Про Вовчанськ Галерея Звернення до головиКонтакти

Вовчанська міська рада

Офіційний сайт Вовчанської міської ради

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Весела Масляна в ДНЗ № 7 (яслах-садку)

А чому музика в дитячому садочку №7 грає?

– Бо там весело зиму проводжають

Останній тиждень перед Великим (Великоднім) постом в Україні називають Масляною. Масляна розпочинає весняний цикл традиційних свят українців. Це неповторне, веселе, колоритне свято, сповнене народних ритуалів та обрядів.

Саме завдяки таким святам педагоги ДНЗ №7 (ясел-садка) навчають дітей берегти та шанувати народні звичаї, традиції, що з покоління в покоління передаються нашими предками; прославляти свій рідний край та з любов’ю відноситися до всього прекрасного, що нас оточує. 

Вже стало традицією в ДНЗ 7 (яслах-садку) проводити кожного року   свято Масляної. Не став виключенням і цей рік. 22 лютого  2017 року  в садочку пройшло свято  Масляної.

 

        Ніби й дійсно відступила крижана зима від дитячого дошкільного навчального закладу. Увесь дружний педагогічний колектив та дошкільники вийшли на подвір’я дитячого садка. Свято текло дзвінкою весняною річкою, веселилося і сміялося. Не можна було встояти на місці від пісень та іскристого таночка. Діти розповідали  про традиції та обряди на Масляну, читали вірші, співали пісні про весну, водили хороводи. Під час виступу діти проявили себе дуже яскраво та артистично.

       У стародавні часи це свято не обходилося без катань на конях. Упряжки з кіньми з дзвониками і веселим сміхом вершників ганяли за годинниковою стрілкою навколо сіл, намагаючись розбудити природу і відлякати зиму. Не відставали від традицій і в садочку. Кінь, запряжений у санчата катав малечу, які ніби горобці слухняно сиділи на возі. Дитячій радості не було меж!

        І звичайно ж, яка Масляна без символічного спалення ляльки Марени. Вона, яскрава й колоритна, зроблена з дерева та соломи, спалахнула й згоріла швидко, немовби ознаменовуючи швидкий відступ Зими та прихід Весни-красуні.      

         А в тім зима в цей день і так капітулювала, й сніг перетворювався на струмки, що «квапилися» втекти з вулиць й стікали з дахів.

        А оскільки Масляна приходить не з пустими руками, а з млинцями масляними, то під веселу українську народну музику господиня Масляна пригостила всіх учасників святкування приготовленими млинцями, ­жовтими, круглими, гарячими, як сонце.

     Уся Масляна – неймовірне дійство, яке кожному її учаснику запам’ятається на весь рік. Дорослі та малята були в захваті від свята, до груп пішли в веселому настрої.

      Ось таку увагу приділяє колектив ДНЗ №7 (ясел-садка) по збереженню звичаїв і традицій українського народу. Зернинки добра і любові, які сіють творчі вихователі в душі малят і їхніх батьків будуть з радістю і вдячністю проростати в серцях і передаватимуться в майбутні покоління.

        Розпочався відлік часу до початку весни. Масляна відбулася – весна розпочалася! Нехай весна прийде до всіх нас з любов’ю, добром і  Миром!!!