Про Вовчанськ Галерея Звернення до головиКонтакти

Вовчанська міська рада

Офіційний сайт Вовчанської міської ради

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Зміни по оренді землі

Шановні мешканці міста!

Вовчанська міська рада, у зв’язку з необхідністю внесення змін відповідно до чинного законодавства України до Положення про визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі в місті Вовчанську Харківської області», затвердженого рішенням ХХXVІ сесії Вовчанської міської ради VIІ скликання № 6.1-VІI від 30.03.2018 року, оприлюднює проект регуляторного акту «Про внесення змін до Положення про визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі в місті Вовчанську та селі Плетенівка Харківської області» та просить надати зауваження та пропозиції щодо такого проекту регуляторного акту.

Проект рішення спрямований на приведення у відповідність чинному законодавству України ставки орендної плати за землі житлової забудови – чинним Положенням про порядок визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі в місті Вовчанську та селі Плетенівка Харківської області, затвердженим рішенням XXXVI сесії Вовчанської міської ради VII скликання № 6.1-VII від 30.03.2018 р., встановлена ставка орендної плати за землі житлової забудови 0,09 %, при цьому, рішенням XXXVIII сесії Вовчанської міської ради VII скликання № 9-VII від 22.08.2018 р. встановлена ставка земельного податку для земель житлової забудови 0,1 %, таким чином, ставка орендної плати є меншою за ставку земельного податку, що суперечить ст. 288 Податкового кодексу України.

Основним положенням проекту рішення є встановлення ставки орендної плати за землі житлової забудови (рядок 2 пункту 2.4) на рівні 0,1 % (мінімально можлива ставка, передбачена ПКУ).

Зауваження та пропозиції щодо цього регуляторного акту просимо протягом одного місяця надавати у письмовій формі за поштовою адресою: 62504, Харківська обл., м. Вовчанськ, вул. Соборна, 92, або за електронною адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., або на адресу Державної регуляторної служби України: 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11.

Усі зауваження та пропозиції щодо проекту регуляторного акту та відповідного аналізу регуляторного впливу, одержані протягом встановленого строку, будуть розглянуті в обов’язковому порядку.

УКРАЇНА

ВОВЧАНСЬКА МІСЬКА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_____ СЕСІЯ VII СКЛИКАННЯ

РІШЕННЯ

від _______________ 20__ року                                                                          проект № __-VII

Про внесення змін до Положення про порядок визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі в місті Вовчанську та селі Плетенівка Харківської області

Керуючись Законом України «Про оренду землі» № 161 від 06.10.1998 р., ст. 12, 83, 93 Земельного кодексу України, п. 5.2 ст. 5, п. 10.1, 10.2 ст. 10, пп. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14, п. 284.1 ст. 284, ст. 285 – 289 Податкового кодексу України, ст. 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» № 280/97-вр від 21.05.1997 р., міська рада

ВИРІШИЛА:

  1. Внести зміни до Положення про порядок визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі в місті Вовчанську та селі Плетенівка Харківської області, затвердженого рішенням XXXVI сесії VII скликання № 6.1-VII від 30.03.2018 р., а саме:

встановити ставку орендної плати (рядок 2 пункту 2.4 Положення) для земель житлової забудови 0,1 %.

 

  1. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань бюджету (голова комісії В. Козлова) та постійну депутатську комісію з земельних питань, охорони навколишнього середовища, природних ресурсів та екології (голова комісії З. Григорян).

Вовчанський міський голова                                                 В. ШЕВЧЕНКО

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту рішення «Про внесення змін до Положення про порядок визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі в місті Вовчанську та селі Плетенівка Харківської області»

І. Обґрунтування необхідності прийняття рішення

Використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку та орендної плати.

З метою створення умов для ефективного користування земельними ділянками в країні на законодавчому рівні впроваджено право на оренду землі. Оренда землі – це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Землі, які належать на праві власності територіальним громадам міст, сіл, селищ, є комунальною власністю (ст. 83 Земельного кодексу України). Для земельних ділянок в комунальній власності орендодавцем визначено місцеві ради в межах їх повноважень (ст. 4 Закону України «Про оренду землі» № 161 від 06.10.1998 р.).

Орендна плата за землю – це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди (ст. 21 Закону України «Про оренду землі» № 161 від 06.10.1998 р.).

Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю для земельних ділянок комунальної власності регулюються ст. 285 – 289 Податкового кодексу України. А саме, річна сума платежу:

- не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земель;

- не може перевищувати 12 % нормативної грошової оцінки землі;

- може перевищувати 12 % нормативної грошової оцінки землі у разі визначення орендаря на конкурентних засадах.

Відповідно до ст. 10 Податкового кодексу України до місцевих податків належить податок на майно, до складу якого входить плата за землю, крім того, цією статтею передбачено, що місцеві ради обов’язково установлюють податок на майно, в тому числі – в частині плати за землю.

Відповідно до п. 284.1 ст. 284 Податкового кодексу України органи місцевого самоврядування встановлюють ставки плати за землю.

Відповідно до пп. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Оскільки Податковим кодексом України визначені граничні розміри орендної плати за землю, а також з метою забезпечення прозорого та збалансованого підходу до встановлення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди на земельні ділянки в комунальній власності Вовчанської міської ради, що в свою чергу забезпечує ефективність використання земель територіальної громади та стабільність надходжень до міського бюджету, існує необхідність прийняття цього рішення.

Затвердження певного механізму визначення розмірів орендної плати за землю при укладанні договорів є необхідним з метою дотримання вимог чинного законодавства України – п. 10.1 і 10.2 ст. 10, пп. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14, ст. 288 – 289 Податкового кодексу України, п. 2 ст. 4, ст. 15 Закону України «Про захист економічної конкуренції» № 2210 від 11.01.2001 р., та з метою унеможливлення трактування дій органу місцевого самоврядування при виконанні повноважень орендодавця земельних ділянок комунальної власності як порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» № 1700 від 03.08.2017 р.

ІІ. Цілі і завдання проекту рішення

1) Дотримання вимог чинного законодавства.

2) Створення прозорого і зрозумілого порядку визначення орендної плати за земельні ділянки у комунальній власності.

3) Забезпечення правового регулювання та вирішення питань орендної плати за землю.

ІІІ. Загальна характеристика і основні положення проекту рішення

Проект рішення спрямований на приведення у відповідність чинному законодавству України ставки орендної плати за землі житлової забудови – чинним Положенням про порядок визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі в місті Вовчанську та селі Плетенівка Харківської області, затвердженим рішенням XXXVI сесії Вовчанської міської ради VII скликання № 6.1-VII від 30.03.2018 р., встановлена ставка орендної плати за землі житлової забудови 0,09 %, при цьому, рішенням XXXVIII сесії Вовчанської міської ради VII скликання № 9-VII від 22.08.2018 р. встановлена ставка земельного податку для земель житлової забудови 0,1 %, таким чином, ставка орендної плати є меншою за ставку земельного податку, що суперечить ст. 288 Податкового кодексу України.

Основним положенням проекту рішення є встановлення ставки орендної плати за землі житлової забудови (рядок 2 пункту 2.4) на рівні 0,1 % (мінімально можлива ставка, передбачена ПКУ).

  1. IV. Нормативно-правова база у даній сфері регулювання

Положення розроблене відповідно до вимог Земельного кодексу України, Податкового кодексу України, Закону України «Про оренду землі», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

  1. V. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього рішення забезпечить стабільність надходжень від орендної плати до загального фонду міського бюджету.

Платниками орендної плати за землі житлової забудови станом на 01.03.2019 року є 6 фізичних осіб, площа земель житлової забудови в оренді складає 0,4512 га, річна сума орендної плати, яку сплачують зазначені платники за ставкою 0,09 %, складає 1143,84 грн., сума орендної плати, яку повинні сплачувати зазначені платники за ставкою 0,1 %, складає 1270,95 грн., зростання складає 11,1 %.

  1. VI. Очікувані результати прийняття рішення

1) Дотримання вимог чинного законодавства.

2) Створення єдиних організаційно-правових та економічних засад визначення та справляння орендної плати за земельні ділянки, орендодавцем яких виступає Вовчанська міська рада.

3) Створення сприятливих умов для раціонального використання земельних ділянок орендарями.

4) Забезпечення стабільних надходжень від орендної плати за землю до загального фонду міського бюджету.

Виконавець: провідний спеціаліст                                            О. АРГУНОВА

 

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
до проекту рішення Вовчанської міської ради

«Про внесення змін до Положення про порядок визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі в місті Вовчанську та селі Плетенівка Харківської області»

І. Визначення проблеми

Використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від нормативної грошової оцінки землі.

З метою створення умов для ефективного користування земельними ділянками в країні на законодавчому рівні впроваджено право на оренду землі (Закон України «Про оренду землі»). Оренда землі – це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Землі, які належать на праві власності територіальним громадам міст, сіл, селищ, є комунальною власністю. Для земельних ділянок в комунальній власності орендодавцем визначено місцеві ради в межах їх повноважень.

Орендна плата за землю – це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю для земельних ділянок комунальної власності регулюються Податковим кодексом України. А саме, річна сума платежу:

- не може бути меншою розміру земельного податку;

- не може перевищувати 12 % нормативної грошової оцінки землі;

- може перевищувати 12 % нормативної грошової оцінки землі у разі визначення орендаря на конкурентних засадах. 

Оскільки Податковим кодексом України визначені граничні розміри орендної плати за землю, а чинним Положенням про порядок визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі в місті Вовчанську та селі Плетенівка Харківської області (далі – Положення) встановлений розмір орендної плати за землі житлової забудов на рівні (0,09 %), нижчому за мінімальний, передбачений ПКУ (0,1 %), існує необхідність прийняття цього регуляторного акту.

Повноваження органів місцевого самоврядування в питанні встановлення ставок орендної плати визначене Конституцією України та Податковим кодексом України, а саме: стаття 143 Конституції України передбачає встановлення територіальними органами громади міста місцевих податків і зборів відповідно до закону, Податковий кодекс України передбачає, що міські ради в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів (п. 12.3, 12.4 ст. 12 ПКУ), до місцевих податків належить в тому числі плата за землю, яка складається з земельного податку та орендної плати за землю (ст. 10, пп. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14, ст. 269 – 289 ПКУ). Отже, прийняття регуляторного акту, що розглядається, не порушує вимоги статті 19 Конституції України, відповідно до якої «органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України».

Проблема, яку передбачається розв’язати шляхом прийняття зазначеного регуляторного акту, полягає в необхідності дотримання вимог чинного податкового законодавства України.

Причинами виникнення проблеми є вимоги чинного податкового законодавства України.

Важливість цієї проблеми обумовлена впливом податкового навантаження на платників орендної плати та на обсяги наповнюваності міського бюджету за рахунок місцевих податків та зборів, в тому числі – орендної плати за земельні ділянки комунальної власності.

Зазначена проблема справляє вплив на громадян та місцеві органи управління, оскільки місцеві податки і збори, в тому числі і орендна плата за земельні ділянки комунальної власності, є доходами загального фонду міського бюджету, витрати з якого забезпечують виконання повноважень органами місцевого самоврядування та розвиток міста.

Групи (підгрупи)

Так

Ні

Громадяни

+

 

Держава

+

 

Суб’єкти господарювання

 

+

В тому числі суб’єкти малого підприємництва

 

+

Зазначену проблему неможливо вирішити за допомогою ринкових механізмів, до яких відносяться зокрема механізми рівноваги попиту і пропозиції, конкуренції, ціноутворення, інфляції тощо, оскільки проблема стосується сфери дії Податкового кодексу України, який і визначає порядок справляння місцевих податків і зборів, в тому числі і орендної плати за землю, мінімальні та максимальні ставки, платників, пільги та регулює інші питання у цій сфері, а рішення міської ради уточнює норми податкового законодавства щодо місцевих податків і зборів в межах, визначених Податковим кодексом України. Проект регуляторного акту, що розглядається, не може мати потенційного впливу на конкурентоспроможність суб’єктів господарювання, оскільки не стосується суб’єктів господарювання (платниками орендної плати за землі житлової забудови є фізичні особи – громадяни).

Єдиним способом вирішення зазначеної проблеми є внесення змін до чинного Положення про порядок визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі в місті Вовчанську та селі Плетенівка Харківської області в частині зміни ставки орендної плати за землі житлової забудови. Прийняття такого рішення буде доцільним з точки зору дотримання вимог ст. 288 Податкового кодексу України та адекватним з точки зору збалансування інтересів платників орендної плати та Вовчанської міської ради, як отримувача доходів від сплати орендної плати, шляхом встановлення ставки орендної плати на рівні мінімальної ставки земельного податку.

ІІ. Цілі державного регулювання

Основними цілями прийняття регуляторного акту є:

1) Дотримання вимог чинного законодавства.

2) Створення прозорого і зрозумілого порядку визначення орендної плати за земельні ділянки у комунальній власності.

3) Забезпечення правового регулювання та вирішення питань орендної плати землі.

 

ІІІ. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей

  1. Визначення альтернативних способів досягнення цілей

Вид альтернативи

Опис альтернативи

Альтернатива 1

Не приймати рішення про внесення змін щодо ставки орендної плати за землі житлової забудови (продовжуватиме діяти Положення у попередній редакції, що суперечить чинному податковому законодавству України)

Альтернатива 2

Прийняти рішення про внесення змін щодо ставки орендної плати за землі житлової забудови (таке рішення буде враховувати вимоги чинного податкового законодавства України)

  1. Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей

Оцінка впливу на сферу інтересів держави

 

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

 

Альтернатива 1

1) Забезпечення надходжень до міського бюджету на рівні ставок орендної плати за землі житлової забудови, затверджених попереднім рішенням у розмірі 0,09 %

-

 

Альтернатива 2

1) Забезпечення надходжень до міського бюджету на рівні ставок орендної плати за землі житлової забудови, затверджених попереднім рішенням у розмірі 0,1 % (підвищення суми надходжень до міського бюджету складає 11,1 %)

-

 

 

Оцінка впливу на сферу інтересів громадян

 

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

 

Альтернатива 1

1) Зменшення витрат на сплату орендної плати за землю у разі справляння плати за землю за ставкою 0,09 %

 

1) Витрати платників орендної плати за землі житлової забудови за рік – 1143,84 грн.

 

Альтернатива 2

1) Сплата орендної плати за землю за мінімально можливою ставкою, передбаченою ПКУ (0,1 %)

 

1) Витрати платників орендної плати за землі житлової забудови за рік – 1270,95 грн. (підвищення суми орендної плати на 11,1 %)

 

 

Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання

 

Показник

Великі

Середні

Малі

Мікро

РАЗОМ

Кількість суб’єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання, одиниць

0

0

0

0

0

Питома вага групи в загальній кількості, %

0

0

0

0

Х

                 

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1

-

-

Альтернатива 2

-

-

 

ВИТРАТИ
на одного суб’єкта господарювання великого і середнього підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акту (Альтернатива 1)

№ з/п

Витрати

За перший рік

За п’ять років

1

Витрати на придбання основних фондів, обладнання та приладів, сервісне обслуговування, навчання/підвищення кваліфікації персоналу тощо, гривень

0

0

2

Податки та збори (зміна розміру податків/зборів, виникнення необхідності у сплаті податків/зборів), гривень

0

0

3

Витрати, пов’язані з веденням обліку, підготовкою та поданням звітності державним органам, гривень

0

0

4

Витрати, пов’язані з адмініструванням заходів державного нагляду (контролю) (перевірок, штрафних санкцій, виконання рішень, приписів тощо), гривень

0

0

5

Витрати на отримання адміністративних послуг (дозволів, ліцензій, сертифікатів, атестатів, погоджень, висновків, проведення незалежних/обов’язкових експертиз, сертифікації, атестації тощо) та інших послуг (проведення наукових, інших експертиз, страхування, тощо), гривень

0

0

6

Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярські товари тощо), гривень

0

0

7

Витрати, пов’язані з наймом додаткового персоналу, гривень

0

0

8

Інше, гривень

0

0

9

РАЗОМ, гривень

0

0

10

Кількість суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва, на яких буде поширене регулювання, одиниць

0

0

11

Сумарні витрати суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва на виконання регулювання (вартість регулювання), гривень

0

0

 

Розрахунок відповідних витрат на одного суб’єкта господарювання

Вид витрат

У перший рік

Періодичні (за рік)

Витрати за п’ять років

Витрати на придбання основних фондів, обладнання та приладів, сервісне обслуговування, навчання/ підвищення кваліфікації персоналу тощо

-

-

-

 

Вид витрат

Витрати на сплату податків та зборів (змінених/нововведених) на рік

Витрати на п’ять років

Податки та збори (зміна розміру податків/зборів, виникнення необхідності у сплаті податків/зборів)

-

-

 

Вид витрат

Витрати на ведення обліку, підготовку та подання звітності (за рік)

Витрати на оплату штрафних санкцій за рік

Разом за рік

Витрати за п’ять років

Витрати, пов’язані з веденням обліку, підготовкою та поданням звітності державним органам (витрати часу персоналу)

-

-

-

-

 

Вид витрат

Витрати на адміністрування заходів державного нагляду (контролю) (за рік)

Витрати на оплату штрафних санкцій та усунення виявлених порушень (за рік)

Разом за рік

Витрати за п’ять років

Витрати, пов’язані з адмініструванням заходів державного нагляду/контролю (перевірок, штрафних санкцій, виконання рішень, приписів тощо)

-

-

-

-

 

 

Вид витрат

Витрати на проходження відповідних процедур (витрати часу, витрати на експертизи тощо)

Витрати безпосередньо на дозволи, ліцензії, сертифікати, страхові поліси (за рік – стартовий)

Разом за рік (стартовий)

Витрати за п’ять років

Витрати на отримання адміністративних послуг (дозволів, ліцензій, сертифікатів, атестатів, погоджень, висновків, проведення незалежних обов’язкових експертиз, сертифікації, атестації тощо) та інших послуг (проведення наукових, інших експертиз, страхування тощо)

-

-

-

-

 

Вид витрат

За рік (стартовий)

Періодичні (за наступний рік)

Витрати за п’ять років

Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярські товари тощо)

-

-

-

 

Вид витрат

Витрати на оплату праці додатково найманого персоналу (за рік)

Витрати за п’ять років

Витрати, пов’язані з наймом додаткового персоналу

-

-

 

ВИТРАТИ
на одного суб’єкта господарювання великого і середнього підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акта (Альтернатива 2)

№ з/п

Витрати

За перший рік

За п’ять років

1

Витрати на придбання основних фондів, обладнання та приладів, сервісне обслуговування, навчання/підвищення кваліфікації персоналу тощо, гривень

0

0

2

Податки та збори (зміна розміру податків/зборів, виникнення необхідності у сплаті податків/зборів), гривень

0

0

3

Витрати, пов’язані з веденням обліку, підготовкою та поданням звітності державним органам, гривень

0

0

4

Витрати, пов’язані з адмініструванням заходів державного нагляду (контролю) (перевірок, штрафних санкцій, виконання рішень, приписів тощо), гривень

0

0

5

Витрати на отримання адміністративних послуг (дозволів, ліцензій, сертифікатів, атестатів, погоджень, висновків, проведення незалежних/обов’язкових експертиз, сертифікації, атестації тощо) та інших послуг (проведення наукових, інших експертиз, страхування, тощо), гривень

0

0

6

Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярські товари тощо), гривень

0

0

7

Витрати, пов’язані з наймом додаткового персоналу, гривень

0

0

8

Інше, гривень

0

0

9

РАЗОМ, гривень

0

0

10

Кількість суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва, на яких буде поширене регулювання, одиниць

0

0

11

Сумарні витрати суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва на виконання регулювання (вартість регулювання), гривень

0

0

 

Розрахунок відповідних витрат на одного суб’єкта господарювання

Вид витрат

У перший рік

Періодичні (за рік)

Витрати за п’ять років

Витрати на придбання основних фондів, обладнання та приладів, сервісне обслуговування, навчання/ підвищення кваліфікації персоналу тощо

-

-

-

 

Вид витрат

Витрати на сплату податків та зборів (змінених/нововведених) на рік

Витрати на п’ять років

Податки та збори (зміна розміру податків/зборів, виникнення необхідності у сплаті податків/зборів)

-

-

 

Вид витрат

Витрати на ведення обліку, підготовку та подання звітності (за рік)

Витрати на оплату штрафних санкцій за рік

Разом за рік

Витрати за п’ять років

Витрати, пов’язані з веденням обліку, підготовкою та поданням звітності державним органам (витрати часу персоналу)

-

-

-

-

 

Вид витрат

Витрати на адміністрування заходів державного нагляду (контролю) (за рік)

Витрати на оплату штрафних санкцій та усунення виявлених порушень (за рік)

Разом за рік

Витрати за п’ять років

Витрати, пов’язані з адмініструванням заходів державного нагляду/контролю (перевірок, штрафних санкцій, виконання рішень, приписів тощо)

-

-

-

-

 

Вид витрат

Витрати на проходження відповідних процедур (витрати часу, витрати на експертизи тощо)

Витрати безпосередньо на дозволи, ліцензії, сертифікати, страхові поліси (за рік – стартовий)

Разом за рік (стартовий)

Витрати за п’ять років

Витрати на отримання адміністративних послуг (дозволів, ліцензій, сертифікатів, атестатів, погоджень, висновків, проведення незалежних обов’язкових експертиз, сертифікації, атестації тощо) та інших послуг (проведення наукових, інших експертиз, страхування тощо)

-

-

-

-

 

Вид витрат

За рік (стартовий)

Періодичні (за наступний рік)

Витрати за п’ять років

Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярські товари тощо)

-

-

-

 

Вид витрат

Витрати на оплату праці додатково найманого персоналу (за рік)

Витрати за п’ять років

Витрати, пов’язані з наймом додаткового персоналу

-

-

 

Сумарні витрати за альтернативами

Сумарні витрати за альтернативами

Сума витрат, гривень

Альтернатива 1. Сумарні витрати для суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва (рядок 11)

0

Альтернатива 2. Сумарні витрати для суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва (рядок 11)

0

Сумарні витрати для суб’єктів господарювання в результаті прийняття регуляторного акту, що розглядається, дорівнюють нулю, оскільки орендну плату за землі житлової забудови сплачують виключно фізичні особи – громадяни.

 

  1. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей

Оцінка ефективності кожного з альтернативних варіантів досягнення поставлених цілей у сфері дії регуляторного акту здійснюється за системою бальної оцінки ступеня досягнення визначених цілей.

Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми)

Бал результативності (за чотирибальною системою оцінки)

Коментарі щодо присвоєння відповідного бала

Альтернатива 1

1

Цілі прийняття регуляторного акту не можуть бути досягнуті, оскільки альтернатива не передбачає внесення змін до Положення, що суперечить Податковому кодексу України

Альтернатива 2

4

Цілі прийняття регуляторного акту можуть бути досягнуті повною мірою, оскільки альтернатива передбачає внесення змін до Положення у відповідності до Податкового кодексу України

 

Рейтинг результативності

 Вигоди (підсумок)

Витрати (підсумок)

Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу

Альтернатива 1

2

1

2

Альтернатива 2

2

1

1

Місця в рейтингу розподілені з точки зору відповідності альтернативного способу досягнення поставлених цілей впровадження регулювання, оскільки співвідношення кількості вигід і витрат за кожною альтернативою є однаковим.

Рейтинг

Аргументи щодо переваги обраної альтернативи або причини відмови від альтернативи

Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта

Альтернатива 1

Альтернатива 1 є неприйнятною, оскільки продовження дії чинного Положення про порядок визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі (без внесення до нього відповідних змін в частині ставки орендної плати за землі житлової забудови) суперечить вимогам пп. 288.5.1 п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України

Х

Альтернатива 2

Перевагами цієї альтернативи є повне дотримання вимог чинного податкового законодавства України, збалансування інтересів територіальної громади і платників орендної плати у сфері оподаткування орендною платою за землю шляхом встановлення мінімально можливої ставки орендної плати за землі житлової забудови

На впровадження запропонованого регуляторного акту можуть впливати такі зовнішні чинники:

1) кількість платників орендної плати за землю, їх збільшення або зменшення протягом періоду дії регуляторного акту;

2) зміна бази оподаткування (площі земельних ділянок, що знаходяться в оренді);

3) зміни норм чинного законодавства України щодо орендної плати за землю, внесені на державному рівні;

4) річний коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки землі.

 

  1. Механізми та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми

Такими механізмами є встановлення ставки (розміру у відсотках до нормативної грошової оцінки земельної ділянки) орендної плати за землі житлової забудови, яка б дала змогу забезпечити надходження до міського бюджету та оптимізувати податкове навантаження на платників, а саме:

 

№ з/п

Критерії визначення розміру орендної плати за землю

Розмір орендної плати, %

2

Земельні ділянки житлової забудови, яка не знаходиться у державній або комунальній власності (приватний житловий фонд, житлово-будівельні кооперативи, житлові кооперативи, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків тощо), за виключенням нежитлових приміщень у житлових будинках, об’єктів лісогосподарства, закладів освіти та охорони здоров’я (крім аптек), закладів спортивно-оздоровчого призначення, громадських організацій, індивідуального та кооперативного гаражного будівництва, об’єктів, в яких здійснюється продаж друкованих видань (книг), обслуговування об’єктів комунального майна, садових товариств, дачно-будівельних кооперативів, які не є суб’єктами підприємницької діяльності

0,1

 

До організаційних заходів, які має здійснити Вовчанська міська рада в процесі впровадження цього регуляторного акту, належать:

- оприлюднення цього регуляторного акту на офіційному сайті Вовчанської міської ради та в районній газеті «Хлібороб»;

- надання прийнятого регуляторного акту органам Державної фіскальної служби України для здійснення такими органами адміністрування місцевих податків і зборів, в тому числі – орендної плати за землю;

- надання фізичним особам – платникам орендної плати в зазначеній категорії копій прийнятого регуляторного акту з метою підвищення поінформованості суб’єктів дії регуляторного акту та прозорості оподаткування місцевими податками та зборами, в тому числі справляння орендної плати за землю;

- відстеження результативності регуляторного акту, в тому числі складання та оприлюднення звітів про відстеження результативності регуляторного акту.

VІ. Оцінка виконання вимог регуляторного акту залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні впроваджувати або виконувати ці вимоги

Витрати на адміністрування регулювання, що впроваджується шляхом прийняття рішення, що розглядається, для суб’єктів великого, середнього і малого підприємництва відсутні (дорівнюють нулю), оскільки дія проекту рішення поширюється виключно на фізичних осіб – громадян.

VІІ. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акту

Строк дії цього регуляторного акту необмежений, але, у випадку внесення змін до чинного законодавства України з питань оренди землі цей регуляторний акт підлягає обов’язковому перегляду з метою приведення у відповідність. Крім того, цей регуляторний акт підлягає коригуванню на підставі висновків періодичних та повторних відстежень результативності його дії.

VІІІ. Визначення показників результативності дії регуляторного акту

Показниками результативності дії зазначеного регуляторного акта є:

  • розмір надходжень до міського бюджету, пов’язаних з дією акту;
  • кількість платників орендної плати, на яких поширюватиметься дія акту;
  • рівень поінформованості платників орендної плати щодо основних положень акту.

Прогнозні показники результативності дії запропонованого регуляторного акту:

 

1) Розмір надходжень до міського бюджету у 2019 році, пов’язаних з дією акту:

Код бюджетної класифікації надходжень

Прогнозний обсяг надходжень за рік, грн.

Орендна плата з фізичних осіб (КБК 18010900)

1270,95

 

2) Кількість платників орендної плати, на яких поширюватиметься дія акту:

Категорія платників

Прогнозна кількість платників у 2019 році, осіб

Громадяни

6

3) Рівень поінформованості платників орендної плати щодо основних положень акту:

Спосіб інформування

Прогнозний рівень поінформованості

Через офіційний сайт Вовчанської міської ради

Високий

Через районну газету «Хлібороб»

Високий

Через надання копій прийнятого регуляторного акту

Високий

 

ІХ. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акту

Базове відстеження результативності дії регуляторного акту проведене станом на 1 березня 2019 року (до дня набрання чинності регуляторним актом), повторне відстеження – станом на 1 липня 2020 року, періодичні відстеження – раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акту.

Метод відстеження результативності дії регуляторного акту – розрахунковий, на підставі Казначейського звіту форми 412, статистичний, на підставі даних про перебування на обліку платників місцевих податків і зборів.

В.о. міського голови                                                                  Л. ДУДКА