Про Вовчанськ Галерея Звернення до головиКонтакти

Вовчанська міська рада

Офіційний сайт Вовчанської міської ради

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Ясла-садок №1 готується до ювілею

 

Кращий спосіб зробити дітей хорошими

– це зробити їх щасливими»

                             Оскар Уайльд

Щасливе дитинство – це один з привілеїв наших малюків: крім рідної  батьківської домівки вони мають ще одну – таку ж привітну, теплу і затишну – свої ясла-садок  № 1.

Дитячий садок - це милі, добрі, розумні, галасливі, допитливі, чудові діти. Все, що ми робимо в нашому ДНЗ - ми робимо заради них, щоб вони росли здоровими і розвивалися.                

Дитячий садок - це батьки. Вони головні помічники у нашій роботі і ми їм за це дуже вдячні.

Дитячий садок - це педагоги. Працелюбні, творчі, доброзичливі, самовіддані, хворіючи  за все душею, люблячі дітей.

Дитячий садок - це сім`я. І як в будь-якій дружній сім`ї у нас є свої традиції. 

Дитячий садок - це унікальна система, яка забезпечує догляд, виховання і оздоровлення дітей.

Дитячий садок - це живий організм, який дихає, відчуває, радіє, сумує. У нього є своє ім`я "Сонечко". Саме так називається наш заклад. Ми прагнемо проникнути в кожне дитяче серце, посилити в ньому радість, любов, доброту.

"Сонечко"- веселий дім, тут робота є усім.

Тут майструють, тут будують,

лисові хвоста малюють.

З пластиліну ліплять вовка.

Швидко шиють нитка й голка.

А тому батьки і мами,

і сестрички із братами,

бабусі і дідусі - дитсадочок люблять всі.

 Малюки мають своє справжнє дитяче містечко, в якому вони чудово і  з користю   проводять свій час. «Сонячне містечко» живе бурхливим, різноманітним життям.  Вовчанський  дошкільний  навчальний  заклад  (ясла - садок)  № 1Вовчанської  міської ради  створений на підставі рішення Вовчанської міської ради від 25.05.1971 року № 272-к, яка здійснює його фінансування та матеріально-технічне забезпечення. 2016 рік є знаменним для дитячого садка  -  святкує 45-річчя  з дня відкриття.

        Сьогодні він  налічує 36 працівників, з них – 12 педагогів – фахівців своєї справи. У нашому  садочку панує атмосфера тепла та довіри, постійного інтересу і щирої приязні. Оточують малюків жваві, яскраві, хвилюючі стосунки, активні дії зі словом, музикою, художньою діяльністю, фізкультурними вправами, казкою, грою. Навчаємо дітей добра і краси.         Керівництво дошкільним навчальним закладом здійснює  завідувач Плужнікова Лариса Миколаївна -

Зранку я в садок біжу –
Всіх навколо розбуджу!
Я радію, ти радій,
Я люблю садочок мій!!!

       Дошкільний заклад знаходиться у типовому приміщенні, розрахованому на 191 дитину. Працює не на повну потужність.  На сьогоднішній день відвідує дитсадок 157 дітей. Колектив педагогів має добрий потенціал,  працює творчо і ефективно, мають гарні організаторські здібності, вміють знаходити ефективні шляхи підвищення якості навчально-виховного процесу,  відповідно до сучасних вимог. Навчально-виховний процес дітей здійснюється за базовою програмою  “ Українське дошкілля ”. Діти забезпечуються збалансованим триразовим харчуванням, необхідним для їх нормального росту та розвитку. Через гру, індивідуальний підхід до кожної дитини, співпрацю з батьками, під час занять, прогулянок, свят, розваг – педагогічний колектив забезпечує загальний розвиток дитини. Все  це  слугує підгрунтям для набуття в подальшому спеціальних знань, умінь і навичок, формування стійких особистісних якостей.

Педагоги беруть активну участь  в районних  конкурсах («Міні-міс», «Веселі старти"), ярмарку педагогічної майстерності (завідувач Плужнікова Л. М. – «Організація методичної роботи щодо осучаснення педагогічного процесу з точки зору завідуючої дошкільним навчальним закладом», вихователь-методист Солдаткіна Н. Л. – «Формування компетентності вихователів щодо освітньої технології «Проектна діяльність», практичний психолог Дерев'янко С. В. – «Психогімнастика як засіб соціалізації дитини-дошкільника», Дудка О. Г. - «Формування емоційно-соціального досвіду дитини раннього віку засобами казкотерапії»). Узагальнено досвід роботи музичного керівника Дерев’янко Л.І. – «Сучасні підходи до організації музичних занять з дошкільниками». Досвіди роботи були представлені на обласному ярмарку педагогічної майстерності отримали дипломи І ступеня.  Педагогічний колектив посів ІІІ місце в районному конкурсі веб-сайтів  навчальних закладів,  нагороджувався грамотами районного відділу освіти  за якісно проведений ремонт та підготовку закладу до навчального року.

Вихователь Дудка О. Г. була учасником другого (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів «Вихователь року» у Харківській області у 2014 році.

          Пріоритетним напрямком роботи дошкільного закладу  залишається фізкультурно-оздоровчий напрямок. Постійно проводиться робота  по збереженню та зміцненню здоров'я дітей шляхом упровадження інноваційних технологій у фізкультурно-оздоровчу роботу. Одним із головних завдань залишалося популяризація ідей здорового способу життя, безпечної поведінки у довкіллі, спеціальних знань серед дітей та батьківської громадськості. Педагогічний колектив проводить постійний пошук змісту, нових форм, методів, структури методичної роботи. Це обумовлено пошуком нового стилю, нових форм спілкування з людьми в особистісно-орієнтованій освіті. Нам вдалося створити єдиний методичний простір з інноваційною діяльністю вихователів. Методична робота сприяє розвитку творчості, ініціативи  та  спрямована на підвищення якості освітнього процесу.

      Перші цеглинки в фундамент майбутнього успіху були закладені в далекі 70-ті роки першопрохідцями, людьми працьовитими, творчими,  закоханими в дошкільну  справу. Багато працювали, заочно навчались в педагогічному інституті, набували практичних знань та умінь у процесі роботи з дітьми, кожний день поспішали у дитячий садок, як на свято. Педради, виробничі наради, відкриті заняття – все це були наші університети.

            Протягом десятиліть колектив дитсадка під керівництвом завідуючої Т.М. Бахмутської, спеціаліста високої кваліфікації, відмінника освіти, робив усе, щоб заклад був затишним, теплим гніздечком для малят, щоб жилось їм весело, цікаво, радісно. Вона  віддала частинку свого серця дітям, сіяла розумне, добре, вічне в їх душах, дарувала їм радість пізнання навколишнього світу, материнську турботу, ласку і любов.  

           Наполеглива, копітка праця всього колективу давала свої позитивні результати. Згодом дитячий садок «Сонечко» став зірочкою на небосхилі системи дошкільного виховання. Передовий педагогічний досвід колективу узагальнювався районним методичним кабінетом і ставав надбанням усіх дошкільних працівників міста.  Двері дитячого садка завжди  відкриті для наших колег, з якими ми щедро обмінюємось досвідом.

          Більшість працівників, що відкривали дитячий садок у далекому 1971 році, віддали   десятки років свого життя цьому дошкільному закладу та пішли на заслужений відпочинок: Бабій В.В., Камериста Т.М., Барибіна Т.Ф., Юрченко Г.М., Більченко Р.Г., Верченко Л.Г., Гринько Л.М.,  Латинська О.Ф., Плужник К.Г., Лябах К.Ф.,  обслуговуючий персонал  –  Корнієць С.І., Вавілова К.М., Манько Г.А., Сироватська Н.М., Товстоган М.І., Лузан Н.П.

        А помічник вихователя  Алєксеєєва Г.М. та вихователь Калашнік З.С. понад  40 років зігрівають  своєю турботою, любов’ю наших дошкільнят. Земний уклін і вдячність усім за багаторічну самовіддану працю і лебедину вірність вибраній професії.

Скільки діток пройшло через наше  Сонячне місто! Наші вихованці перших десятиліть давно стали дорослими. Багатьом з них доводилось водити у наш дитячий садок уже своїх діток, а декому – й онуків.
Серед наших вихованців люди різних професій: Віталій Чепурний – юрист, Діма Карбоницький – програміст, Олексій Ягнюк та Вова Дерев’янко – спортсмени, Катя Ахтирська -  кухар, Солоницька Ганна – ветеринарний лікар, Топоркова Оля – державний службовець, Пономарьова Оксана, Коновалов Діма, Гордієнко Наташа, Ліца Денис   – люди найбільш гуманної професії – лікарі…Перелік наших випускників можна продовжити не на одній сторінці газети. Нам особливо приємно відзначити, що є і наші послідовники-педагоги. Це – Наташа Солдаткіна, Оля  Дудка, Світлана Дерев’янко, Береза Оля, Козлова Валя, Баранник Яна, Сідунова Марина, Цапко Інна, Самойлова Наташа.
      І сьогодні у свій 45-річний ювілей дитячий заклад № 1 впевнено крокує в перших рядах кращих дошкільних закладів міста. Як і колись, у ньому чути багатоголосий гомін, веселий сміх дітвори і невтомні дитячі «чому?».

       У цей ювілейний день хочу щиро, від усього серця привітати ветеранів усіх поколінь із 45-ю річницею дитячого садка і побажати всім, хто дожив до цього дня, міцного здоров’я, бадьорості, щасливого довголіття. А тих, кого вже немає поруч, ми бережемо в своїй пам’яті та в наших серцях.

       Нинішньому колективу дитячого закладу № 1,  щирі вітання з ювілеєм! Хай світлий вогник творчості не згасає у ваших серцях! Хай і подальша доля дитячого садка буде щасливою, увінчаною новими досягненнями на освітянській ниві!

          Маємо честь запросити випускників всіх поколінь, бувших працівників закладу, батьків, спонсорів,  керівництво міста та району, всіх не байдужих до проблем дитячого садка  на уросте святкування 45-річного ювілею  Вовчанського  дошкільного  навчального  закладу  (ясла - садок)  № 1 Вовчанської  міської ради Вовчанського району Харківської області, що відбудеться 2 червня 2016 року о 9-30 ранку на території дитячого садка за адресою Пролетарське поле , 11.

Завідувач ДЗН (я-с) № 1                                              Л.М.Плужнікова