Детальніше...

СТЕРИЛІЗАЦІЯ - ЦЕ ЄДИНИЙ ГУМАННИЙ МЕТОД ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЗБІЛЬШЕННЯ КІЛЬКОСТІ БЕЗПРИТУЛЬНИХ ТВАРИН

Часто можна почути від людей, що стерилізація та кастрація безпритульних тварин та домашніх улюбленців – це знущання над ними, що ми їх позбавляємо таким чином природного інстинкту для продовження свого виду. Тоді як усипляння, відстріл тварин чи позбавлення від небажаного потомства ваших котів і собак (утоплення, викидання на вулицю) – це нормальне явище для суспільства.

Науково доведено, що вказані методи біологічно недоцільні, економічно не вигідні та шкідливі з точки зору санітарно-епідеміологічних умов. У результаті цих жорстоких методів кількість чотирилапих не зменшується, оскільки в природі діє закон самозбереження виду. На відміну від вказаних методів регуляції чисельності тварин, стерилізація та кастрація не завдають тварині ніякої шкоди. Як результат стерилізації, у тварини зникає інстинкт до розмноження, вона веде себе менш агресивно, не мітить територію, не втікає в пошуках партнера та не обороняється від потенційних нападників.

За статистикою,  найбільше укусів людей собаками відбувається в період тічок та вигодовування малюків, коли самка захищає своїх дітей від можливої небезпеки. Коли ж тварина простерилізована, вона не «гуляє», не народжує цуценят і веде себе спокійно. Крім того, в результаті стерилізації у самок не розвиваються захворювання статевих органів, одним з найпоширеніших з яких є рак молочної залози.

Стерилізація тварин – це позбавлення тварини розмножувальних функцій хірургічним шляхом. Стерилізація нескладна операція, особливо для самців. Для самок вона потребує дещо більшого післяопераційного догляду, але через 2-4 дні вони вже практично здорові.

Тож для попередження збільшення кількості безпритульних тварин власники домашніх собак та кішок повинні стерилізувати своїх домашніх улюбленців. Адже кількість безпритульних тварин збільшується передусім за рахунок людської безвідповідальності.

З питання організації стерилізації собак і котів слід звертатись до ветеринарних установ чи лікарів-ветеринарів, або до громадської організації «Товариство захисту тварин «Подаруй життя» (тел.. 0985936572, 0630413033).